Halkla İlişkiler Sektöründe Yönetim ve Organizasyon Sertifikası

Yorumlar

4.31
(61)

Halkla İlişkiler Sektöründe Yönetim ve Organizasyon Sertifikası

₺1.399,00

Sektörde yönetim ve organizasyon, bir organizasyonun veya kurumun halkla ilişkiler stratejilerini planlama, uygulama ve izleme süreçlerini içerir.

Öne Çıkanlar

 • Eğitime Anında Başla
 • Kamu ve Özel Sektörde Geçerli
 • Bilgisayar, Telefon ve Tabletten Erişim

Halkla İlişkiler Sektöründe
Yönetim ve Organizasyon
Sertifikası

Halkla ilişkiler sektöründe yönetim ve organizasyon, bir organizasyonun veya kurumun halkla ilişkiler stratejilerini planlama, uygulama ve izleme süreçlerini içerir. Bu alandaki yönetim ve organizasyon işlevi, bir organizasyonun itibarını korumak, olumlu bir imaj oluşturmak, hedef kitlelerle etkileşimde bulunmak ve iletişim stratejilerini koordine etmek amacıyla gereklidir. Halkla ilişkiler sektöründe yönetim ve organizasyonun temel amacı şunlardır:

Halkla İlişkilerde Yönetim ve Organizasyonun Temel Amacı:

 • İletişim Stratejileri Yönetimi: Halkla ilişkiler yöneticileri ve organizatörleri, organizasyonun iletişim stratejilerini oluşturur, planlar ve uygular. Bu stratejiler, organizasyonun hedeflerine uygun şekilde belirlenir ve izlenir.

 • Medya İlişkileri Yönetimi: Medya ile ilişkileri yöneterek organizasyonun basında olumlu bir görünüm kazanmasını ve medya kapsamını artırmasını sağlarlar. Bu, basın açıklamalarının hazırlanması, basın toplantılarının düzenlenmesi ve medya ilişkilerinin sürdürülmesini içerir.

 • İç İletişim Yönetimi: Organizasyon içindeki iletişimi koordine ederek çalışanlar arasındaki iletişimi güçlendirirler. İç iletişim, organizasyonun hedeflerini anlama, çalışan katılımını artırma ve işbirliğini teşvik etme açısından kritiktir.

 • Halkla İlişkiler Kampanyaları: Özel halkla ilişkiler kampanyalarını planlar, uygular ve değerlendirirler. Bu kampanyalar organizasyonun belirli hedeflerine yönelik olarak tasarlanır, örneğin yeni bir ürünün tanıtımı veya kurumsal sosyal sorumluluk projeleri gibi.

 • Kriz Yönetimi: Kriz anlarında organizasyonun itibarını korumak ve krizi etkili bir şekilde yönetmek için kriz iletişimi stratejileri geliştirirler. Hızlı ve etkili tepkiler verme yeteneği önemlidir.

 • Etkinlik ve Toplantı Yönetimi: Organizasyonun tanıtım etkinlikleri, konferanslar ve toplantıları gibi organizasyonel etkinlikleri düzenlerler.

Halkla İlişkilerde Yönetim ve Organizasyon Eğitimi:

Halkla ilişkilerde yönetim ve organizasyon eğitimi, halkla ilişkiler profesyonellerine ve yöneticilere, etkili iletişim stratejileri oluşturma, halkla ilişkiler kampanyalarını yönetme ve organizasyon içi iletişimi güçlendirme becerileri kazandırmayı amaçlar.

Halkla ilişkilerde yönetim ve organizasyon eğitimi, organizasyonların iletişim becerilerini güçlendirmelerine ve hedef kitleleriyle daha etkili bir şekilde iletişim kurmalarına yardımcı olur. Aynı zamanda organizasyon içi iletişimi ve işbirliğini artırma konusunda da beceriler kazandırır. Bu eğitim, halkla ilişkiler sektöründe çalışan profesyonellerin kariyerlerini geliştirmelerine ve organizasyonların halkla ilişkiler stratejilerini daha etkili bir şekilde yönetmelerine olanak tanır.

 

Örnek Sertifika ; 

Örneği verilen belgede ''Örnek'' olarak bildirilen eğitim başlığı programlara göre değişiklik göstermektedir.
Eğitim Sonunda ; İstanbul Gedik Üniversitesi Sürekli Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi Onaylı ve Rektör İmzalı Sertifika Sahibi Olacaksınız. Belgeler Tarafınıza eğitiminizi tamamladıktan sonra 5 iş günü içerisinde e-Devlet üzerinden gönderilecektir.  Fiziki kargo istemeniz ek ödeme yapmanız gerekmektedir.

Fiziki kargo tercihi yapan, kargo gönderimi sağlanan ve buna rağmen teslim almayan ve sertifikası merkezimize dönen adayların yeniden kargo gönderimi yapılması için 500 ₺ ek ödeme yapması gerekmektedir. Size gönderilen kargoları lütfen teslim alınız. Teslim alınmaması ve yeniden kargolanması için ek ödeme yapılmaması durumunda adayın belgesi 1 ay (30 gün) içerisinde imha edilecektir.

Türkçe ve İngilizce Sertifika Örneği;

İstanbul Gedik Üniversitesi Üniversite Onaylı Sertifika

Kazanımlar

Eğitim sonunda elde edeceğiniz kişisel ve mesleki gelişim sertifikanız/sertifikalarınız ile iş hayatında kendinizi bir adım öne taşıyabilirsiniz. Bu tür eğitimler destekleyici faaliyetler sınıfında bulunmaktadır. Gelişiminize katkıda bulunarak almaya hak kazandığınız sertifikanız/sertifikalarınızı CV'nize ekleyerek kullanabilirsiniz.

Eğitime Kimler Katılabilir

İlgili bölüm çalışanları/mezunları ve ilgili bölümlerde eğitimini sürdüren öğrenciler sertifikalı eğitim programına başvuruda bulunabilir.

"Eğitime Katıl'' butonuyla kaydınızı tamamlayabilirsiniz. Sistem sizi kayıt işlemleri için yönlendirmektedir. Ödeme işleminizi Banka/Kredi Kartı ile veya Havale/EFT yöntemiyle tamamlayabilirsiniz. Kredi ve Banka Kartı ödeme yaptığınızda kaydınız hemen açılıp giriş bilgilerinin SMS olarak gelecektir. Havele/EFT Ödemelerini ise mesai saatleri içerisinde yapmanız durumunda sisteminiz aynı gün, mesai dışı yapmanız durumunda ise ilk mesai gününde açılıp giriş bilgileriniz SMS olarak size ulaşacaktır.

Başvuru Süreci

 • Katılımcılar Dünyanın her yerinden katılabilir.
 • Eğitim başlangıç ve bitiş tarihi aralığında tüm ders videoları açık olup, eğitimleri istediğiniz gün ve saatte 7/24 izleyebilirsiniz.
 • Ödeme işleminiz kredi kartı veya banka hesabından gerçekleştirebilirsiniz.
 • Ödeme işlemini banka hesabı ile gerçekleştirmeniz durumunda ad, soyad, eğitim adı ile birlilte dekontunuzu 0543 613 12 00 whatsapp hattımıza iletmeniz gerekmektedir.
 • Ödemesi Yapılmayan Başvuru Kabul Edilmeyecektir.
 • Kayıt olan öğrencilere açılan sistemler 2 ay sonra kapatılacaktır.

Banka Hesap Bilgilerimiz

Banka Adı  : AKBANK T.A.Ş.
Şube Adı    : İMES TİCARİ / 00876
Hesap Adı  : İSTANBUL GEDİK ÜNİVERSİTESİ İKTİSADİ İŞLETMESİ
Hesap No   : 0067465
Kod             : 0046
Swift           : AKBKTRIS
IBAN           : TR29 0004 6008 7688 8000 0674 65

(AÇIKLAMA KISMINA LÜTFEN AD SOYAD VE TELEFON NUMARASI BİLGİNİZİ YAZINIZ.)

İletişim

0850 303 27 80

Whatsapp

uzemigunsem@gedik.edu.tr

Eğitim Süreci

 • Tüm işlemler online gerçekleşecektir.
 • Kendi müsaitliğinize göre sisteme girip eğitim videolarınıza 7/24 erişim sağlayabileceksiniz.
 • Eğitim sonunda test usulü sınavınız olacaktır.
 • Sınavlar ortalama 20-40 soru arasında olmaktadır.
 • Geçme notu 50 puandır.
 • Kayıt olduğunuz eğitimi tamamlamak için 60 gün süreniz bulunmaktadır. 60 gün sonunda eğitim ve sınav sisteminiz kapatılacaktır. Herhangi bir süre uzatması yapılmayacaktır. 60 günde tamamlanmayan eğitimlerde sürenizi uzatmak için belirlenen ücreti ödemeniz gerekmektedir.
 • 3 defa ücretsiz sınav hakkınız bulunmaktadır, adaylarımızın %99'u ilk sınav haklarında başarılı olmaktadır. Eğer 3 sınav hakkınızda da başarılı olamaz iseniz ek 1 sınav hakkı tanımlanacaktır ve ücreti 500₺'dir.

Yorumlar

0 yoruma göre

Düşüncelerini paylaş

Bu eğitimi kullandıysanız, düşüncelerinizi diğer kişiler ile paylaşın

Yeni YorumSon İncelemeler

GEDİKSEM NE YAPIYOR?

Üniversite onaylı ve e-Devlet'te sorgulanabilir sertifikalı eğitimler ile size destek oluyoruz. Resmi ve geçerli sertifikalar ile kariyerinize yön verin!