Psikodinamik Etkileriyle Cinsel Gelişim Eğitimi Sertifika Programı (CANLI)

Yorumlar

4.11
(56)

Psikodinamik Etkileriyle Cinsel Gelişim Eğitimi Sertifika Programı (CANLI)

₺1.250,00

Psikodinamik teori, Sigmund Freud tarafından geliştirilen bir psikoloji teorisidir ve cinsel gelişimle ilgili olarak da önemli kavramları içerir.

Öne Çıkanlar

 • Eğitime Anında Başla
 • Kamu ve Özel Sektörde Geçerli
 • Bilgisayar, Telefon ve Tabletten Erişim

Psikodinamik Etkileriyle Cinsel Gelişim Eğitimi

Eğitimin Tanıtımı

Toplumsal ve bireysel anlamda yıkıcı etkileri olan cinsel şiddet, saldırı ve istismar vakaları artarak ortaya çıktıkça sorunun çözümü için arayış içinde olmanın da önemi daha iyi anlaşılmaktadır. Bu arayışta uzmanların ortak paydada buluştukları en önemli nokta bireylerin eğitimine odaklanmak zorunluluğudur. Fakat bu eğitimin içeriği, şekli, süresi ve metoduyla ilgili doyurucu ve bilimsel bir yanıta ulaşma imkânı pek çok değişken sebebiyle her zaman mümkün olamamaktadır. Bu ders, söz konusu bu ihtiyaca odaklanmış disiplinler arası bir örnek ve öneri niteliğindedir.

İnsan eliyle yaratılan yıkıcılığın bu türünün önüne geçmenin yolu insanda “şiddet ve cinsellik” olgularının doğasını anlamaktan geçer. Bu kavrayışın temelini ise birey olarak varlığın oluşumuna kaynaklık teşkil eden çocukluk dönemini bilimsel ve metodik bir bakışla takip etmek oluşturmalıdır. Bir çocuğun gelişim seyrinde öncelikle fiziksel gelişimi daha sonra sosyal gelişimi takip edilmekte ve çocuğun normalliği bu zeminde sorgulanmaktadır. Çocuk okula başladıktan sonra bilişsel gelişim daha çok dikkate alınmaya başlanmaktadır. Bir problem yaşanana kadar duygusal gelişim genellikle dikkate alınmazken, cinsel gelişim ise çok yüksek bir oranda göz ardı edilmektedir. Oysa cinsel gelişim bütün gelişim alanları gibi anne karnında başlamakta, çocuğun gelişimi sona erene dek sürmektedir. Bireyin gelişimi; fiziksel, sosyal, bilişsel, duygusal ve aynı zamanda cinsel gelişimi kapsamaktadır. Buna rağmen cinsel gelişimin müstakil bir gelişim alanı olarak kabulü oldukça geç dönemlere rastlamaktadır. Halbuki cinsel gelişim alanında ortaya çıkan norma aykırı durumlar bireyin hem yaşantısını hem de diğer gelişim alanlarını ciddi anlamda sekteye uğratmaktadır.

Bu dersin odağı, formal ve informal eğitim süreçlerinde göz ardı edilen cinsel gelişim sürecine pratik ve yaşantısal bir perspektiften bakmak, geniş anlamda cinselliğe dair yanlış mesaj ve öğrenmelerin psikodinamik ve toplumsal sonuçlarını tartışmak ve çocukluğun kritik evrelerinde cinsel gelişime dair doğru öğrenmelerin sağlanması için metot önermektir.

Eğitim Amacı:

Eğitimin amacı bireyin cinsel gelişimindeki kritik evreler hakkında bir bakış açısı, kavrayış ve müdahale bilinci  kazandırmak; çocuklarla çalışan uzmanları ve ebeveynleri cinsel gelişim yönünden destekleyecek beceriler edindirmektir.

Eğitim İçeriği

Gelişim Alanları: Fiziksel, sosyal, bilişsel, duygusal, cinsel gelişim ve birbirleri ile etkileşimleri

Cinsel Eğitimin Amacı

Cinsel Eğitim Ne Zaman Başlar?

Psikoseksüel Kuram Penceresinden Cinsel Gelişim

Oral Dönem: İsteme becerisi, şiddetin kökeni, meme bıraktırma, mahremiyete giriş ve bez değiştirme davranışlarının psikodinamik etkileri

Anal Dönem: Anal hazzın sınırı, ebeveyn tutumları, sorumluluk alma ve örtülülük

Fallik Dönem: Cinsiyet, toplumsal cinsiyet, cinsiyeti kabul, dokunulmazlık

Latent Dönem: Cinsel öğrenmeleri sınama, telafi dönemi

Genital Dönem: Oral, anal, fallik çatışmalar, fiziksel değişmezlik

Özel Gereksinimli Çocuklarda Cinsel Gelişim

Reddi Kabul

Yasal Çerçeve ve Doğru Kavram Kullanımı Bildirim Süreçleri

xx xx xxxx günleri 20.00/24.00 saatleri arasında gerçekleşecektir. Canlı katılamadığınız dersin tekrarını  bir gün sonra sistem üzerinden izleme imkanı bulunmaktadır.

 

Örnek Sertifika ; 

Örneği verilen belgede ''Örnek'' olarak bildirilen eğitim başlığı programlara göre değişiklik göstermektedir.
Eğitim Sonunda ; İstanbul Gedik Üniversitesi Sürekli Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi Onaylı ve Rektör İmzalı Sertifika Sahibi Olacaksınız. Belgeler Tarafınıza eğitiminizi tamamladıktan sonra 5 iş günü içerisinde e-Devlet üzerinden gönderilecektir.  Fiziki kargo istemeniz ek ödeme yapmanız gerekmektedir.

Fiziki kargo tercihi yapan, kargo gönderimi sağlanan ve buna rağmen teslim almayan ve sertifikası merkezimize dönen adayların yeniden kargo gönderimi yapılması için 500 ₺ ek ödeme yapması gerekmektedir. Size gönderilen kargoları lütfen teslim alınız. Teslim alınmaması ve yeniden kargolanması için ek ödeme yapılmaması durumunda adayın belgesi 1 ay (30 gün) içerisinde imha edilecektir.

Türkçe ve İngilizce Sertifika Örneği;

İstanbul Gedik Üniversitesi Üniversite Onaylı Sertifika

Kazanımlar

Eğitim sonunda elde edeceğiniz kişisel ve mesleki gelişim sertifikanız/sertifikalarınız ile iş hayatında kendinizi bir adım öne taşıyabilirsiniz. Bu tür eğitimler destekleyici faaliyetler sınıfında bulunmaktadır. Gelişiminize katkıda bulunarak almaya hak kazandığınız sertifikanız/sertifikalarınızı CV'nize ekleyerek kullanabilirsiniz. 

Eğitime Kimler Katılabilir

İlgili bölüm çalışanları/mezunları ve ilgili bölümlerde eğitimini sürdüren öğrenciler sertifikalı eğitim programına başvuruda bulunabilir.

"Eğitime Katıl'' butonuyla kaydınızı tamamlayabilirsiniz. Sistem sizi kayıt işlemleri için yönlendirmektedir. Ödeme işleminizi Banka/Kredi Kartı ile veya Havale/EFT yöntemiyle tamamlayabilirsiniz. Kredi ve Banka Kartı ödeme yaptığınızda kaydınız hemen açılıp giriş bilgilerinin SMS olarak gelecektir. Havele/EFT Ödemelerini ise mesai saatleri içerisinde yapmanız durumunda sisteminiz aynı gün, mesai dışı yapmanız durumunda ise ilk mesai gününde açılıp giriş bilgileriniz SMS olarak size ulaşacaktır.

Başvuru Süreci

 • Katılımcılar Dünyanın her yerinden katılabilir.
 • Eğitim başlangıç ve bitiş tarihi aralığında tüm ders videoları açık olup, eğitimleri istediğiniz gün ve saatte 7/24 izleyebilirsiniz.
 • Ödeme işleminiz kredi kartı veya banka hesabından gerçekleştirebilirsiniz.
 • Ödeme işlemini banka hesabı ile gerçekleştirmeniz durumunda ad, soyad, eğitim adı ile birlilte dekontunuzu 0543 613 12 00 whatsapp hattımıza iletmeniz gerekmektedir.
 • Ödemesi Yapılmayan Başvuru Kabul Edilmeyecektir.
 • Kayıt olan öğrencilere açılan sistemler 2 ay sonra kapatılacaktır.

Banka Hesap Bilgilerimiz

Banka Adı  : AKBANK T.A.Ş.
Şube Adı    : İMES TİCARİ / 00876
Hesap Adı  : İSTANBUL GEDİK ÜNİVERSİTESİ İKTİSADİ İŞLETMESİ
Hesap No   : 0067465
Kod             : 0046
Swift           : AKBKTRIS
IBAN           : TR29 0004 6008 7688 8000 0674 65

(AÇIKLAMA KISMINA LÜTFEN AD SOYAD VE TELEFON NUMARASI BİLGİNİZİ YAZINIZ.)

İletişim

0850 303 27 80

Whatsapp

uzemigunsem@gedik.edu.tr

Eğitim Süreci

 • Tüm işlemler online gerçekleşecektir.
 • Kendi müsaitliğinize göre sisteme girip eğitim videolarınıza 7/24 erişim sağlayabileceksiniz.
 • Eğitim sonunda test usulü sınavınız olacaktır.
 • Sınavlar ortalama 20-40 soru arasında olmaktadır.
 • Geçme notu 50 puandır.
 • Kayıt olduğunuz eğitimi tamamlamak için 60 gün süreniz bulunmaktadır. 60 gün sonunda eğitim ve sınav sisteminiz kapatılacaktır. Herhangi bir süre uzatması yapılmayacaktır. 60 günde tamamlanmayan eğitimlerde sürenizi uzatmak için belirlenen ücreti ödemeniz gerekmektedir.
 • 3 defa ücretsiz sınav hakkınız bulunmaktadır, adaylarımızın %99'u ilk sınav haklarında başarılı olmaktadır. Eğer 3 sınav hakkınızda da başarılı olamaz iseniz ek 1 sınav hakkı tanımlanacaktır ve ücreti 500₺'dir.

Yorumlar

0 yoruma göre

Düşüncelerini paylaş

Bu eğitimi kullandıysanız, düşüncelerinizi diğer kişiler ile paylaşın

Yeni YorumSon İncelemeler

GEDİKSEM NE YAPIYOR?

Üniversite onaylı ve e-Devlet'te sorgulanabilir sertifikalı eğitimler ile size destek oluyoruz. Resmi ve geçerli sertifikalar ile kariyerinize yön verin!