Afet Kültürü Ve Afet Okuryazarlığı Sertifikası

Yorumlar

4.93
(68)

Afet Kültürü Ve Afet Okuryazarlığı Sertifikası

₺1.399,00

Afet kültürü ve afet okuryazarlığı eğitimi, insanlara afetlerle nasıl başa çıkacaklarını, güvende kalacaklarını ve toplumlarını iyileştirebileceklerini öğretir.

Öne Çıkanlar

 • Eğitime Anında Başla
 • Kamu ve Özel Sektörde Geçerli
 • Bilgisayar, Telefon ve Tabletten Erişim

Afet Kültürü Ve Afet Okuryazarlığı
Sertifikası


Afet kültürü ve afet okuryazarlığı, toplumların doğal afetlere, acil durumlara ve krizlere hazırlıklı olmalarını ve bu tür durumlarla başa çıkmalarını amaçlayan önemli bir konsepttir. Bu kavramlar, insanların afetlerin etkilerini en aza indirgemek ve felaket sonrası toparlanmayı hızlandırmak için bilinçli, hazırlıklı ve eğitimli olmalarını teşvik eder.

Afet Kültürü ve Afet Okuryazarlığının Temel Amacı:

 • Bilinçlendirme: Afet kültürü ve afet okuryazarlığı, insanların doğal afetlerin, krizlerin ve acil durumların ciddiyetini ve olası etkilerini anlamalarına yardımcı olur. Bu bilinç, insanları potansiyel tehlikelere karşı daha duyarlı hale getirir.

 • Hazırlıklı Olma: İnsanlara, afetlere hazırlıklı olma ve bu tür durumlarla nasıl başa çıkacaklarını öğrenme fırsatı sunar. Afetlere karşı hazır olmak, yaşamlarını ve mallarını koruma açısından kritik öneme sahiptir.

 • Hızlı Tepki: Afet kültürü ve afet okuryazarlığı, kriz anlarında hızlı ve etkili bir şekilde tepki verebilme yeteneğini geliştirir. Bu, can kaybını en aza indirgeme, yaralıların yardımına koşma ve acil durumlarda toplumu daha iyi bir şekilde organize etme anlamına gelir.

Afet Kültürü ve Afet Okuryazarlığı Eğitimi:

Afet kültürü ve afet okuryazarlığı eğitimi, insanlara afetlerle nasıl başa çıkacaklarını, güvende kalacaklarını ve toplumlarını iyileştirebileceklerini öğretir.

Afet kültürü ve afet okuryazarlığı, toplumların daha güvenli, daha hazır ve daha dayanıklı olmalarına yardımcı olur. Bu eğitim, afetlerin olumsuz etkilerini en aza indirgeme konusunda toplumları daha iyi hazırlar ve felaket sonrası toparlanma süreçlerini hızlandırır.

 

Örnek Sertifika ; 

Örneği verilen belgede ''Örnek'' olarak bildirilen eğitim başlığı programlara göre değişiklik göstermektedir.
Eğitim Sonunda ; İstanbul Gedik Üniversitesi Sürekli Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi Onaylı ve Rektör İmzalı Sertifika Sahibi Olacaksınız. Belgeler Tarafınıza eğitiminizi tamamladıktan sonra 5 iş günü içerisinde e-Devlet üzerinden gönderilecektir.  Fiziki kargo istemeniz ek ödeme yapmanız gerekmektedir.

Fiziki kargo tercihi yapan, kargo gönderimi sağlanan ve buna rağmen teslim almayan ve sertifikası merkezimize dönen adayların yeniden kargo gönderimi yapılması için 500 ₺ ek ödeme yapması gerekmektedir. Size gönderilen kargoları lütfen teslim alınız. Teslim alınmaması ve yeniden kargolanması için ek ödeme yapılmaması durumunda adayın belgesi 1 ay (30 gün) içerisinde imha edilecektir.

Türkçe ve İngilizce Sertifika Örneği;

İstanbul Gedik Üniversitesi Üniversite Onaylı Sertifika

Kazanımlar

Eğitim sonunda elde edeceğiniz kişisel ve mesleki gelişim sertifikanız/sertifikalarınız ile iş hayatında kendinizi bir adım öne taşıyabilirsiniz. Bu tür eğitimler destekleyici faaliyetler sınıfında bulunmaktadır. Gelişiminize katkıda bulunarak almaya hak kazandığınız sertifikanız/sertifikalarınızı CV'nize ekleyerek kullanabilirsiniz.

Eğitime Kimler Katılabilir

İlgili bölüm çalışanları/mezunları ve ilgili bölümlerde eğitimini sürdüren öğrenciler sertifikalı eğitim programına başvuruda bulunabilir.

"Eğitime Katıl'' butonuyla kaydınızı tamamlayabilirsiniz. Sistem sizi kayıt işlemleri için yönlendirmektedir. Ödeme işleminizi Banka/Kredi Kartı ile veya Havale/EFT yöntemiyle tamamlayabilirsiniz. Kredi ve Banka Kartı ödeme yaptığınızda kaydınız hemen açılıp giriş bilgilerinin SMS olarak gelecektir. Havele/EFT Ödemelerini ise mesai saatleri içerisinde yapmanız durumunda sisteminiz aynı gün, mesai dışı yapmanız durumunda ise ilk mesai gününde açılıp giriş bilgileriniz SMS olarak size ulaşacaktır.

Başvuru Süreci

 • Katılımcılar Dünyanın her yerinden katılabilir.
 • Eğitim başlangıç ve bitiş tarihi aralığında tüm ders videoları açık olup, eğitimleri istediğiniz gün ve saatte 7/24 izleyebilirsiniz.
 • Ödeme işleminiz kredi kartı veya banka hesabından gerçekleştirebilirsiniz.
 • Ödeme işlemini banka hesabı ile gerçekleştirmeniz durumunda ad, soyad, eğitim adı ile birlilte dekontunuzu 0543 613 12 00 whatsapp hattımıza iletmeniz gerekmektedir.
 • Ödemesi Yapılmayan Başvuru Kabul Edilmeyecektir.
 • Kayıt olan öğrencilere açılan sistemler 2 ay sonra kapatılacaktır.

Banka Hesap Bilgilerimiz

Banka Adı  : AKBANK T.A.Ş.
Şube Adı    : İMES TİCARİ / 00876
Hesap Adı  : İSTANBUL GEDİK ÜNİVERSİTESİ İKTİSADİ İŞLETMESİ
Hesap No   : 0067465
Kod             : 0046
Swift           : AKBKTRIS
IBAN           : TR29 0004 6008 7688 8000 0674 65

(AÇIKLAMA KISMINA LÜTFEN AD SOYAD VE TELEFON NUMARASI BİLGİNİZİ YAZINIZ.)

İletişim

0850 303 27 80

Whatsapp

uzemigunsem@gedik.edu.tr

Eğitim Süreci

 • Tüm işlemler online gerçekleşecektir.
 • Kendi müsaitliğinize göre sisteme girip eğitim videolarınıza 7/24 erişim sağlayabileceksiniz.
 • Eğitim sonunda test usulü sınavınız olacaktır.
 • Sınavlar ortalama 20-40 soru arasında olmaktadır.
 • Geçme notu 50 puandır.
 • Kayıt olduğunuz eğitimi tamamlamak için 60 gün süreniz bulunmaktadır. 60 gün sonunda eğitim ve sınav sisteminiz kapatılacaktır. Herhangi bir süre uzatması yapılmayacaktır. 60 günde tamamlanmayan eğitimlerde sürenizi uzatmak için belirlenen ücreti ödemeniz gerekmektedir.
 • 3 defa ücretsiz sınav hakkınız bulunmaktadır, adaylarımızın %99'u ilk sınav haklarında başarılı olmaktadır. Eğer 3 sınav hakkınızda da başarılı olamaz iseniz ek 1 sınav hakkı tanımlanacaktır ve ücreti 500₺'dir.

Yorumlar

0 yoruma göre

Düşüncelerini paylaş

Bu eğitimi kullandıysanız, düşüncelerinizi diğer kişiler ile paylaşın

Yeni YorumSon İncelemeler

GEDİKSEM NE YAPIYOR?

Üniversite onaylı ve e-Devlet'te sorgulanabilir sertifikalı eğitimler ile size destek oluyoruz. Resmi ve geçerli sertifikalar ile kariyerinize yön verin!