Dikkat Eksikliği ve Hiperaktivite Bozukluğu Eğitimi Sertifika Programı

Yorumlar

4.94
(34)

Dikkat Eksikliği ve Hiperaktivite Bozukluğu Eğitimi Sertifika Programı

₺1.400,00

Dikkat Eksikliği ve Hiperaktivite Bozukluğu (DEHB), bir insanın dikkatini sürdürmesi, hiperaktivite ve impulsivite belirtileri göstermesine neden olan bir zihnsel sağlık sorunudur.

Transkriptli sertifikalar, iş başvurularında daha fazla ön plana çıkmanızı sağlar.

Öne Çıkanlar

 • Eğitime Anında Başla
 • Kamu ve Özel Sektörde Geçerli
 • Bilgisayar, Telefon ve Tabletten Erişim

Dikkat Eksikliği ve Hiperaktivite Bozukluğu Eğitimi Sertifika Programı

Dikkat Eksikliği ve Hiperaktivite Eksikliği hakkında danışma sürecinde terapist ve danışmanların kullanacağı teknikler bütününden oluşmaktadır.

Eğitimin Tanıtımı

Hızlı bir şekilde artış göstermeye başlayan dikkat eksikliği ve hiperaktivite bozukluğu, öğrenmede sorunlara yol açan ve okul başarısızlıklarıyla, aile ve çocuk arasındaki ilişkilerin yıpranmasına sebep olan bir problemdir. Çocukların arkadaşlık ilişkilerinde gerginliklerin artmasına sebep olan bu problem aynı zamanda çocuklara da büyük zarar vermektedir. Zirve Akademi tarafından sunulan online dikkat eksikliği eğitimi programı ile çocuğunuzun gelişimsel ve psikolojik ihtiyaçlarının fark edilmesi ile anne ve babalar tarafından karşılanması da hedeflenmektedir.

Eğitim Amacı

Gedik Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi tarafından sunulan dikkat eksikliği eğitim programı, dikkat konusunda sorunlar yaşayan ya da bu konuda kendisini geliştirmeye ihtiyaç duyan çocukların ebeveynlerine yönelik olabilecek şekilde hazırlanmaktadır. Sorunlar ile baş edebilme yolları hakkında bilgilendirme amacı taşıyan bu eğitim programı uzaktan eğitim programıdır.

Eğitim İçeriği

Online olarak sunulan dikkat eksikliği eğitiminde, dikkat eksikliği hiperaktivite bozukluğunun tanımı ve özellikleri detaylı bir şekilde işlenmektedir. Temel belirtiler, çocuklar üzerindeki etkileri, risk faktörleri, tipleri, olumlu yönleri, yaklaşım biçimleri ve anne babaların yaklaşımlarının ne şekilde olması gerektiği gibi konular da dikkat eksikliği eğitiminin içeriği arasında yer almaktadır.

Dikkat Eksikliği ve Hiperaktivite Bozukluğu Nedir ?

Dikkat Eksikliği ve Hiperaktivite Bozukluğu (DEHB), bir insanın dikkatini sürdürmesi, hiperaktivite ve impulsivite belirtileri göstermesine neden olan bir zihnsel sağlık sorunudur. Bu durum okulda veya iş hayatında günlük aktivitelerin yerine getirilmesini ve sosyal ilişkilerin düzgün şekilde yürütülmesini zorlaştırabilir. DEHB, genellikle çocukluk çağında başlar ve yaşam boyu devam edebilen bir durumdur. Tanı ve tedavi süreçleri multidisipliner bir yaklaşım gerektirir, psikologlar, psikiyatrlar ve eğitim uzmanları bu süreçte önemli roller üstlenirler. Erken tanı ve uygun müdahalelerle bireylerin DEHB belirtileriyle başa çıkması ve yaşam kalitelerini artırması mümkündür.

Dikkat Eksikliği ve Hiperaktivite Bozukluğu Eğitimi Nedir ?

Dikkat Eksikliği ve Hiperaktivite Bozukluğu (DEHB) eğitimi, DEHB tanısı almış bir kişinin dikkat, motivasyon, davranış veya öğrenme becerilerini geliştirmek için uygulanır. Bu eğitim, kişisel veya grup terapisi, egzersiz, düzenli uyku ve beslenme düzeni, günlük aktivitelerde dikkatli olma becerileri gibi farklı yaklaşımları kapsayabilir. Eğitimin amacı, kişinin hayatını daha verimli ve başarılı hale getirmesine yardımcı olmaktır.

Dikkat Eksikliği ve Hiperaktivite Bozukluğu Sertifikası Ne İşe Yarar ?

Dikkat Eksikliği ve Hiperaktivite Bozukluğu (DEHB) sertifikası, bir profesyonelin DEHB ile ilgili bilgi ve beceri seviyesini göstermesini amaçlar. Bu sertifikasyon, eğitim veya uzmanlık alanı olarak DEHB ile ilgilenen eğitmenler, psikologlar, pedagoglar, doktorlar veya diğer profesyonelleri için geçerlidir.

DEHB sertifikası, DEHB tanısı konan bir kişinin tedavisine yardımcı olmak için gerekli olan becerilerin ve bilginin bir özetini sunar. Bu sertifika, bir profesyonelin DEHB ile mücadele etme konusunda uzmanlaştığını ve bu alanda güncel bilgiye sahip olduğunu gösterir. Ayrıca, DEHB sertifikası, bu alanda çalışan profesyoneller için kariyer fırsatlarını artırabilir ve müşterilerin veya hastaların uzmanlık seviyesini değerlendirmesine yardımcı olabilir.

 (Belge kullanımı hakkında en kesin sonuç için başvuru yapacağınız kuruma sorunuz.)

Eğitim İçeriği

 • Dikkat Türleri 
 • BURDON 
 • Dikkat Eksikliği Hiperaktivite Bozukluğu 
 • DEHB Tanılama 
 • İlaç Kullanımı 
 • Olası Sorun Alanları 
 • Dehb'nin Sık Görüldüğü Yüksek Riskli Guruplar 
 • Dikkat Belirtileri 
 • Dikkat Eksikliği Belirtileri 
 • DEHB Tedavi İçin İlk Yapılması Gerekenler 
 • Tedavi 
 • Dikkat Eksikliği ve Hiperaktivite Etkinlikleri 
 • Okul Öncesinde Dikkat Artırma 

 

Eğitim Süresi

 • 40 Uzaktan Eğitim Saati

Örnek Sertifika ; 

Örneği verilen belgede ''Örnek'' olarak bildirilen eğitim başlığı programlara göre değişiklik göstermektedir.
Eğitim Sonunda ; İstanbul Gedik Üniversitesi Sürekli Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi Onaylı ve Rektör İmzalı Sertifika Sahibi Olacaksınız. Belgeler Tarafınıza eğitiminizi tamamladıktan sonra 5 iş günü içerisinde e-Devlet üzerinden gönderilecektir.  Fiziki kargo istemeniz ek ödeme yapmanız gerekmektedir.

Fiziki kargo tercihi yapan, kargo gönderimi sağlanan ve buna rağmen teslim almayan ve sertifikası merkezimize dönen adayların yeniden kargo gönderimi yapılması için 500 ₺ ek ödeme yapması gerekmektedir. Size gönderilen kargoları lütfen teslim alınız. Teslim alınmaması ve yeniden kargolanması için ek ödeme yapılmaması durumunda adayın belgesi 1 ay (30 gün) içerisinde imha edilecektir.

Türkçe ve İngilizce Sertifika Örneği;

İstanbul Gedik Üniversitesi Üniversite Onaylı Sertifika

Kazanımlar

Eğitim sonunda elde edeceğiniz kişisel ve mesleki gelişim sertifikanız/sertifikalarınız ile iş hayatında kendinizi bir adım öne taşıyabilirsiniz. Bu tür eğitimler destekleyici faaliyetler sınıfında bulunmaktadır. Gelişiminize katkıda bulunarak almaya hak kazandığınız sertifikanız/sertifikalarınızı CV'nize ekleyerek kullanabilirsiniz.

Eğitime Kimler Katılabilir

İlgili bölüm çalışanları/mezunları ve ilgili bölümlerde eğitimini sürdüren öğrenciler sertifikalı eğitim programına başvuruda bulunabilir.

"Eğitime Katıl'' butonuyla kaydınızı tamamlayabilirsiniz. Sistem sizi kayıt işlemleri için yönlendirmektedir. Ödeme işleminizi Banka/Kredi Kartı ile veya Havale/EFT yöntemiyle tamamlayabilirsiniz. Kredi ve Banka Kartı ödeme yaptığınızda kaydınız hemen açılıp giriş bilgilerinin SMS olarak gelecektir. Havele/EFT Ödemelerini ise mesai saatleri içerisinde yapmanız durumunda sisteminiz aynı gün, mesai dışı yapmanız durumunda ise ilk mesai gününde açılıp giriş bilgileriniz SMS olarak size ulaşacaktır.

Başvuru Süreci

 • Katılımcılar Dünyanın her yerinden katılabilir.
 • Eğitim başlangıç ve bitiş tarihi aralığında tüm ders videoları açık olup, eğitimleri istediğiniz gün ve saatte 7/24 izleyebilirsiniz.
 • Ödeme işleminiz kredi kartı veya banka hesabından gerçekleştirebilirsiniz.
 • Ödeme işlemini banka hesabı ile gerçekleştirmeniz durumunda ad, soyad, eğitim adı ile birlilte dekontunuzu 0543 613 12 00 whatsapp hattımıza iletmeniz gerekmektedir.
 • Ödemesi Yapılmayan Başvuru Kabul Edilmeyecektir.
 • Kayıt olan öğrencilere açılan sistemler 2 ay sonra kapatılacaktır.

Banka Hesap Bilgilerimiz

Banka Adı  : AKBANK T.A.Ş.
Şube Adı    : İMES TİCARİ / 00876
Hesap Adı  : İSTANBUL GEDİK ÜNİVERSİTESİ İKTİSADİ İŞLETMESİ
Hesap No   : 0067465
Kod             : 0046
Swift           : AKBKTRIS
IBAN           : TR29 0004 6008 7688 8000 0674 65

(AÇIKLAMA KISMINA LÜTFEN AD SOYAD VE TELEFON NUMARASI BİLGİNİZİ YAZINIZ.)

İletişim

0850 303 27 80

Whatsapp

uzemigunsem@gedik.edu.tr

Eğitim Süreci

 • Tüm işlemler online gerçekleşecektir.
 • Kendi müsaitliğinize göre sisteme girip eğitim videolarınıza 7/24 erişim sağlayabileceksiniz.
 • Eğitim sonunda test usulü sınavınız olacaktır.
 • Sınavlar ortalama 20-40 soru arasında olmaktadır.
 • Geçme notu 50 puandır.
 • Kayıt olduğunuz eğitimi tamamlamak için 60 gün süreniz bulunmaktadır. 60 gün sonunda eğitim ve sınav sisteminiz kapatılacaktır. Herhangi bir süre uzatması yapılmayacaktır. 60 günde tamamlanmayan eğitimlerde sürenizi uzatmak için belirlenen ücreti ödemeniz gerekmektedir.
 • 3 defa ücretsiz sınav hakkınız bulunmaktadır, adaylarımızın %99'u ilk sınav haklarında başarılı olmaktadır. Eğer 3 sınav hakkınızda da başarılı olamaz iseniz ek 1 sınav hakkı tanımlanacaktır ve ücreti 500₺'dir.

Yorumlar

0 yoruma göre

Düşüncelerini paylaş

Bu eğitimi kullandıysanız, düşüncelerinizi diğer kişiler ile paylaşın

Yeni YorumSon İncelemeler

GEDİKSEM NE YAPIYOR?

Üniversite onaylı ve e-Devlet'te sorgulanabilir sertifikalı eğitimler ile size destek oluyoruz. Resmi ve geçerli sertifikalar ile kariyerinize yön verin!