LC-MS/MS Sıvı Kromatografisi/Kütle Spektrometresi Sertifikası

Yorumlar

4.71
(168)

LC-MS/MS Sıvı Kromatografisi/Kütle Spektrometresi Sertifikası

₺1.860,00

Öncelikle kromatografiye giriş yaparak, yüksek performanslı sıvı kromatografisinin ve kütle spektrometresinin çalışma prensipleri ayrı ayrı ele alınacaktır.

Transkriptli sertifikalar, iş başvurularında daha fazla ön plana çıkmanızı sağlar.

Öne Çıkanlar

 • Eğitime Anında Başla
 • Kamu ve Özel Sektörde Geçerli
 • Bilgisayar, Telefon ve Tabletten Erişim

SIVI KROMATOGRAFİSİ/KÜTLE SPEKTROMETRESİ (LC/MS & LC/MS/MS) EĞİTİMİ

LC-MS/MS Eğitimi Sertifikası, analiz çalışmaları ve laboratuvar uygulamaları konusunda uzmanlaşmak isteyen hemen herkes için ideal bir çözüm olarak kabul edilmektedir. Bu bağlamda kendi alanında daha başarılı bir deneyime ulaşmak isteyenler için LC-MS/MS Eğitimi Sertifikası alarak kariyeri sürdürmek mümkündür. Siz de kariyerinizi bu alanda devam ettirmek mi istiyorsunuz? O halde hem teorik hem de pratik bilgilerin bulunduğu bir süreci değerlendirmeye başlayabilirsiniz. Profesyonel bir eğitim süreci olarak kabul edilen sertifika programı sayesinde başarılı eğitim sürecinden faydalanabilirsiniz.

LC-MS/MS Eğitimi Sertifikası Neleri Kapsar?

LC-MS/MS Eğitimi kapsamında profesyonel bir yaklaşım sergilenirken amaç tamamen çözüm odaklı bir yaklaşım benimsemek olmalıdır. Bu nedenle de eğitim içeriğinin titizlikle belirlenmesi ve kusursuz bir sonuç ortaya çıkması adına değerlendirme yapılması olasıdır. Peki, bu eğitimler çerçevesinde neler gerçekleşir?

 • Kromatografi ve Temel İlkeler
 • Kütle Spektroskopisi ve Temel İlkeler
 • Ayrıştırma Teknikleri
 • LC-MS MS Genel ve Tıpta Kullanımı
 • LC-MS MS Cihaz Bileşenleri
 • Analiz Esnasında Gerçekleşen Hataların Tespiti, Önlenmesi ve Düzeltilmesi
 • Sonuç Yorumlama Süreçleri

Tüm bu aşamaları kapsayan başarılı bir süreç olması açısından LC-MS/MS Eğitimi; katılımcıların maksimum manada fayda elde edebileceği bir çözüm olarak kabul edilmektedir. Bu nedenle de analiz ve değerlendirme süreçlerini başarıyla tamamlamayı arzu eden herkes için eğitim sertifikası almak gerekir. Siz de bu alanda çalışmalar yaparak beklentilerinizi karşılayacak bir yaklaşım benimsemeyi tercih edebilirsiniz.

Kimler LC-MS/MS Eğitimi Sertifikası Almalı?

Sertifika alma süreçlerinde pek çok kimse için en değerli konulardan bir tanesi eğitimin katılımcılara kattığı ayrıcalıklardır. Bu bağlamda bütün katılımcıların profesyonel bir yaklaşım benimsemesi ve kendi alanlarında başarı odaklı bir yaklaşıma ulaşmaları olasıdır. Siz de bu konuda maksimum deneyim elde etmek adına LC-MS/MS Eğitimi kaydı yaptırabilirsiniz.

Eğitime kaydınızı yaptırdıktan sonra pek çok konuda uzmanlık elde edebilirsiniz. Üstelik kariyerinizi de daha başarılı bir şekilde sürdürme imkânı elde edebileceksiniz. O halde profesyonel bir bakış açısıyla hareket ederek size en uygun seçeneklerden faydalanmayı deneyebilirsiniz. Titizlikle hazırlanmış eğitim süreçleri ve kaliteli bir sertifika programından siz de maksimum manada deneyim elde edin!

SIVI KROMATOGRAFİSİ/KÜTLE SPEKTROMETRESİ (LC/MS & LC/MS/MS) EĞİTİMİ

 
Sıvı Kromatografisi, kimyada ve endüstrinin pek çok alanında yaygın bir kullanım alanına sahip analiz yöntemlerinden biridir. Kütle spektrometresi ise; HPLC’de herhangi bir termal bozulmaya uğramadan ayrımı sağlanan kompleks yapının hangi bileşenlerden meydana geldiğinin tespitinde bileşenlere kimlik doğrulaması yapmamızı sağlayan ileri bir analitik sistemdir. Bu eğitimle HPLC/MS ile ilgili genel bir kullanıcı düzeyinde temel bilgileri edinmiş olmanız amaçlanmıştır.

Öncelikle kromatografiye giriş yaparak, yüksek performanslı sıvı kromatografisinin ve kütle
spektrometresinin çalışma prensipleri ayrı ayrı ele alınacaktır. Bu iki sistemin özellikleri birleşmesiyle LC/MS kullanımının avantajları ve dezavantajları, donanım ve yazılımda öne çıkan modüller, kütüphane tarama seçenekleri, LC/MS uygulama alanları ve çalışmalarda ortaya çıkabilecek bazı problemler ve çözüm yollarına değineceğimiz bu derste tüm başlıkları detaylandırarak ilerleyeceğiz. Son olarak örnek uygulamalar ile rutin analizlerde ve cihaz bakımında dikkat edilmesi gereken noktalar üzerine konuşacağız.
Laboratuvar uygulamalarınızda size kılavuz olabilecek, güncel kaynaklarla hazırlanmış bu içerik ile sistemi elimizden geldiğince tüm yönleriyle teorik olarak kavramanızı hedefliyoruz. Bu eğitimi tamamladığınızda, LC/MS’i bir analiz yöntemine hazırlayabilecek, analiz sisteminin düzgün işletilmesini sağlayabilecek, sistemdeki temel bakım ve kontrolleri gerçekleştirebilecek, ayrıca olası problemlere çözüm sunabilecek yetkinliğe sahip olacaksınız.

LC/MS KULLANIM ALANLARI

Adli araştırmalar, gıda güvenliği, ilaç endüstrisi, doğa ve çevre araştırmaları, tıp ve biyolojik araştırmalar ile sertifikasyon, kontrol ve izleme çalışmaları yapan akredite laboratuvarlar gibi pek çok uygulama alanında yaygın olarak kullanılan LC/MS sisteminde edineceğiniz bu deneyim, sizi alanınızda bir adım daha öne çıkaracaktır.

LC/MS ve LC/MS/MS uygulamaları, GC/MS uygulamaları ile analiz edilemeyen örneklerin kütle
spektrumlarının alınabilmesi için düşük sıcaklıklarda ve türevlendirmeye ihtiyaç duyulmadan yüksek kesinlik ve tekrar edilebilirlik ile analiz edilmelerini sağlar. Uçucu olmayan ve/veya termal kararsız bileşiklerin analizi için ihtiyaç duyulan bir analitik yöntemdir.

Eğitim İçeriği

 • Kromatografi’ye Giriş
 • LC-MS Kısımları ve LC-MS Kullanım Alanları
 • LC-MS Avantajları ve Dezavantajları
 • LC/MS ve LC Tandem MS Çalışma Prensibi
 • Yazılımda Uygulama Yapmanın Detayları
 • Dataların İşlenmesi ve Kütüphane Taraması
 • Sistem Bakımı ve Problem Çözme Prosedürleri
 • Örnek HPLC/MS Uygulamaları

 

Eğitim Süresi

 • 11 Uzaktan Eğitim Saati

Örnek Sertifika ; 

Örneği verilen belgede ''Örnek'' olarak bildirilen eğitim başlığı programlara göre değişiklik göstermektedir.
Eğitim Sonunda ; İstanbul Gedik Üniversitesi Sürekli Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi Onaylı ve Rektör İmzalı Sertifika Sahibi Olacaksınız. Belgeler Tarafınıza eğitiminizi tamamladıktan sonra 5 iş günü içerisinde e-Devlet üzerinden gönderilecektir.  Fiziki kargo istemeniz ek ödeme yapmanız gerekmektedir.

Fiziki kargo tercihi yapan, kargo gönderimi sağlanan ve buna rağmen teslim almayan ve sertifikası merkezimize dönen adayların yeniden kargo gönderimi yapılması için 500 ₺ ek ödeme yapması gerekmektedir. Size gönderilen kargoları lütfen teslim alınız. Teslim alınmaması ve yeniden kargolanması için ek ödeme yapılmaması durumunda adayın belgesi 1 ay (30 gün) içerisinde imha edilecektir.

Türkçe ve İngilizce Sertifika Örneği;

İstanbul Gedik Üniversitesi Üniversite Onaylı Sertifika

Kazanımlar

Eğitim sonunda elde edeceğiniz kişisel ve mesleki gelişim sertifikanız/sertifikalarınız ile iş hayatında kendinizi bir adım öne taşıyabilirsiniz. Bu tür eğitimler destekleyici faaliyetler sınıfında bulunmaktadır. Gelişiminize katkıda bulunarak almaya hak kazandığınız sertifikanız/sertifikalarınızı CV'nize ekleyerek kullanabilirsiniz.

Eğitime Kimler Katılabilir

İlgili bölüm çalışanları/mezunları ve ilgili bölümlerde eğitimini sürdüren öğrenciler sertifikalı eğitim programına başvuruda bulunabilir.

"Eğitime Katıl'' butonuyla kaydınızı tamamlayabilirsiniz. Sistem sizi kayıt işlemleri için yönlendirmektedir. Ödeme işleminizi Banka/Kredi Kartı ile veya Havale/EFT yöntemiyle tamamlayabilirsiniz. Kredi ve Banka Kartı ödeme yaptığınızda kaydınız hemen açılıp giriş bilgilerinin SMS olarak gelecektir. Havele/EFT Ödemelerini ise mesai saatleri içerisinde yapmanız durumunda sisteminiz aynı gün, mesai dışı yapmanız durumunda ise ilk mesai gününde açılıp giriş bilgileriniz SMS olarak size ulaşacaktır.

Başvuru Süreci

 • Katılımcılar Dünyanın her yerinden katılabilir.
 • Eğitim başlangıç ve bitiş tarihi aralığında tüm ders videoları açık olup, eğitimleri istediğiniz gün ve saatte 7/24 izleyebilirsiniz.
 • Ödeme işleminiz kredi kartı veya banka hesabından gerçekleştirebilirsiniz.
 • Ödeme işlemini banka hesabı ile gerçekleştirmeniz durumunda ad, soyad, eğitim adı ile birlilte dekontunuzu 0543 613 12 00 whatsapp hattımıza iletmeniz gerekmektedir.
 • Ödemesi Yapılmayan Başvuru Kabul Edilmeyecektir.
 • Kayıt olan öğrencilere açılan sistemler 2 ay sonra kapatılacaktır.

Banka Hesap Bilgilerimiz

Banka Adı  : AKBANK T.A.Ş.
Şube Adı    : İMES TİCARİ / 00876
Hesap Adı  : İSTANBUL GEDİK ÜNİVERSİTESİ İKTİSADİ İŞLETMESİ
Hesap No   : 0067465
Kod             : 0046
Swift           : AKBKTRIS
IBAN           : TR29 0004 6008 7688 8000 0674 65

(AÇIKLAMA KISMINA LÜTFEN AD SOYAD VE TELEFON NUMARASI BİLGİNİZİ YAZINIZ.)

İletişim

0850 303 27 80

Whatsapp

uzemigunsem@gedik.edu.tr

Eğitim Süreci

 • Tüm işlemler online gerçekleşecektir.
 • Kendi müsaitliğinize göre sisteme girip eğitim videolarınıza 7/24 erişim sağlayabileceksiniz.
 • Eğitim sonunda test usulü sınavınız olacaktır.
 • Sınavlar ortalama 20-40 soru arasında olmaktadır.
 • Geçme notu 50 puandır.
 • Kayıt olduğunuz eğitimi tamamlamak için 60 gün süreniz bulunmaktadır. 60 gün sonunda eğitim ve sınav sisteminiz kapatılacaktır. Herhangi bir süre uzatması yapılmayacaktır. 60 günde tamamlanmayan eğitimlerde sürenizi uzatmak için belirlenen ücreti ödemeniz gerekmektedir.
 • 3 defa ücretsiz sınav hakkınız bulunmaktadır, adaylarımızın %99'u ilk sınav haklarında başarılı olmaktadır. Eğer 3 sınav hakkınızda da başarılı olamaz iseniz ek 1 sınav hakkı tanımlanacaktır ve ücreti 500₺'dir.

Yorumlar

0 yoruma göre

Düşüncelerini paylaş

Bu eğitimi kullandıysanız, düşüncelerinizi diğer kişiler ile paylaşın

Yeni YorumSon İncelemeler

GEDİKSEM NE YAPIYOR?

Üniversite onaylı ve e-Devlet'te sorgulanabilir sertifikalı eğitimler ile size destek oluyoruz. Resmi ve geçerli sertifikalar ile kariyerinize yön verin!