Ultimaker Cura Eğitimi Sertifika Programı

Yorumlar

4.88
(49)

Ultimaker Cura Eğitimi Sertifika Programı

₺1.500,00

Ultimaker Cura Eğitimi Sertifika Programı

Öne Çıkanlar

 • Eğitime Anında Başla
 • Kamu ve Özel Sektörde Geçerli
 • Bilgisayar, Telefon ve Tabletten Erişim

Ultimaker Cura Eğitimi Sertifika Programı

 

Cura Eğitimi Nedir?

Cura , 3D yazıcılar için açık kaynaklı bir dilimleme uygulamasıdır . Ultimaker Cura, kullanıcının model dosyasını katmanlara bölerek ve yazıcıya özel bir g kodu oluşturarak çalışır . Tamamlandığında, g kodu, fiziksel nesnenin üretimi için yazıcıya gönderilebilir. Çoğu masaüstü 3D yazıcıyla uyumlu olan açık kaynaklı yazılım, STL , OBJ , X3D , 3MF gibi en yaygın 3D formatlarındaki dosyalarla ve BMP, GIF, JPG ve PNG gibi görüntü dosyası formatlarındaki dosyalarla çalışabilir . Dilimleme yazılımı, 3d modelleri ve bunların baskı ayarını 3d yazıcının gerçekleştireceği talimatlara dönüştürür. Bu nedenle dilimleme yazılımları herhangi bir 3d baskı prosedürü için önemli bir adımdır. Bu eğitimde, Cura hakkında detaylı bilgiler vereceğiz, güçlü yönleri nelerdir, kimlere hitap etmektedir ve son olarak bir modeli dilimlemenin ve yazdırmaya hazır hale getirmenin ilk adımlarında sizlere rehberlik edeceğiz. Eğer sizde Cura programını derinlemesine öğrenmek ve bulunduğunuz sektörde 1 adım önde olmak istiyorsanız bu eğitim tam sizlere göre. Eğitimde görüşmek üzere.

 

Cura Eğitimi Kazanımları

3D pazarı genişledikçe ürünler de aynı oranda artıyor. Her geçen gün karşımıza çıkan yeni yazıcı markaları ve eski yazıcıların geliştirilmiş versiyonları ile 3D ürün gamı artıyor. Her teknolojik alet gibi uyumluluğun önemli bir kriter olduğu 3D yazıcılarda her ürün için ayrı bir yazılım kullanmak hem zaman hem de enerji kaybı olabiliyor. Lider yazılım üreticilerinde Ultimaker Cura bu soruna değinerek farklı yazıcılarla uyum sağlayabiliyor. Kendi 3D modellerinizi sıfırdan tasarlamayı ve yazdırmayı öğreneceksiniz. 3B yazdırılabilir modeller, dokular ve malzemeler yapmayı öğreneceksiniz. Baskınızı optimize etmek için 3D yazıcı ayarlarınızı nasıl özelleştireceğinizi öğreneceksiniz. Farklı 3D baskı yöntemlerini kullanmayı öğreneceksiniz. Kendi tasarımlarınızı yapmak için Ultimaker Cura yazılımını kullanmayı öğreneceksiniz. Eğitim programı için yüksek motivasyon ile bu programa dahil olursanız, örneğin günde en az 1 saatinizi video izleyip pratik yaparsanız bu programın iyi bir kullanıcısı olabileceğinizi belirtmek isterim.

Cura Eğitimi İçeriği (Konu Başlıkları)

DERS İÇERİĞİ

Cura eğitim programımız kapsamında program içindeki en temel modülleri birlikte görüyor olacağız. İlk olarak programın arayüzü tanıtımı ve giriş kısmını inceleyeceğiz.

 • Cura Arayüz
 • Programı İndirme ve Kurma
 • 3D Printer Ayarlarını Öğrenme ve Cura Malzeme Özelleştirme
 • Curada 3D Modellerle Çalışma
 • Baskı Ayarları
 • Yazdırılabilir Modeller Tasarlama
 • Özel Modlar

Bu eğitimi kullanarak, Cura genel arayüzü ve kullanım yöntemleri hakkında bilgi sahibi olabileceksiniz.

Neden Cura Öğrenmeliyim?

Ultimaker Cura, 3D Baskı için endüstri standardı açık kaynaklı bir yazılımdır. Basit bir arayüze sahiptir, tüm büyük 3D baskı platformlarını destekler ve birçok özelliğe sahip karmaşık 3D modeller oluşturmak için kullanılabilir. Ultimaker yazıcıları kullanarak çok çeşitli 3B nesneleri kolayca oluşturmanıza olanak tanır. Çok çeşitli malzemeleri destekler ve dilimleme, yazdırma, kalibrasyon ve kalite güvencesi gibi çok kapsamlı özelliklere sahiptir. Eklentileri kullanarak yeni özellikler de ekleyebilirsiniz. Güzel bir arayüze ve güzel bir araç setine sahiptir, böylece her kullanıcıya hitap eder.

Bu Eğitim Programına Kimler Katılmalı?

 • Sıfırdan dilimleyici program öğrenmek isteyen öğrenci, mezun, mühendis ve teknikerler
 • 3d yazıcıyla para kazanmak isteyenler
 • 3d printer ve maker gibi hobi edinmek isteyenler
 • Orta seviyede olup bilgilerini daha fazla geliştirmek isteyenlere
 • Cura öğrenerek 3D modelleme bilgisini 3d yazıcıyla birleştirme

Gerekli Bilgi Seviyesi ve Araçlar Nelerdir?

 • Bilgisayar ve internet bağlantısı
 • Cura programı kurulumu
 • Yetkinliklerini geliştirme isteğiyle birlikte yüksek motivasyon ve çaba

Örnek Sertifika ; 


Örneği verilen belgede ''Örnek'' olarak bildirilen eğitim başlığı programlara göre değişiklik göstermektedir.
Eğitim Sonunda ; İstanbul Gedik Üniversitesi Sürekli Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi Onaylı ve Rektör İmzalı Sertifika Sahibi Olacaksınız. Belgeler Tarafınıza eğitiminizi tamamladıktan sonra 5 iş günü içerisinde e-Devlet üzerinden gönderilecektir.  Fiziki kargo istemeniz ek ödeme yapmanız gerekmektedir.

Fiziki kargo tercihi yapan, kargo gönderimi sağlanan ve buna rağmen teslim almayan ve sertifikası merkezimize dönen adayların yeniden kargo gönderimi yapılması için 500 ₺ ek ödeme yapması gerekmektedir. Size gönderilen kargoları lütfen teslim alınız. Teslim alınmaması ve yeniden kargolanması için ek ödeme yapılmaması durumunda adayın belgesi 1 ay (30 gün) içerisinde imha edilecektir.

Türkçe ve İngilizce Sertifika Örneği;

İstanbul Gedik Üniversitesi Üniversite Onaylı Sertifika

Kazanımlar

Eğitim sonunda elde edeceğiniz kişisel ve mesleki gelişim sertifikanız/sertifikalarınız ile iş hayatında kendinizi bir adım öne taşıyabilirsiniz. Bu tür eğitimler destekleyici faaliyetler sınıfında bulunmaktadır. Gelişiminize katkıda bulunarak almaya hak kazandığınız sertifikanız/sertifikalarınızı CV'nize ekleyerek kullanabilirsiniz. 

Eğitime Kimler Katılabilir

İlgili bölüm çalışanları/mezunları ve ilgili bölümlerde eğitimini sürdüren öğrenciler sertifikalı eğitim programına başvuruda bulunabilir.

Nasıl Katılırım?

"Eğitime Katıl'' butonuyla kaydınızı tamamlayabilirsiniz. Sistem sizi kayıt işlemleri için yönlendirmektedir. Ödeme işleminizi Banka/Kredi Kartı ile veya Havale/EFT yöntemiyle tamamlayabilirsiniz. Kredi ve Banka Kartı ödeme yaptığınızda kaydınız hemen açılıp giriş bilgilerinin SMS olarak gelecektir. Havele/EFT Ödemelerini ise mesai saatleri içerisinde yapmanız durumunda sisteminiz aynı gün, mesai dışı yapmanız durumunda ise ilk mesai gününde açılıp giriş bilgileriniz SMS olarak size ulaşacaktır.

Başvuru Süreci

 • Katılımcılar Dünyanın her yerinden katılabilir.
 • Eğitim başlangıç ve bitiş tarihi aralığında tüm ders videoları açık olup, eğitimleri istediğiniz gün ve saatte 7/24 izleyebilirsiniz.
 • Ödeme işleminiz kredi kartı veya banka hesabından gerçekleştirebilirsiniz.
 • Ödeme işlemini banka hesabı ile gerçekleştirmeniz durumunda ad, soyad, eğitim adı ile birlilte dekontunuzu 0543 613 12 00 whatsapp hattımıza iletmeniz gerekmektedir.
 • Ödemesi Yapılmayan Başvuru Kabul Edilmeyecektir.
 • Kayıt olan öğrencilere açılan sistemler 2 ay sonra kapatılacaktır.

Banka Hesap Bilgilerimiz

Banka Adı  : AKBANK T.A.Ş.
Şube Adı    : İMES TİCARİ / 00876
Hesap Adı  : İSTANBUL GEDİK ÜNİVERSİTESİ İKTİSADİ İŞLETMESİ
Hesap No   : 0067465
Kod             : 0046
Swift           : AKBKTRIS
IBAN           : TR29 0004 6008 7688 8000 0674 65

(AÇIKLAMA KISMINA LÜTFEN AD SOYAD VE TELEFON NUMARASI BİLGİNİZİ YAZINIZ.)

İletişim

0850 303 27 80
Whatsapp
uzemigunsem@gedik.edu.tr


Yorumlar

0 yoruma göre

Düşüncelerini paylaş

Bu eğitimi kullandıysanız, düşüncelerinizi diğer kişiler ile paylaşın

Yeni YorumSon İncelemeler

GEDİKSEM NE YAPIYOR?

Üniversite onaylı ve e-Devlet'te sorgulanabilir sertifikalı eğitimler ile size destek oluyoruz. Resmi ve geçerli sertifikalar ile kariyerinize yön verin!