Emrah KÖSEOĞLU ile Çiftlerde İletişim Sorunları Vaka Paylaşımı

Yorumlar

4.35
(464)

Emrah KÖSEOĞLU ile Çiftlerde İletişim Sorunları Vaka Paylaşımı

₺1.500,00

Aile danışmanlığı, aile içi ilişkileri ve dinamikleri iyileştirmeyi amaçlayan bir terapi biçimidir.

Öne Çıkanlar

 • Eğitime Anında Başla
 • Kamu ve Özel Sektörde Geçerli
 • Bilgisayar, Telefon ve Tabletten Erişim

Emrah KÖSEOĞLU ile Çiftlerde İletişim Sorunları Vaka Paylaşımı

Çiftlerde iletişim sorunları vaka sunumu, bir terapi oturumunda ya da bir eğitim programında kullanılmak üzere hazırlanan ve çiftlerin karşılaştığı iletişim sorunlarını ele alan bir örnek olaydır. Vaka sunumlarının amacı, katılımcıların çiftler arasındaki iletişim problemlerini daha iyi anlamalarına yardımcı olmak, bu problemleri tanımalarını sağlamak ve çözüm yollarını keşfetmelerine yardımcı olmaktır. Ayrıca, çiftlere iletişim becerilerini güçlendirmek ve sağlıklı bir ilişki kurmalarına yardımcı olacak araçlar sunar.

Vaka paylaşım süreci;
Vaka paylaşımı yapan uzmanın, daha önce karşılaştığı sorun karşısında bu soruna yönelik çözüm önerilerini kendisinden vaka örneği almak isteyen kişiyle paylaştığı bir süreçtir. Vaka paylaşımı gerçek örnekler üzerinden sorunların çözüm örneklerini öğrenme fırsatını sizlere sunan bir çalışmadır.

Bu bağlamda ilgili alanda çalışan veya çalışmak isteyen kişilere yönelik uzmanlar eşliğinde gerçekleştirilecek olan vaka paylaşımı, bu alanda uzmanlaşarak nitelik kazanmanızı destekleyecektir.

 

Diğer tüm vaka paylaşımlarına ve kampanyaya ulaşmak için BURAYA TIKLAYINIZ

 

 Çiftlerde İletişim Sorunları Vaka Paylaşımı

 

3 yaşında bir kadın ve 33 yaşında bir erkek evli çift

6 yıl önce evlenmişler ve 2 yaşında bir çocukları olan çift yaklaşık 6 aydır sürekli tartışma halinde oldukları için önce boşanmaya karar veriyor daha sonra aile büyüklerinin tavsiyesi üzerine danışmanlığa geliyorlar.

Psikiyatrik Geçmişleri: Her ikisinin psikiyatrik bir tanısı bulunmamakta fakat kadın gebelik sürecindeyken yaklaşık 8 oturumluk bir psikolojik destek aldığını belirtmiştir.

Başvuru Nedeni: Birbirileri ile 3 yıllık flört dönemlerinden sonra evlenen çiftin son 6 aylık dönemlerinde ciddi tartışmaları ve erkeğin kısa süreli evden ayrılması mevcut. Son zamanlardaki tartışmalardan her ikisi de oldukça etkilendikleri için doğru karar verebilmek ve 2 yaşındaki çocuklarının bu durumdan etkilenmemesi için danışmanlık almaya gelmişlerdir.

Toplam Seans Süresi: 8 seans

Çalışılan Ekol: Bilişsel Davranışçı Terapi, Sistemik Aile Danışmanlığı ve Aile Danışmanlığı

Kullanılan Ölçekler: Tamamlanmamış Cümleler, İlişki Envanteri ve temel uygulamalar

Kullanılan Teknikler: Amigo Aile Terapisi, Aile Sıralaması, Bilişsel Çarpıtmaları Fark Etme, Bilişsel Yeniden Yapılandırma, İçsel Konuşma, Düşünceyi Durdurma, Tamamlanmamış Cümleler, Derecelendirme Tekniği, İstisnai Sorular, Ev Ödevi, Psikoeğitim, Cesaretlendirme, Yeniden Romantikleşme, Kontrat Yapma, Liman Tekniği

Seans Değerlendirmesi: Danışanların ikisi de ilk oturumda sorunları kendileri açısından tanımladıktan sonra oturumlara bazen tek bazen ise çift olarak devam edilmiştir. Sorun olarak genellikle beklentilerin karşılanmaması veya yüksek beklentiler olmasından şikâyetçi olan çiftimiz özellikle çocuklarının olması ve yeni sorumlulukların ortaya çıkması ile çözemedikleri ve sürekli büyüyen bir ilişki probleminden bahsetmişlerdir. İlk oturumdan sonra danışanların her ikisi ile de karşılıklı kontrat yapmaları istenmiş ve danışma süreçlerinde duyguların açılmasından hemen sonra beceri çalışmaları yapılmıştır. Boşanma sürecinde olduklarını belirten danışanların her ikisi ile de bireysel görüşmeler daha etkili olurken çift seanslarında iletişim problemleri danışma oturumlarına yansıdığı için ilk oturumdan sonraki 3 oturum bireysel görüşmeye alınmışlar daha sonra yine çift oturumu olarak devam etmiştir. Danışanların geçmiş aile yaşantıları bireysel oturumlarda ele alınmış ve kendi ebeveynleri ile etkileşimlerine değinilmiştir.

 

Örnek Sertifika ; 


' + 'Örneği verilen belgede ''Örnek'' olarak bildirilen eğitim başlığı programlara göre değişiklik göstermektedir.

Eğitim Sonunda katılımcılara ; Eğitim Sonunda Kütahya Dumlupınar Üniversitesi Sürekli Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi Onaylı Sertifika Sahibi Olacaksınız.  Belgeler Tarafınıza Yurtiçi Kargo ile alıcı ödemeli olarak eğitim süreniz bittikten EN GEÇ 20 iş günü sonra kargoya teslim edilecektir.

 

 

Kazanımlar


Eğitim sonunda elde edeceğiniz uygulayıcı belge ile ,anaokulları,halkeğitim merkezleri, özel kurumlar,atölyeler, ismek, ilkokullar vb. kurumlarda bu alanda sınıfaçabilir veya okullarda ek dersalabilirsiniz. Üniversitemiz tarafından verilen uygulayıcı belgelerMEB kurumlarında geçerlidir. Kamu ve özelsektörde sertifikaları kullanabilirsiniz.

Eğitime Kimler Katılabilir

Veliler
Psikologlar,
Doktorlar,
Resim Öğretmenleri,
Psikolojik Danışman,
Özel Eğitim uzmanı,
Sosyal Hizmet Uzmanı,
Sosyologlar,
Okul Öncesi Öğretmeni,
Ana Sınıfı Öğretmenleri
Çocuk Gelişimi Öğretmenleri,
Sınıf Öğretmenleri,
Aile Danışmanları
Bu bölümlerin lisans ve yüksek lisans öğrenciler

Bu alanla alakalı ilgi duyan herkes başvuru yapabilir.

"Eğitime Katıl'' butonuyla kaydınızı tamamlayabilirsiniz. Sistem sizi kayıt işlemleri için yönlendirmektedir. Ödeme işleminizi Banka/Kredi Kartı ile veya Havale/EFT yöntemiyle tamamlayabilirsiniz. Kredi ve Banka Kartı ödeme yaptığınızda kaydınız hemen açılıp giriş bilgilerinin SMS olarak gelecektir. Havele/EFT Ödemelerini ise mesai saatleri içerisinde yapmanız durumunda sisteminiz aynı gün, mesai dışı yapmanız durumunda ise ilk mesai gününde açılıp giriş bilgileriniz SMS olarak size ulaşacaktır.

Başvuru Süreci

 • Katılımcılar Dünyanın her yerinden katılabilir.
 • Eğitim başlangıç ve bitiş tarihi aralığında tüm ders videoları açık olup, eğitimleri istediğiniz gün ve saatte 7/24 izleyebilirsiniz.
 • Ödeme işleminiz kredi kartı veya banka hesabından gerçekleştirebilirsiniz.
 • Ödeme işlemini banka hesabı ile gerçekleştirmeniz durumunda ad, soyad, eğitim adı ile birlilte dekontunuzu 0543 613 12 00 whatsapp hattımıza iletmeniz gerekmektedir.
 • Ödemesi Yapılmayan Başvuru Kabul Edilmeyecektir.
 • Kayıt olan öğrencilere açılan sistemler 2 ay sonra kapatılacaktır.

Banka Hesap Bilgilerimiz

Banka Adı  : AKBANK T.A.Ş.
Şube Adı    : İMES TİCARİ / 00876
Hesap Adı  : İSTANBUL GEDİK ÜNİVERSİTESİ İKTİSADİ İŞLETMESİ
Hesap No   : 0067465
Kod             : 0046
Swift           : AKBKTRIS
IBAN           : TR29 0004 6008 7688 8000 0674 65

(AÇIKLAMA KISMINA LÜTFEN AD SOYAD VE TELEFON NUMARASI BİLGİNİZİ YAZINIZ.)

İletişim

0850 303 27 80

Whatsapp

uzemigunsem@gedik.edu.tr

Eğitim Süreci

 • Tüm işlemler online gerçekleşecektir.
 • Kendi müsaitliğinize göre sisteme girip eğitim videolarınıza 7/24 erişim sağlayabileceksiniz.
 • Eğitim sonunda test usulü sınavınız olacaktır.
 • Sınavlar ortalama 20-40 soru arasında olmaktadır.
 • Geçme notu 50 puandır.
 • Kayıt olduğunuz eğitimi tamamlamak için 60 gün süreniz bulunmaktadır. 60 gün sonunda eğitim ve sınav sisteminiz kapatılacaktır. Herhangi bir süre uzatması yapılmayacaktır. 60 günde tamamlanmayan eğitimlerde sürenizi uzatmak için belirlenen ücreti ödemeniz gerekmektedir.
 • 3 defa ücretsiz sınav hakkınız bulunmaktadır, adaylarımızın %99'u ilk sınav haklarında başarılı olmaktadır. Eğer 3 sınav hakkınızda da başarılı olamaz iseniz ek 1 sınav hakkı tanımlanacaktır ve ücreti 500₺'dir.

Yorumlar

0 yoruma göre

Düşüncelerini paylaş

Bu eğitimi kullandıysanız, düşüncelerinizi diğer kişiler ile paylaşın

Yeni YorumSon İncelemeler

GEDİKSEM NE YAPIYOR?

Üniversite onaylı ve e-Devlet'te sorgulanabilir sertifikalı eğitimler ile size destek oluyoruz. Resmi ve geçerli sertifikalar ile kariyerinize yön verin!