Erken Çocukluk Döneminde Müzik Temelli Etkileşim ve Müzik Terapi Semineri

Yorumlar

4.16
(77)

Erken Çocukluk Döneminde Müzik Temelli Etkileşim ve Müzik Terapi Semineri

₺249,00

Erken çocukluk dönemi, çocuğun kişisel, sosyal, zihinsel ve duygusal gelişiminin temelini oluşturduğu önemli bir dönemdir.

Öne Çıkanlar

 • Eğitime Anında Başla
 • Kamu ve Özel Sektörde Geçerli
 • Bilgisayar, Telefon ve Tabletten Erişim

Erken Çocukluk Döneminde Müzik Temelli Etkileşim ve Müzik Terapi Semineri

 

Erken çocukluk dönemi, çocuğun kişisel, sosyal, zihinsel ve duygusal gelişiminin temelini oluşturduğu önemli bir dönemdir. Müzik, erken çocukluk döneminde çocukların duygusal, sosyal, bilişsel ve motor becerilerinin gelişiminde önemli bir rol oynayabilir.

Müzik temelli etkileşim, müzikal aktivitelerin kullanıldığı, çocukların keşfetme, deneyimleme ve yaratıcılık geliştirdiği, ayrıca yetişkinlerle etkileşim kurarak duygusal ve sosyal bağlar kurdukları bir süreçtir. Müzik temelli etkileşim, çocukların müzikal öğrenmelerini destekleyerek, özgüvenlerini artırarak, dil becerilerini geliştirerek, öğrenme isteklerini artırarak, sosyal becerilerini geliştirerek ve duygusal ifadelerini destekleyerek erken çocukluk dönemi gelişimlerine katkıda bulunur.

Müzik terapisi ise, müzikal aktivitelerin kullanılarak terapötik hedeflerin elde edilmesi amacıyla yapılan bir terapi yöntemidir. Müzik terapisi, özellikle otizm, Down sendromu, işitme kaybı, dil ve konuşma bozuklukları, davranış sorunları, anksiyete gibi çeşitli sorunları olan çocuklarda kullanılmaktadır. Müzik terapisi, çocukların duygusal ifade etme becerilerini, sosyal becerilerini, özgüvenlerini, dikkatlerini, dil becerilerini ve motor becerilerini geliştirerek, çocukların yaşam kalitesini artırmayı hedefler.

Erken çocukluk döneminde müzik temelli etkileşim ve müzik terapisi, çocukların gelişimini destekleyen ve geliştirici bir etkiye sahip olan yöntemlerdir. Müzik, çocukların duygusal ve sosyal bağlar kurmalarını sağlayan, yaratıcılıklarını geliştiren ve öğrenme isteklerini artıran bir araçtır. Bu nedenle, müzik temelli etkileşim ve müzik terapisi, erken çocukluk dönemi çocuklarının gelişimine katkıda bulunabilecek önemli araçlar arasında yer almaktadır.

Örnek Sertifika


Örneği verilen belgede ''Örnek'' olarak bildirilen eğitim başlığı programlara göre değişiklik göstermektedir.
Eğitim Sonunda; İstanbul Gedik Üniversitesi Sürekli Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi Onaylı ve Rektör İmzalı SEMİNER SERTİFİKASI Sahibi Olacaksınız. Alttaki format ÖRNEKTİR. (Sertifikanız e-Devlet üzerinden gönderilecektir.) Fiziki kargo istemeniz durumunda ek ödeme yapmanız gerekmektedir.

Fiziki kargo tercihi yapan, kargo gönderimi sağlanan ve buna rağmen teslim almayan ve sertifikası merkezimize dönen adayların yeniden kargo gönderimi yapılması için 500 ₺ ek ödeme yapması gerekmektedir. Size gönderilen kargoları lütfen teslim alınız. Teslim alınmaması ve yeniden kargolanması için ek ödeme yapılmaması durumunda adayın belgesi 1 ay (30 gün) içerisinde imha edilecektir.

Türkçe ve İngilizce Sertifika Örneği;

Program Detayları

 • Seminer programları kısa süreli temel eğitimlerdir.
 • Kayıt olduktan hemen sonra izlemeye başlayabilirsiniz.
 • Seminer Sertifikası, seminer bittikten sonra e-Devlet sistemine 48 saat içerisinde eklenecektir.
 • Seminer sonunda herhangi bir sınav, ödev veya bitirme testi yoktur.
 • Ödeme sonrasında tarafınıza gelen SMS ile birlikte sisteme giriş yapabilirsiniz.
 • Kayıt olduğunuz semineri bitirmek için 7 gün süreniz bulunmaktadır. (Daha erken bitirebilirsiniz)
 • Sertifikalar e-Devlet sistemi üzerinden; imzalı, belge numaralı, barkodlu ve belge numaralı olarak tarafınıza iletilecektir. (Dileyen katılımcılarımız bu sertifikaların çıktısını kendileri alabilirler.) 
 • e-Devlet üzerinden tarafınıza gönderilen Seminer Sertifikalarınızı Cv'nize ekleyerek kullanabilirsiniz.

Kazanımlar

Eğitim sonunda elde edeceğiniz kişisel ve mesleki gelişim sertifikanız/sertifikalarınız ile iş hayatında kendinizi bir adım öne taşıyabilirsiniz. Bu tür eğitimler destekleyici faaliyetler sınıfında bulunmaktadır. Gelişiminize katkıda bulunarak almaya hak kazandığınız sertifikanız/sertifikalarınızı CV'nize ekleyerek kullanabilirsiniz. 

Eğitime Kimler Katılabilir?

Seminer programları kişisel ve mesleki gelişimine katkıda bulunmayı amaçlayan herkes için uygun olup eğitim hayatını sürdüren öğrenciler de seminer programlarına katılabilmektedir.

Nasıl Katılırım?

"Eğitime Katıl'' butonuyla kaydınızı tamamlayabilirsiniz. Sistem sizi kayıt işlemleri için yönlendirmektedir. Ödeme işleminizi Banka/Kredi Kartı ile veya Havale/EFT yöntemiyle tamamlayabilirsiniz. Kredi ve Banka Kartı ödeme yaptığınızda kaydınız hemen açılıp giriş bilgilerinin SMS olarak gelecektir. Havele/EFT Ödemelerini ise mesai saatleri içerisinde yapmanız durumunda sisteminiz aynı gün, mesai dışı yapmanız durumunda ise ilk mesai gününde açılıp giriş bilgileriniz SMS olarak size ulaşacaktır.

Başvuru Süreci

 • Katılımcılar Dünyanın her yerinden katılabilir.
 • Eğitim başlangıç ve bitiş tarihi aralığında tüm ders videoları açık olup, eğitimleri istediğiniz gün ve saatte 7/24 izleyebilirsiniz.
 • Ödeme işleminiz kredi kartı veya banka hesabından gerçekleştirebilirsiniz.
 • Ödeme işlemini banka hesabı ile gerçekleştirmeniz durumunda ad, soyad, eğitim adı ile birlilte dekontunuzu 0543 613 12 00 whatsapp hattımıza iletmeniz gerekmektedir.
 • Ödemesi Yapılmayan Başvuru Kabul Edilmeyecektir.
 • Kayıt olan öğrencilere açılan sistemler 2 ay sonra kapatılacaktır.

Banka Hesap Bilgilerimiz

Banka Adı  : AKBANK T.A.Ş.
Şube Adı    : İMES TİCARİ / 00876
Hesap Adı  : İSTANBUL GEDİK ÜNİVERSİTESİ İKTİSADİ İŞLETMESİ
Hesap No   : 0067465
Kod             : 0046
Swift           : AKBKTRIS
IBAN           : TR29 0004 6008 7688 8000 0674 65

(AÇIKLAMA KISMINA LÜTFEN AD SOYAD VE TELEFON NUMARASI BİLGİNİZİ YAZINIZ.)

İletişim

0850 303 27 80
Whatsapp
uzemigunsem@gedik.edu.tr


Yorumlar

0 yoruma göre

Düşüncelerini paylaş

Bu eğitimi kullandıysanız, düşüncelerinizi diğer kişiler ile paylaşın

Yeni YorumSon İncelemeler

GEDİKSEM NE YAPIYOR?

Üniversite onaylı ve e-Devlet'te sorgulanabilir sertifikalı eğitimler ile size destek oluyoruz. Resmi ve geçerli sertifikalar ile kariyerinize yön verin!