Destinasyon Pazarlaması Sertifikası

Yorumlar

4.03
(62)

Destinasyon Pazarlaması Sertifikası

₺1.399,00

Destinasyon pazarlama eğitimi, turizm ve pazarlama profesyonellerine bir destinasyonun pazarlama stratejilerini planlama ve uygulama yeteneği kazandırmayı amaçlar.

Öne Çıkanlar

 • Eğitime Anında Başla
 • Kamu ve Özel Sektörde Geçerli
 • Bilgisayar, Telefon ve Tabletten Erişim

Destinasyon Pazarlaması
Sertifikası


Destinasyon pazarlaması, belirli bir bölgeyi veya mekanı, turistlerin ilgisini çekmek ve ziyaret etmelerini teşvik etmek amacıyla geliştirilen pazarlama stratejilerinin ve çabalarının bir bütünüdür. Bu mekanlar genellikle turistik bölgeler, şehirler, ülkeler veya belli bir tatil köyü gibi çeşitli turistik noktalar olabilir. Destinasyon pazarlaması, bir bölgenin turistik potansiyelini vurgulayarak, turistlerin o bölgeyi tercih etmelerini sağlamayı hedefler.

Destinasyon Pazarlamanın Temel Amacı:

 • Turist Çekme: Destinasyon pazarlaması, turistlerin ilgisini çekerek, belirli bir mekanı ziyaret etmelerini teşvik eder. Bu, o bölgeye olan turist akışını artırır.

 • Ekonomik Gelişim: Turizm, bir destinasyon için önemli bir ekonomik kaynaktır. Destinasyon pazarlaması, turizm gelirlerini artırarak yerel ekonomik büyümeyi destekler.

 • İstihdam Oluşturma: Turizm sektörü, birçok kişiye iş imkanı sunar. Destinasyon pazarlaması, bu sektördeki iş fırsatlarını artırır.

 • Kültürel Değişim: Turistler, yerel kültürü deneyimlerken kültürel anlayışı artırabilirler. Bu da kültürel değişim ve etkileşimi teşvik eder.

 • Çevresel ve Sosyal Sorumluluk: Destinasyon pazarlaması, turizmin çevresel ve sosyal sorumluluğunu vurgular. Sürdürülebilir turizmi teşvik eder.

Destinasyon Pazarlama Eğitimi:

Destinasyon pazarlama eğitimi, turizm ve pazarlama profesyonellerine bir destinasyonun pazarlama stratejilerini planlama ve uygulama yeteneği kazandırmayı amaçlar.

Destinasyon pazarlama eğitimi, turizm endüstrisindeki profesyonellerin ve yerel yönetimlerin turist çekme yeteneklerini geliştirmelerine yardımcı olur. Ayrıca, sürdürülebilir turizm uygulamalarını teşvik eder ve turizmin destinasyon için pozitif bir etki yaratmasını sağlar.

 

Örnek Sertifika ; 

 

Örneği verilen belgede ''Örnek'' olarak bildirilen eğitim başlığı programlara göre değişiklik göstermektedir.
Eğitim Sonunda ; İstanbul Gedik Üniversitesi Sürekli Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi Onaylı ve Rektör İmzalı Sertifika Sahibi Olacaksınız. Belgeler Tarafınıza eğitiminizi tamamladıktan sonra 5 iş günü içerisinde e-Devlet üzerinden gönderilecektir.  Fiziki kargo istemeniz ek ödeme yapmanız gerekmektedir.

Fiziki kargo tercihi yapan, kargo gönderimi sağlanan ve buna rağmen teslim almayan ve sertifikası merkezimize dönen adayların yeniden kargo gönderimi yapılması için 500 ₺ ek ödeme yapması gerekmektedir. Size gönderilen kargoları lütfen teslim alınız. Teslim alınmaması ve yeniden kargolanması için ek ödeme yapılmaması durumunda adayın belgesi 1 ay (30 gün) içerisinde imha edilecektir.

Türkçe ve İngilizce Sertifika Örneği;

İstanbul Gedik Üniversitesi Üniversite Onaylı Sertifika

Kazanımlar

Eğitim sonunda elde edeceğiniz kişisel ve mesleki gelişim sertifikanız/sertifikalarınız ile iş hayatında kendinizi bir adım öne taşıyabilirsiniz. Bu tür eğitimler destekleyici faaliyetler sınıfında bulunmaktadır. Gelişiminize katkıda bulunarak almaya hak kazandığınız sertifikanız/sertifikalarınızı CV'nize ekleyerek kullanabilirsiniz.

Eğitime Kimler Katılabilir

İlgili bölüm çalışanları/mezunları ve ilgili bölümlerde eğitimini sürdüren öğrenciler sertifikalı eğitim programına başvuruda bulunabilir.

Nasıl Katılırım?

"Eğitime Katıl'' butonuyla kaydınızı tamamlayabilirsiniz. Sistem sizi kayıt işlemleri için yönlendirmektedir. Ödeme işleminizi Banka/Kredi Kartı ile veya Havale/EFT yöntemiyle tamamlayabilirsiniz. Kredi ve Banka Kartı ödeme yaptığınızda kaydınız hemen açılıp giriş bilgilerinin SMS olarak gelecektir. Havele/EFT Ödemelerini ise mesai saatleri içerisinde yapmanız durumunda sisteminiz aynı gün, mesai dışı yapmanız durumunda ise ilk mesai gününde açılıp giriş bilgileriniz SMS olarak size ulaşacaktır.

Başvuru Süreci

 • Katılımcılar Dünyanın her yerinden katılabilir.
 • Eğitim başlangıç ve bitiş tarihi aralığında tüm ders videoları açık olup, eğitimleri istediğiniz gün ve saatte 7/24 izleyebilirsiniz.
 • Ödeme işleminiz kredi kartı veya banka hesabından gerçekleştirebilirsiniz.
 • Ödeme işlemini banka hesabı ile gerçekleştirmeniz durumunda ad, soyad, eğitim adı ile birlilte dekontunuzu 0543 613 12 00 whatsapp hattımıza iletmeniz gerekmektedir.
 • Ödemesi Yapılmayan Başvuru Kabul Edilmeyecektir.
 • Kayıt olan öğrencilere açılan sistemler 2 ay sonra kapatılacaktır.

Banka Hesap Bilgilerimiz

Banka Adı  : AKBANK T.A.Ş.
Şube Adı    : İMES TİCARİ / 00876
Hesap Adı  : İSTANBUL GEDİK ÜNİVERSİTESİ İKTİSADİ İŞLETMESİ
Hesap No   : 0067465
Kod             : 0046
Swift           : AKBKTRIS
IBAN           : TR29 0004 6008 7688 8000 0674 65

(AÇIKLAMA KISMINA LÜTFEN AD SOYAD VE TELEFON NUMARASI BİLGİNİZİ YAZINIZ.)

İletişim

0850 303 27 80
Whatsapp
uzemigunsem@gedik.edu.tr


Yorumlar

0 yoruma göre

Düşüncelerini paylaş

Bu eğitimi kullandıysanız, düşüncelerinizi diğer kişiler ile paylaşın

Yeni YorumSon İncelemeler

GEDİKSEM NE YAPIYOR?

Üniversite onaylı ve e-Devlet'te sorgulanabilir sertifikalı eğitimler ile size destek oluyoruz. Resmi ve geçerli sertifikalar ile kariyerinize yön verin!