Çocuk ve Ergenlerde Bilişsel Davranışçı Terapi Uygulamaları (CANLI)

Yorumlar

4.96
(415)

Çocuk ve Ergenlerde Bilişsel Davranışçı Terapi Uygulamaları (CANLI)

₺1.550,00

BDT, insan davranışının ve düşüncelerinin birbirleriyle ilişkisi üzerine odaklanır ve davranışları değiştirmeyi hedefler.

Transkriptli sertifikalar, iş başvurularında daha fazla ön plana çıkmanızı sağlar.

Öne Çıkanlar

 • Eğitime Anında Başla
 • Kamu ve Özel Sektörde Geçerli
 • Bilgisayar, Telefon ve Tabletten Erişim

Çocuk ve Ergenlerde Bilişsel Davranışçı Terapi Uygulamaları

Bilişsel davranışçı terapi (BDT), çocuk ve ergenlerde de uygulanabilecek bir terapi yöntemidir. BDT, insan davranışının ve düşüncelerinin birbirleriyle ilişkisi üzerine odaklanır ve davranışları değiştirmeyi hedefler. BDT, çocuk ve ergenlerde birçok farklı sorunu tedavi etmeye yardımcı olabilir, ancak özellikle okul ve sosyal hayatında düşük öğrenme ve sosyal beceri gibi problemlerle ilgili olarak etkilidir.

BDT, çocuk ve ergenler için uygulandığında, terapistler genellikle çocuğun yaşına ve gelişim düzeyine uygun bir şekilde eğitim verir. Örneğin, küçük çocuklar için daha oyun tabanlı etkinlikler kullanılırken, daha büyük çocuklar ve ergenler için daha yapılandırılmış bir çalışma ortamı oluşturulabilir. Terapistler, çocuğun düşüncelerini ve davranışlarını değiştirmeyi hedefleyen çeşitli teknikler kullanabilir, bunlar arasında ödüllendirme ve cezalandırma, düşünce değiştirme ve problem çözme gibi teknikler bulunur.

BDT, çocuk ve ergenlerde etkili bir terapi yöntemidir ve genellikle kısa sürede sonuçlar verir. Ancak, terapi sürecinin başarısı çocuğun ve ailesinin terapiyi tamamen katılımına bağlıdır. Aileler, çocuklarının terapiyi tamamen desteklemesi için terapistlerle işbirliği yapmalı ve çocuklarının evde öğrendiklerini uygulamalarını desteklemelidir.

Eğer çocuğunuzda bir problem olduğunu düşünüyorsanız ve BDT gibi bir terapi yöntemini düşünüyorsanız, bir psikolog veya bir terapist ile konuşmak en iyisidir. Onlar size çocuğunuz için en uygun terapi seçeneklerini önerecek ve size yardımcı olacaktır.

 1. Ders Çocuk ve Ergenlerde Bilişsel Davranışçı Terapi Uygulama ilkeleri ve Bilişsel Davranışçı Terapi Modeli

Modülün Amacı: 

Katılımcılara Bilişsel Davranışçı Terapinin tarihsel gelişimi hakkında bilgi kazandırmak. Yetişkin terapileri ile çocuk ergen terapileri arasında ki farkların fark edilmesini sağlamak ve bilişsel davranışçı terapi modelinin becerisinin kazanımı

Dersin İçeriği:

 • Bilişsel davranışçı terapilerin gelişiminde tarihsel süreç
 • Bilişsel davranışçı terapilerin gelişiminde kuramlar ve temel ilkeler
 • Çocuk ve ergenlerde bilişsel davranışçı terapi uygulamaları, gelişimsel süreçleri
 • Yetişkin psikoterapilerden farkları
 1. Ders Bilişsel Davranışçı Terapi Becerileri

Modülün Amacı:

Katılımcılara tedavi motivasyonu oluşturma, değişim konuşmasını ortaya çıkarma, değişime hazırlama, ambivalansla çalışma becerisinin kazandırılması. Ailenin terapi sürecine katılımının planlanmasının yapılması.

Dersin İçeriği:

 • Bilişsel davranışçı terapi modeli
 • Terapötik ilişki kurma ve yapılandırma
 • Motivasyonel görüşme teknikleri kullanılarak terapi motivasyonunun geliştirilmesi
 1. Ders Seansların Yapılandırılması ve Vaka Paylaşımı

Dersin Amacı: 

Katılımcılara Bilişsel davranışçı bakış açısıyla etik ilkeler, çocuk ve ergenle yapılacak görüşmelerde ailelerin dahil edilmesi ve aile görüşmeleri, öykü alma ve terapi sürecinin planlanması.

Modülün İçeriği:

 • Ebeveynlerin terapi sürecine dahil edilmesi
 • Etik ilkeler
 • Bilişsel davranışçı terapilerde klinik değerlendirme ve öykü alma 
 • Sokratik sorgulama
 1. Ders Yapılandırma ve Vaka Paylaşımı

Dersin Amacı: 

Katılımcılara Bilişsel davranışçı bakış açısıyla otomatik düşünceler, ara inançlar ve temel inançlar ile çalışma tekniklerinin öğretilmesi.  Terapi sürecinin planlanması ve vaka formülasyonu.

 • Otomatik düşünceler, ara inançlar ve temel inançların saptanması
 • Seansların yapılandırılması ve terapi hedeflerinin belirlenmesi
 • Vaka formülasyonu

Eğitim Tarihi

13 Temmuz 2024

Örnek Sertifika ; 

Örneği verilen belgede ''Örnek'' olarak bildirilen eğitim başlığı programlara göre değişiklik göstermektedir.
Eğitim Sonunda ; İstanbul Gedik Üniversitesi Sürekli Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi Onaylı ve Rektör İmzalı Sertifika Sahibi Olacaksınız. Belgeler Tarafınıza eğitiminizi tamamladıktan sonra 5 iş günü içerisinde e-Devlet üzerinden gönderilecektir.  Fiziki kargo istemeniz ek ödeme yapmanız gerekmektedir.

Fiziki kargo tercihi yapan, kargo gönderimi sağlanan ve buna rağmen teslim almayan ve sertifikası merkezimize dönen adayların yeniden kargo gönderimi yapılması için 500 ₺ ek ödeme yapması gerekmektedir. Size gönderilen kargoları lütfen teslim alınız. Teslim alınmaması ve yeniden kargolanması için ek ödeme yapılmaması durumunda adayın belgesi 1 ay (30 gün) içerisinde imha edilecektir.

Türkçe ve İngilizce Sertifika Örneği;

İstanbul Gedik Üniversitesi Üniversite Onaylı Sertifika

Kazanımlar

Eğitim sonunda elde edeceğiniz kişisel ve mesleki gelişim sertifikanız/sertifikalarınız ile iş hayatında kendinizi bir adım öne taşıyabilirsiniz. Bu tür eğitimler destekleyici faaliyetler sınıfında bulunmaktadır. Gelişiminize katkıda bulunarak almaya hak kazandığınız sertifikanız/sertifikalarınızı CV'nize ekleyerek kullanabilirsiniz. 

Eğitime Kimler Katılabilir

İlgili bölüm çalışanları/mezunları ve ilgili bölümlerde eğitimini sürdüren öğrenciler sertifikalı eğitim programına başvuruda bulunabilir.

"Eğitime Katıl'' butonuyla kaydınızı tamamlayabilirsiniz. Sistem sizi kayıt işlemleri için yönlendirmektedir. Ödeme işleminizi Banka/Kredi Kartı ile veya Havale/EFT yöntemiyle tamamlayabilirsiniz. Kredi ve Banka Kartı ödeme yaptığınızda kaydınız hemen açılıp giriş bilgilerinin SMS olarak gelecektir. Havele/EFT Ödemelerini ise mesai saatleri içerisinde yapmanız durumunda sisteminiz aynı gün, mesai dışı yapmanız durumunda ise ilk mesai gününde açılıp giriş bilgileriniz SMS olarak size ulaşacaktır.

Başvuru Süreci

 • Katılımcılar Dünyanın her yerinden katılabilir.
 • Eğitim başlangıç ve bitiş tarihi aralığında tüm ders videoları açık olup, eğitimleri istediğiniz gün ve saatte 7/24 izleyebilirsiniz.
 • Ödeme işleminiz kredi kartı veya banka hesabından gerçekleştirebilirsiniz.
 • Ödeme işlemini banka hesabı ile gerçekleştirmeniz durumunda ad, soyad, eğitim adı ile birlilte dekontunuzu 0543 613 12 00 whatsapp hattımıza iletmeniz gerekmektedir.
 • Ödemesi Yapılmayan Başvuru Kabul Edilmeyecektir.
 • Kayıt olan öğrencilere açılan sistemler 2 ay sonra kapatılacaktır.

Banka Hesap Bilgilerimiz

Banka Adı  : AKBANK T.A.Ş.
Şube Adı    : İMES TİCARİ / 00876
Hesap Adı  : İSTANBUL GEDİK ÜNİVERSİTESİ İKTİSADİ İŞLETMESİ
Hesap No   : 0067465
Kod             : 0046
Swift           : AKBKTRIS
IBAN           : TR29 0004 6008 7688 8000 0674 65

(AÇIKLAMA KISMINA LÜTFEN AD SOYAD VE TELEFON NUMARASI BİLGİNİZİ YAZINIZ.)

İletişim

0850 303 27 80

Whatsapp

uzemigunsem@gedik.edu.tr

Eğitim Süreci

 • Tüm işlemler online gerçekleşecektir.
 • Kendi müsaitliğinize göre sisteme girip eğitim videolarınıza 7/24 erişim sağlayabileceksiniz.
 • Eğitim sonunda test usulü sınavınız olacaktır.
 • Sınavlar ortalama 20-40 soru arasında olmaktadır.
 • Geçme notu 50 puandır.
 • Kayıt olduğunuz eğitimi tamamlamak için 60 gün süreniz bulunmaktadır. 60 gün sonunda eğitim ve sınav sisteminiz kapatılacaktır. Herhangi bir süre uzatması yapılmayacaktır. 60 günde tamamlanmayan eğitimlerde sürenizi uzatmak için belirlenen ücreti ödemeniz gerekmektedir.
 • 3 defa ücretsiz sınav hakkınız bulunmaktadır, adaylarımızın %99'u ilk sınav haklarında başarılı olmaktadır. Eğer 3 sınav hakkınızda da başarılı olamaz iseniz ek 1 sınav hakkı tanımlanacaktır ve ücreti 500₺'dir.

Yorumlar

0 yoruma göre

Düşüncelerini paylaş

Bu eğitimi kullandıysanız, düşüncelerinizi diğer kişiler ile paylaşın

Yeni YorumSon İncelemeler

GEDİKSEM NE YAPIYOR?

Üniversite onaylı ve e-Devlet'te sorgulanabilir sertifikalı eğitimler ile size destek oluyoruz. Resmi ve geçerli sertifikalar ile kariyerinize yön verin!