Narrative (Öyküsel) Terapi Eğitimi (CANLI)

Yorumlar

4.71
(130)

Narrative (Öyküsel) Terapi Eğitimi (CANLI)

₺1.350,00

Narrative Terapi, kişinin hayatında önemli olan öykülerini ve deneyimlerini kullanarak olumlu bir kimlik oluşturmasına ve hayatındaki sorunlarla yüzleşmesine yardımcı olan bir terapi yaklaşımıdır.

Transkriptli sertifikalar, iş başvurularında daha fazla ön plana çıkmanızı sağlar.

Öne Çıkanlar

 • Eğitime Anında Başla
 • Kamu ve Özel Sektörde Geçerli
 • Bilgisayar, Telefon ve Tabletten Erişim

Narrative (Öyküsel) Terapi

Narrative terapi, kişilerin yaşamlarını, deneyimlerini ve sorunlarını anlamak ve değiştirmek amacıyla öyküleme odaklanan bir terapi yaklaşımıdır. Bu terapi şekli, bireylerin kendi yaşamlarını anlamalarına, deneyimlerini sorgulamalarına ve bu öykülerin içindeki olumsuz kalıpları değiştirmelerine yardımcı olmak için kullanılır. Narrative terapi, bireyleri yaşadıkları sorunlara dair daha güçlü, olumlu ve kişisel anlamlar oluşturmaya teşvik eder.

 

Eğitimin Tanıtımı

Narrative terapi, insanları kendi hayatlarının uzmanları olarak merkeze alan, danışmanlık ve toplum çalışmalarına saygılı, suçlayıcı olmayan bir yaklaşım olmayı amaçlamaktadır.

Bu yaklaşım, sorunları insanlardan ayrı olarak görür ve insanların yaşamlarındaki sorunların etkisini azaltmalarına yardımcı olacak birçok beceri, yetkinlik, inanç, değer, taahhüt ve yeteneğe sahip olduğunu varsayar.

Narrative çalışma yöntemlerine yön veren çeşitli ilkeler vardır, ancak özellikle iki ilke çok önemlidir.

1)Her zaman meraklı bir duruş sergilemek
2) Her zaman cevabını gerçekten bilmediğiniz sorular sormak.

Bir narrative terapistin sorduğu her soru, yolculuğun bir adımıdır. Yolların tümü ya da bazıları kullanılabilir ya da bir yol boyunca bir süre seyahat ettikten sonra başka bir yola geçilebilir. Gidilecek 'doğru' bir yol yoktur - yalnızca aralarından seçim yapılabilecek birçok olası yön vardır.

Sonuç olarak, terapiste danışan kişi yolculuğun yönünü belirlemede önemli bir rol oynar. Terapist, kendisine danışan kişilerin ilgisini neyin çektiğini ve yolculuğun onların tercihlerine nasıl uyduğunu anlamaya çalışır. Genellikle, aşağıdaki soruları soran bir Narrative terapisti ile karşılaşırız:

 

-Bu görüşme sizin için nasıl gidiyor?

-Bu konu hakkında konuşmaya devam etmeli miyiz yoksa ... daha çok ilginizi çeker mi?

-Bu senin için ilginç mi? Zamanımızı bunun hakkında konuşarak mı geçirmeliyiz?

-Merak ediyorum da, size bu konuda daha fazla soru sormam mı daha çok ilginizi çeker yoksa X, Y veya Z'ye mi odaklanmalıyız? [X, Y, Z diğer seçenekler]

Bu yöntem sayesinde, anlatı sohbetleri terapiste danışan kişilerin çıkarları tarafından yönlendirilir ve yönetilir.

 

Eğitim İçeriği

 • Öykülerin Rolü
 • Öyküsel Terapinin Varsayımları
 • Terapötik Teknik Ve Yöntemler
 • Dışsallaştırma
 • Problemin Haritalandırılması
 • Göreceli Etki Soruları
 • Yeni Öyküyü Güçlendirmek

Eğitim Tarihi
21 Ağustos 2024 - 20:23

Eğitmenler
Uzman Psikolojik Danışman M. Gülsüm TÜRKELİ

Örnek Sertifika ; 

Örneği verilen belgede ''Örnek'' olarak bildirilen eğitim başlığı programlara göre değişiklik göstermektedir.
Eğitim Sonunda ; İstanbul Gedik Üniversitesi Sürekli Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi Onaylı ve Rektör İmzalı Sertifika Sahibi Olacaksınız. Belgeler Tarafınıza eğitiminizi tamamladıktan sonra 5 iş günü içerisinde e-Devlet üzerinden gönderilecektir.  Fiziki kargo istemeniz ek ödeme yapmanız gerekmektedir.

Fiziki kargo tercihi yapan, kargo gönderimi sağlanan ve buna rağmen teslim almayan ve sertifikası merkezimize dönen adayların yeniden kargo gönderimi yapılması için 500 ₺ ek ödeme yapması gerekmektedir. Size gönderilen kargoları lütfen teslim alınız. Teslim alınmaması ve yeniden kargolanması için ek ödeme yapılmaması durumunda adayın belgesi 1 ay (30 gün) içerisinde imha edilecektir.

Türkçe ve İngilizce Sertifika Örneği;

İstanbul Gedik Üniversitesi Üniversite Onaylı Sertifika

Kazanımlar

Eğitim sonunda elde edeceğiniz kişisel ve mesleki gelişim sertifikanız/sertifikalarınız ile iş hayatında kendinizi bir adım öne taşıyabilirsiniz. Bu tür eğitimler destekleyici faaliyetler sınıfında bulunmaktadır. Gelişiminize katkıda bulunarak almaya hak kazandığınız sertifikanız/sertifikalarınızı CV'nize ekleyerek kullanabilirsiniz. 

Eğitime Kimler Katılabilir

İlgili bölüm çalışanları/mezunları ve ilgili bölümlerde eğitimini sürdüren öğrenciler sertifikalı eğitim programına başvuruda bulunabilir.

"Eğitime Katıl'' butonuyla kaydınızı tamamlayabilirsiniz. Sistem sizi kayıt işlemleri için yönlendirmektedir. Ödeme işleminizi Banka/Kredi Kartı ile veya Havale/EFT yöntemiyle tamamlayabilirsiniz. Kredi ve Banka Kartı ödeme yaptığınızda kaydınız hemen açılıp giriş bilgilerinin SMS olarak gelecektir. Havele/EFT Ödemelerini ise mesai saatleri içerisinde yapmanız durumunda sisteminiz aynı gün, mesai dışı yapmanız durumunda ise ilk mesai gününde açılıp giriş bilgileriniz SMS olarak size ulaşacaktır.

Başvuru Süreci

 • Katılımcılar Dünyanın her yerinden katılabilir.
 • Eğitim başlangıç ve bitiş tarihi aralığında tüm ders videoları açık olup, eğitimleri istediğiniz gün ve saatte 7/24 izleyebilirsiniz.
 • Ödeme işleminiz kredi kartı veya banka hesabından gerçekleştirebilirsiniz.
 • Ödeme işlemini banka hesabı ile gerçekleştirmeniz durumunda ad, soyad, eğitim adı ile birlilte dekontunuzu 0543 613 12 00 whatsapp hattımıza iletmeniz gerekmektedir.
 • Ödemesi Yapılmayan Başvuru Kabul Edilmeyecektir.
 • Kayıt olan öğrencilere açılan sistemler 2 ay sonra kapatılacaktır.

Banka Hesap Bilgilerimiz

Banka Adı  : AKBANK T.A.Ş.
Şube Adı    : İMES TİCARİ / 00876
Hesap Adı  : İSTANBUL GEDİK ÜNİVERSİTESİ İKTİSADİ İŞLETMESİ
Hesap No   : 0067465
Kod             : 0046
Swift           : AKBKTRIS
IBAN           : TR29 0004 6008 7688 8000 0674 65

(AÇIKLAMA KISMINA LÜTFEN AD SOYAD VE TELEFON NUMARASI BİLGİNİZİ YAZINIZ.)

İletişim

0850 303 27 80

Whatsapp

uzemigunsem@gedik.edu.tr

Eğitim Süreci

 • Tüm işlemler online gerçekleşecektir.
 • Kendi müsaitliğinize göre sisteme girip eğitim videolarınıza 7/24 erişim sağlayabileceksiniz.
 • Eğitim sonunda test usulü sınavınız olacaktır.
 • Sınavlar ortalama 20-40 soru arasında olmaktadır.
 • Geçme notu 50 puandır.
 • Kayıt olduğunuz eğitimi tamamlamak için 60 gün süreniz bulunmaktadır. 60 gün sonunda eğitim ve sınav sisteminiz kapatılacaktır. Herhangi bir süre uzatması yapılmayacaktır. 60 günde tamamlanmayan eğitimlerde sürenizi uzatmak için belirlenen ücreti ödemeniz gerekmektedir.
 • 3 defa ücretsiz sınav hakkınız bulunmaktadır, adaylarımızın %99'u ilk sınav haklarında başarılı olmaktadır. Eğer 3 sınav hakkınızda da başarılı olamaz iseniz ek 1 sınav hakkı tanımlanacaktır ve ücreti 500₺'dir.

Yorumlar

0 yoruma göre

Düşüncelerini paylaş

Bu eğitimi kullandıysanız, düşüncelerinizi diğer kişiler ile paylaşın

Yeni YorumSon İncelemeler

GEDİKSEM NE YAPIYOR?

Üniversite onaylı ve e-Devlet'te sorgulanabilir sertifikalı eğitimler ile size destek oluyoruz. Resmi ve geçerli sertifikalar ile kariyerinize yön verin!