GC - Gaz Kromatografisi Sertifikası

Yorumlar

4.73
(196)

GC - Gaz Kromatografisi Sertifikası

₺1.860,00

Gaz Kromatografisi, kimyada ve endüstrinin pek çok alanında yaygın bir kullanım alanına sahip analiz yöntemlerinden biridir.

Transkriptli sertifikalar, iş başvurularında daha fazla ön plana çıkmanızı sağlar.

Öne Çıkanlar

 • Eğitime Anında Başla
 • Kamu ve Özel Sektörde Geçerli
 • Bilgisayar, Telefon ve Tabletten Erişim

GAZ KROMATOGRAFİSİ (GC) EĞİTİMİ

Gaz Kromatografisi, kimyada ve endüstrinin pek çok alanında yaygın bir kullanım alanına sahip analiz yöntemlerinden biridir. Bu eğitimle gaz kromatografisi cihazı ile ilgili genel bir kullanıcı düzeyinde temel bilgileri edinmiş olmanız amaçlanmıştır.

Öncelikle kromatografiye giriş yaparak, gaz kromatografisinin çalışma prensibi, ekipman özellikleri, avantajları ve dezavantajları, donanım, yazılım ve uygulama alanlarına değineceğimiz bu derste tüm başlıkları detaylandırarak ilerleyeceğiz.

İleride yapacağınız laboratuvar çalışmalarınıza başlarken size kapsamlı bir içerik sunmayı hedefliyoruz. Bu eğitimi tamamladığınızda, gaz kromatografisini bir analiz yöntemine hazırlayabilir, rutin çalışmalarınızı bireysel olarak sorunsuz bir şekilde yürütebilir, sistemdeki temel bakım ve kontrolleri gerçekleştirebilir, olası problemlere anında müdahale edebilir yetkinliğe sahip olacaksınız.

Tüm konu başlıklarında bir analist olarak izleyeceğiniz adımları görsellerle sizlere sunmaya çalıştık. Gaz kromatografisinde bağlantı elemanları ve bileşenlerinin kontrolü ve bakımlarını öğrenecek, ayrıca en çok karşılaşacağınız ekranlarda, en sık kullanacağınız sekmelerle ilgili detaylı bilgi sahibi olacaksınız.

GAZ KROMATOGRAFİSİ KULLANIM ALANLARI

Endüstride ArGe ve kalite çalışmalarında, tıp ve biyoloji araştırmalarında, akademik çalışmalarınızda, sertifikasyon, kontrol ve izleme çalışmaları yapan akredite laboratuvarlar gibi pek çok alanda yaygın olarak kullanılan gaz kromatografisinde edineceğiniz bu deneyim, sizi alanınızda bir adım daha öne çıkaracaktır.

GC – Gaz Kromatografisi Sertifikası

GC – Gaz Kromatografisi ile kendi alanınızda bilgi seviyesini en üste taşımak mı istiyorsunuz? O halde uzmanlar tarafından hazırlanmış bir eğitim süreci çerçevesinde beklenirlerinize karşılık verecek çözümlerden faydalanmaya başlayabilirsiniz. Akademik anlamda oldukça değerli bir sertifika programıdır. Bunun yanı sıra eğitim sürecini titizlikle gerçekleştirmeyi arzu eden herkes için ciddi bir tecrübe elde etmek adına avantaj sağlar. Siz de analiz ve laboratuvar çalışmaları konusunda başarılı bir sürece odaklanmayı mı istiyorsunuz? O halde tercihinizi yaparken kaliteli bir sürece adım atmak adına değerlendirmeler yapmaya başlayabilirsiniz.

GC – Gaz Kromatografisi Sertifikası Kimler İçindir?

Eğitim, teknik anlamda bilgi ve deneyimin arttırılmasını sağlayan oldukça değerli bir seçenek olarak kabul edilmektedir. Bu yönüyle tercih edeceğiniz GC – Gaz Kromatografisi kapsamında şu alanlarda başarılı bir kariyer planlaması gerçekleştirebileceğinizi ifade etmek olasıdır. İlaç, biyoteknoloji, adli bilimler, kozmetik, gıda, tarım ve petrokimya başta olmak üzere pek çok alanda kaliteli çalışmalar gerçekleştirebileceğinizi söylemeliyiz.

GC – Gaz Kromatografisi alanıyla alakalı doğrudan ya da dolaylı olarak ilgisi bulunan bir alanda çalışma yürütmek isteyen hemen herkes için profesyonel bir yaklaşım benimsemek mümkündür. Eğitim kapsamında adayların elde edeceği deneyimlerle birlikte kariyer basamaklarını daha sağlam bir şekilde çıkmaları da mümkün olacaktır. Siz de bu alanda başarılı bir serüven için hemen harekete geçebilirsiniz.

Eğitim Kapsamında Neler Vadediyoruz?

GC – Gaz Kromatografisi Sertifikası almak adına eğitim süreçlerinden fayda sağlamak mı istiyorsunuz? O halde tercihinizi yaparken daha başarılı bir sürece odaklanmanız gerektiğini vurgulamalıyız. Bu bağlamda hedef tamamen katılımcılar için başarı odaklı bir yaklaşım olacaktır. İşte eğitim süresince adaylara sunulanlar;

 • Kromatografi ve Spektroskopi Kavramlarının Tanıtılması
 • GC Sistemi ile Alakalı Bileşenlerin Değerlendirilmesi
 • GC Sistemleri ile ilgili analizlerin Hazırlanması, Analizlerin Tamamlanması ve Sistem Temizliğinin Gerçekleştirilmesi
 • Diğer GC Sistemi Çözümlerinin Ortaya Konması

Eğitim ve sertifika programı kapsamında bütün süreci titizlikle yürüten ekibimiz profesyonel bir bakış açısıyla hareket eder. Eğitimin uzman kadro tarafından verilmesi ve teknik anlamda yeterliliğin hayli fazla olması söz konusu. Bu bağlamda eğitim bütün katılımcılar adına avantajlar sağlar.

Eğitim İçeriği

 • Kromatografinin Temelleri
 • Gaz Kromatografisi Çalışma Prensibi
 • Gaz Kromatografisinin Kullanım Alanları
 • Gaz Kromatografisinin Uygulamada Sağladığı Avantaj ve Dezavantajlar
 • Gaz Kromatografisi Bileşenleri
 • Cihaz Bakımı
 • Yazılım Ekranında Çalışma Adımları
 • Analiz Metodu Oluşturulması
 • Dataların İşlenmesi ve Raporlama
 • Örnek GC Uygulamaları

 

Eğitim Süresi

 • 7 Uzaktan Eğitim Saati

Örnek Sertifika ; 

Örneği verilen belgede ''Örnek'' olarak bildirilen eğitim başlığı programlara göre değişiklik göstermektedir.
Eğitim Sonunda ; İstanbul Gedik Üniversitesi Sürekli Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi Onaylı ve Rektör İmzalı Sertifika Sahibi Olacaksınız. Belgeler Tarafınıza eğitiminizi tamamladıktan sonra 5 iş günü içerisinde e-Devlet üzerinden gönderilecektir.  Fiziki kargo istemeniz ek ödeme yapmanız gerekmektedir.

Fiziki kargo tercihi yapan, kargo gönderimi sağlanan ve buna rağmen teslim almayan ve sertifikası merkezimize dönen adayların yeniden kargo gönderimi yapılması için 500 ₺ ek ödeme yapması gerekmektedir. Size gönderilen kargoları lütfen teslim alınız. Teslim alınmaması ve yeniden kargolanması için ek ödeme yapılmaması durumunda adayın belgesi 1 ay (30 gün) içerisinde imha edilecektir.

Türkçe ve İngilizce Sertifika Örneği;

İstanbul Gedik Üniversitesi Üniversite Onaylı Sertifika

Kazanımlar

Eğitim sonunda elde edeceğiniz kişisel ve mesleki gelişim sertifikanız/sertifikalarınız ile iş hayatında kendinizi bir adım öne taşıyabilirsiniz. Bu tür eğitimler destekleyici faaliyetler sınıfında bulunmaktadır. Gelişiminize katkıda bulunarak almaya hak kazandığınız sertifikanız/sertifikalarınızı CV'nize ekleyerek kullanabilirsiniz.

Eğitime Kimler Katılabilir

İlgili bölüm çalışanları/mezunları ve ilgili bölümlerde eğitimini sürdüren öğrenciler sertifikalı eğitim programına başvuruda bulunabilir.

"Eğitime Katıl'' butonuyla kaydınızı tamamlayabilirsiniz. Sistem sizi kayıt işlemleri için yönlendirmektedir. Ödeme işleminizi Banka/Kredi Kartı ile veya Havale/EFT yöntemiyle tamamlayabilirsiniz. Kredi ve Banka Kartı ödeme yaptığınızda kaydınız hemen açılıp giriş bilgilerinin SMS olarak gelecektir. Havele/EFT Ödemelerini ise mesai saatleri içerisinde yapmanız durumunda sisteminiz aynı gün, mesai dışı yapmanız durumunda ise ilk mesai gününde açılıp giriş bilgileriniz SMS olarak size ulaşacaktır.

Başvuru Süreci

 • Katılımcılar Dünyanın her yerinden katılabilir.
 • Eğitim başlangıç ve bitiş tarihi aralığında tüm ders videoları açık olup, eğitimleri istediğiniz gün ve saatte 7/24 izleyebilirsiniz.
 • Ödeme işleminiz kredi kartı veya banka hesabından gerçekleştirebilirsiniz.
 • Ödeme işlemini banka hesabı ile gerçekleştirmeniz durumunda ad, soyad, eğitim adı ile birlilte dekontunuzu 0543 613 12 00 whatsapp hattımıza iletmeniz gerekmektedir.
 • Ödemesi Yapılmayan Başvuru Kabul Edilmeyecektir.
 • Kayıt olan öğrencilere açılan sistemler 2 ay sonra kapatılacaktır.

Banka Hesap Bilgilerimiz

Banka Adı  : AKBANK T.A.Ş.
Şube Adı    : İMES TİCARİ / 00876
Hesap Adı  : İSTANBUL GEDİK ÜNİVERSİTESİ İKTİSADİ İŞLETMESİ
Hesap No   : 0067465
Kod             : 0046
Swift           : AKBKTRIS
IBAN           : TR29 0004 6008 7688 8000 0674 65

(AÇIKLAMA KISMINA LÜTFEN AD SOYAD VE TELEFON NUMARASI BİLGİNİZİ YAZINIZ.)

İletişim

0850 303 27 80

Whatsapp

uzemigunsem@gedik.edu.tr

Eğitim Süreci

 • Tüm işlemler online gerçekleşecektir.
 • Kendi müsaitliğinize göre sisteme girip eğitim videolarınıza 7/24 erişim sağlayabileceksiniz.
 • Eğitim sonunda test usulü sınavınız olacaktır.
 • Sınavlar ortalama 20-40 soru arasında olmaktadır.
 • Geçme notu 50 puandır.
 • Kayıt olduğunuz eğitimi tamamlamak için 60 gün süreniz bulunmaktadır. 60 gün sonunda eğitim ve sınav sisteminiz kapatılacaktır. Herhangi bir süre uzatması yapılmayacaktır. 60 günde tamamlanmayan eğitimlerde sürenizi uzatmak için belirlenen ücreti ödemeniz gerekmektedir.
 • 3 defa ücretsiz sınav hakkınız bulunmaktadır, adaylarımızın %99'u ilk sınav haklarında başarılı olmaktadır. Eğer 3 sınav hakkınızda da başarılı olamaz iseniz ek 1 sınav hakkı tanımlanacaktır ve ücreti 500₺'dir.

Yorumlar

0 yoruma göre

Düşüncelerini paylaş

Bu eğitimi kullandıysanız, düşüncelerinizi diğer kişiler ile paylaşın

Yeni YorumSon İncelemeler

GEDİKSEM NE YAPIYOR?

Üniversite onaylı ve e-Devlet'te sorgulanabilir sertifikalı eğitimler ile size destek oluyoruz. Resmi ve geçerli sertifikalar ile kariyerinize yön verin!