Objektif Testler Eğitimi Sertifika Programı (CANLI)

Yorumlar

4.68
(77)

Objektif Testler Eğitimi Sertifika Programı (CANLI)

₺1.650,00

Objektif kişilik testleri, yapılandırılmış bir malzemenin sunulduğu, standart bir puanlama ve yorumlama prosedürünün olduğu testlerdir.

Transkriptli sertifikalar, iş başvurularında daha fazla ön plana çıkmanızı sağlar.

Öne Çıkanlar

 • Eğitime Anında Başla
 • Kamu ve Özel Sektörde Geçerli
 • Bilgisayar, Telefon ve Tabletten Erişim

Objektif Testler Eğitimi

Objektif kişilik testleri, yapılandırılmış bir malzemenin sunulduğu, standart bir puanlama ve yorumlama prosedürünün olduğu testlerdir. Bu noktada, kişilik ile ilgili kâğıt-kalem testlerinin çoğu objektif testler grubuna girmektedir.


Sertifikalarınız her test için ayrı ayrı hazırlanarak e-Devlet sistemine aktarılacaktır.(18 Adet)
Adresinize ise "Objektif Testler" başlığında 1 adet fiziki sertifika gönderimi yapılacaktır.(Kayıt esnasında tercih etmeniz durumunda)

22-24 Temmuz 2024  günleri 20.00/24.00 saatleri arasında gerçekleşecektir. Canlı katılamadığınız dersin tekrarını  bir gün sonra sistem üzerinden izleme imkanı bulunmaktadır.

 

ZEKA TESTLERİ

Cattell 2A-3A Testleri: 7 yaş 6 ay ile lise dönemi çocuklara uygulanan zeka testidir. Cattell 2A-3A Testleri: Üniversite öğrenimi almış bireylere uygulanan zeka testidir.

Porteus Labirentleri Testi: 8 ile 14 yaş arasındaki çocukların ve okuma yazma bilmeyen yetişkinlerin zeka kapasitesini ölçmek amacıyla kullanılmaktadır.

Kent EGY Testi: 6-14 yaş çocuklar ve mental retardasyondan şüphelenilen yetişkinler için kullanılmaktadır.

 

GELİŞİM TESTLERİ

Metropolitan Okul Hazırlık Ölçeği: 5 yaş 6 ay ve 6 yaş arasındaki çocukların okula gitmeye hazır olup olmadığını tespit etmek amacıyla uygulanan bir testtir.

Okul Hazırlık Testi: Çocukların okula, okulun gerektirdiği kurallara ve öğrenmeye hazır olup olmadığını saptamak amacıyla yapılan bir testtir.

Ankara Gelişim Envanteri: 0-6 yaş arasındaki çocukların gelişimini değerlendirmek için kullanılan bir psikolojik testtir. Küçük kas-büyük kas gelişimi, dil gelişimi, bilişsel gelişim, öz bakım becerileri, sosyal gelişim gibi alanları ölçmek amacıyla kullanılmaktadır.

Peabody Resim Kelime Eşleme Testi: 3-12 yaş arasındaki kişilerin kelime bilgisini belirlemek amacıyla uygulanan bir testtir. Aynı zamanda çocukların alıcı dil kapasitesi ölçülmektedir.

Kelime Söyleyiş Testi: Artikülasyon bozukluklarını belirlemede kullanılan bir testtir. Kelime Söyleyiş Testi, ifade edici dil gelişimini ölçmek amacıyla kullanılmaktadır.

Gessel Gelişim Figürleri Testi: 3 ile 7 yaş arasındaki yaş gruplarının psikomotor faaliyetlerini ölçmek amacıyla kullanılan bir psikolojik testtir. Gessel Gelişim Figürleri Testi; görsel hafıza, motor beceri, görsel algı, küçük kas becerileri ve el-göz koordinasyonu gibi alanlara yönelik ölçüm yapar.

Frostig Görsel Algı Testi: 4-8 yaş arasındaki çocukların görsel algılama sorunları olup olmadığını tespit etmek amacıyla kullanılan bir psikolojik testtir.

 

DİKKAT TESTLERİ

D2 Dikkat Testi, çocuk değerlendirme testleri arasında en yaygın olarak kullanılanlardan biridir. Bu test, 9 ila 60 yaş arasındaki kişilerin psikomotor hızını, öğrenme seviyesini, zihinsel konsantrasyonunu ve dikkat seviyesini ölçmek amacıyla tasarlanmıştır.

Burdon Dikkat Testi: Ortaokul ve lise öğrenci grubunda dikkat eksikliği yaşayan kişileri belirlemek amacıyla kullanılan bir testtir.

Frankfurter Dikkat Testi: 5 ile 6 yaş arasındaki çocuklara uygulanan, elma ve armut resimlerinden oluşan bir testtir. Çocuktan elma ve armut şekillerinin karışık olarak verildiği bir kağıt üzerinde armutları seçmesi istenir. Böylece çocuğun ne kadar dikkatli olduğuna ilişkin puanlama yapılır.

Benton Görsel Bellek Testi: 8 yaş ve üstü bireylerin mekansal belleğini ölçmek amacıyla kullanılan bir testtir. Benton Görsel Bellek Testi’nde bolca şekil kullanılmakta ve bireylerin bu şekilleri aklında ne kadar tuttuğu test edilmektedir.

 

DİĞER TESTLER

Bender Gestalt Görsel Motor Algılama Testi: 5 yaş 6 ay ile 10 yaş 11 ay arasındaki çocukların görsel-motor koordinasyon becerisini ve görsel algılamasını ölçen bir testtir.

Good Enough Harris Bir İnsan Çiz Testi: 3 ile 15 yaş arasındaki çocukların çizdiği insan resminden iç dünyasını anlamak için kullanılan bir testtir. Aynı zamanda Good Enough Harris Bir İnsan Çiz Testi, projektif (yansıtıcı) bir testtir.

Koppitz İnsan Çiz Testi: 3 ile 15 yaş arasındaki çocukların çizdiği insan resminden iç dünyasını anlamak için kullanılan bir testtir. Aynı zamanda Koppitz İnsan Çiz Testi, projektif (yansıtıcı) bir testtir.

Örnek Sertifika ; 

Örneği verilen belgede ''Örnek'' olarak bildirilen eğitim başlığı programlara göre değişiklik göstermektedir.
Eğitim Sonunda ; İstanbul Gedik Üniversitesi Sürekli Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi Onaylı ve Rektör İmzalı Sertifika Sahibi Olacaksınız. Belgeler Tarafınıza eğitiminizi tamamladıktan sonra 5 iş günü içerisinde e-Devlet üzerinden gönderilecektir.  Fiziki kargo istemeniz ek ödeme yapmanız gerekmektedir.

Fiziki kargo tercihi yapan, kargo gönderimi sağlanan ve buna rağmen teslim almayan ve sertifikası merkezimize dönen adayların yeniden kargo gönderimi yapılması için 500 ₺ ek ödeme yapması gerekmektedir. Size gönderilen kargoları lütfen teslim alınız. Teslim alınmaması ve yeniden kargolanması için ek ödeme yapılmaması durumunda adayın belgesi 1 ay (30 gün) içerisinde imha edilecektir.

Türkçe ve İngilizce Sertifika Örneği;

İstanbul Gedik Üniversitesi Üniversite Onaylı Sertifika

Kazanımlar

Eğitim sonunda elde edeceğiniz kişisel ve mesleki gelişim sertifikanız/sertifikalarınız ile iş hayatında kendinizi bir adım öne taşıyabilirsiniz. Bu tür eğitimler destekleyici faaliyetler sınıfında bulunmaktadır. Gelişiminize katkıda bulunarak almaya hak kazandığınız sertifikanız/sertifikalarınızı CV'nize ekleyerek kullanabilirsiniz. 

Eğitime Kimler Katılabilir

İlgili bölüm çalışanları/mezunları ve ilgili bölümlerde eğitimini sürdüren öğrenciler sertifikalı eğitim programına başvuruda bulunabilir.

"Eğitime Katıl'' butonuyla kaydınızı tamamlayabilirsiniz. Sistem sizi kayıt işlemleri için yönlendirmektedir. Ödeme işleminizi Banka/Kredi Kartı ile veya Havale/EFT yöntemiyle tamamlayabilirsiniz. Kredi ve Banka Kartı ödeme yaptığınızda kaydınız hemen açılıp giriş bilgilerinin SMS olarak gelecektir. Havele/EFT Ödemelerini ise mesai saatleri içerisinde yapmanız durumunda sisteminiz aynı gün, mesai dışı yapmanız durumunda ise ilk mesai gününde açılıp giriş bilgileriniz SMS olarak size ulaşacaktır.

Başvuru Süreci

 • Katılımcılar Dünyanın her yerinden katılabilir.
 • Eğitim başlangıç ve bitiş tarihi aralığında tüm ders videoları açık olup, eğitimleri istediğiniz gün ve saatte 7/24 izleyebilirsiniz.
 • Ödeme işleminiz kredi kartı veya banka hesabından gerçekleştirebilirsiniz.
 • Ödeme işlemini banka hesabı ile gerçekleştirmeniz durumunda ad, soyad, eğitim adı ile birlilte dekontunuzu 0543 613 12 00 whatsapp hattımıza iletmeniz gerekmektedir.
 • Ödemesi Yapılmayan Başvuru Kabul Edilmeyecektir.
 • Kayıt olan öğrencilere açılan sistemler 2 ay sonra kapatılacaktır.

Banka Hesap Bilgilerimiz

Banka Adı  : AKBANK T.A.Ş.
Şube Adı    : İMES TİCARİ / 00876
Hesap Adı  : İSTANBUL GEDİK ÜNİVERSİTESİ İKTİSADİ İŞLETMESİ
Hesap No   : 0067465
Kod             : 0046
Swift           : AKBKTRIS
IBAN           : TR29 0004 6008 7688 8000 0674 65

(AÇIKLAMA KISMINA LÜTFEN AD SOYAD VE TELEFON NUMARASI BİLGİNİZİ YAZINIZ.)

İletişim

0850 303 27 80

Whatsapp

uzemigunsem@gedik.edu.tr

Eğitim Süreci

 • Tüm işlemler online gerçekleşecektir.
 • Kendi müsaitliğinize göre sisteme girip eğitim videolarınıza 7/24 erişim sağlayabileceksiniz.
 • Eğitim sonunda test usulü sınavınız olacaktır.
 • Sınavlar ortalama 20-40 soru arasında olmaktadır.
 • Geçme notu 50 puandır.
 • Kayıt olduğunuz eğitimi tamamlamak için 60 gün süreniz bulunmaktadır. 60 gün sonunda eğitim ve sınav sisteminiz kapatılacaktır. Herhangi bir süre uzatması yapılmayacaktır. 60 günde tamamlanmayan eğitimlerde sürenizi uzatmak için belirlenen ücreti ödemeniz gerekmektedir.
 • 3 defa ücretsiz sınav hakkınız bulunmaktadır, adaylarımızın %99'u ilk sınav haklarında başarılı olmaktadır. Eğer 3 sınav hakkınızda da başarılı olamaz iseniz ek 1 sınav hakkı tanımlanacaktır ve ücreti 500₺'dir.

Yorumlar

2 yoruma göre

Düşüncelerini paylaş

Bu eğitimi kullandıysanız, düşüncelerinizi diğer kişiler ile paylaşın

Yeni YorumSon İncelemeler

Lub***************

Lub***************

Kolay gelsin bu eğitim bittiktan sonra ne zaman sertifika e devletten görebiliriz

Teşekkürler, eğitimi bitirmenizin ardından en geç 5 iş günü içerisinde sertifikanız e-Devlete aktarılmaktadır

GİZ*******

GİZ*******

MATERYALLER DE DAHİL Mİ?

Materyaller, eğitim programına eklidir. Kolaylıkla açabilir ve indirebilirsiniz.

GEDİKSEM NE YAPIYOR?

Üniversite onaylı ve e-Devlet'te sorgulanabilir sertifikalı eğitimler ile size destek oluyoruz. Resmi ve geçerli sertifikalar ile kariyerinize yön verin!