Toplantı Yönetimi

Toplantı yönetimi, bir grup insanın bir araya geldiği ve belirli bir amaca hizmet etmek üzere etkili bir şekilde yönetildiği süreçtir. Bu amaca ulaşmak için, toplantı öncesinde, sırasında ve sonrasında belirli adımlar atılmalıdır. 

Toplantı yönetimi, toplantının amacının belirlenmesi, toplantıya katılacak kişilerin belirlenmesi, toplantı tarih ve saatinin belirlenmesi, toplantı gündeminin hazırlanması, toplantıda kullanılacak materyallerin hazırlanması ve toplantıya hazırlık yapılması gibi öncelikli aşamalardan oluşur. 

Toplantı yönetimi aynı zamanda toplantı sırasında etkili iletişim kurmayı da içerir. Bu, toplantının yönetilmesi, katılımcıların fikirlerinin tartışılması ve toplantı sonuçlarının belirlenmesi için önemlidir. Toplantı yönetimi aynı zamanda toplantıda konuşma sürelerinin ayarlanması, katılımcıların konuşma sırasının belirlenmesi ve katılımcıların fikirlerinin özetlenmesi gibi konuları da içerir. 

Toplantı yönetimi, toplantı sonrası değerlendirme ve raporlama aşamasını da içerir. Bu aşamada, toplantı sonuçları ve kararları özetlenir ve herhangi bir takip edilmesi gereken eylem belirlenir. 

Etkili bir toplantı yönetimi, zamanın ve kaynakların etkin bir şekilde kullanılmasını sağlar. Aynı zamanda, katılımcıların işbirliği yapmasını ve kararlar almasını sağlar. Toplantı yönetimi, bir organizasyonun başarısı için önemlidir ve yöneticilerin ve liderlerin iyi bir toplantı yönetimi becerisine sahip olması gerekmektedir. 

Sertifikalı Eğitim Programı için ayrıca bakınız

Toplantı Yönetimi Sertifikalı Eğitim Programı

Toplantı Yönetimi ve Toplantılarda Sunum Eğitimi

 

GEDİKSEM NE YAPIYOR?

e-Devlet ve Üniversite Onaylı Sertifikalar kariyerinizde sizi bir adım öne taşımaktadır. Üniversite Güvencesi İle İhtiyacınız Olan Güncel İçerikler burada!

GEDİKSEM NE YAPIYOR?

Üniversite onaylı ve e-Devlet'te sorgulanabilir sertifikalı eğitimler ile size destek oluyoruz. Resmi ve geçerli sertifikalar ile kariyerinize yön verin!