Kamulaştırma Hukuku Sertifika Programı

Yorumlar

4.8
(87)

Kamulaştırma Hukuku Sertifika Programı

₺1.640,00

Kamulaştırma Hukuku, kamu yararına devletin sahip olmasının gerekli olduğu taşınmazlarla alakalı işlemleri ifade eden hukuk alanıdır.

Öne Çıkanlar

 • Eğitime Anında Başla
 • Kamu ve Özel Sektörde Geçerli
 • Bilgisayar, Telefon ve Tabletten Erişim

Kamulaştırma Hukuku  Sertifika Programı

 

Kamulaştırma Hukuku Sertifikası Hangi Alanlarda Kullanılır?

Kamulaştırma Hukuku, kamu yararına devletin sahip olmasının gerekli olduğu taşınmazlarla alakalı işlemleri ifade eden hukuk alanıdır. Hukuki manada önemi çok fazla olan kamulaştırma ile alakalı gerçekleştirilecek bütün işlemlerin titizlikle sürdürülmesi gerekmektedir. Bu bağlamda kamulaştırma hukuku kapsamında alınacak sertifika ile söz konusu alanda gerçekleştirilen hemen her işlemin değerlendirilmesi mümkündür.

Kamulaştırma, kamu idaresi ile özel hukuka bağlı kimseler arasındaki ilişkiyi temel almaktadır. Bu nedenle de bir kamulaştırma işlemi yapılırken hukuki çerçeve çizilmesi ve buna uygun bir şekilde hareket edilmesi gerekmektedir. Kamulaştırma Hukuku Sertifikası, uygulamaların titizlikle değerlendirilmesi ve sürecin başarıyla noktalanmasını sağlar. Hukuk alanında uzmanlaşan adaylar sayesinde sertifikanın alınması büyük avantajlar getirmektedir.

Kamulaştırma Hukuku Sertifikası Ne İşe Yarar?

Kamulaştırma işlemlerine dair bütün süreç titizlikle yürütülmesi gereken işlemleri konu alır. Bu nedenle de kamulaştırma kuralına uygun bir şekilde gerçekleştirilmelidir. Ancak çoğu uygulamada kamulaştırmada hatalar ve ihmaller olması söz konusudur. Sertifika alan adayları bu tür olumsuzlukların önüne geçmesi sağlanırken daha kaliteli bir sürece adım atmaları da söz konusu olur. Aşağıda sıralanan avantajlarıyla Kamulaştırma Hukuku Sertifikası almak ayrıcalıklıdır.

 • Kamulaştırma esnasında hem kamu hem de özel hukuk kişisinin kurallara uymasını sağlamak,
 • Kamulaştırmanın kurala uygun yapılması, ödemelerin gerçekleştirilmesi ve diğer bütün süreçlerin kontrol altına alınması,
 • Sürece dair ihtilafların çözülebilmesi adına titiz yaklaşımların sergilenmesi,
 • Hukuku gerekliliklerin yerine getirilip getirilmediğinin denetlenmesi.

Kamulaştırma, Türkiye’de oldukça ihtilaflı bir alan olduğundan bu alanla alakalı çalışmaların titizlikle yapılması gerekmektedir. Sertifika alan adaylar bu konuda uzmanlaşarak daha kaliteli çalışmalar yürütebilmektedir.

Kamulaştırma Hukuku Sertifikası Neler Katar?

Kamulaştırmanın zamanında, yerinde ve kurala uygun bir şekilde gerçekleştirilip gerçekleştirilmediği oldukça tartışmalı bir husustur. Bu çerçevede sertifika alan adayların kanuni koşulların yerine getirilmesi noktasında değerlendirmeler yapması mümkündür. Siz de sertifika programından faydalanarak daha başarılı bir kamulaştırma sürecinden faydalanmaya başlayabilirsiniz. Sertifika programı kapsamında edineceğiniz bilgi birikimi sayesinde daha başarılı bir sürece odaklanabileceğinizi unutmamalısınız. O halde sertifika programına kaydınızı yaptırın ve eğitim süreçlerini başarılı bir şekilde sonuçlandırmaya başlayın!

Örnek Sertifika ; 

 

Örneği verilen belgede ''Örnek'' olarak bildirilen eğitim başlığı programlara göre değişiklik göstermektedir.
Eğitim Sonunda ; İstanbul Gedik Üniversitesi Sürekli Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi Onaylı ve Rektör İmzalı Sertifika Sahibi Olacaksınız. Belgeler Tarafınıza eğitiminizi tamamladıktan sonra 5 iş günü içerisinde e-Devlet üzerinden gönderilecektir.  Fiziki kargo istemeniz ek ödeme yapmanız gerekmektedir.

Fiziki kargo tercihi yapan, kargo gönderimi sağlanan ve buna rağmen teslim almayan ve sertifikası merkezimize dönen adayların yeniden kargo gönderimi yapılması için 500 ₺ ek ödeme yapması gerekmektedir. Size gönderilen kargoları lütfen teslim alınız. Teslim alınmaması ve yeniden kargolanması için ek ödeme yapılmaması durumunda adayın belgesi 1 ay (30 gün) içerisinde imha edilecektir.

Türkçe ve İngilizce Sertifika Örneği;

İstanbul Gedik Üniversitesi Üniversite Onaylı Sertifika

Kazanımlar

Eğitim sonunda elde edeceğiniz kişisel ve mesleki gelişim sertifikanız/sertifikalarınız ile iş hayatında kendinizi bir adım öne taşıyabilirsiniz. Bu tür eğitimler destekleyici faaliyetler sınıfında bulunmaktadır. Gelişiminize katkıda bulunarak almaya hak kazandığınız sertifikanız/sertifikalarınızı CV'nize ekleyerek kullanabilirsiniz.

Eğitime Kimler Katılabilir

İlgili bölüm çalışanları/mezunları ve ilgili bölümlerde eğitimini sürdüren öğrenciler sertifikalı eğitim programına başvuruda bulunabilir.

Nasıl Katılırım?

"Eğitime Katıl'' butonuyla kaydınızı tamamlayabilirsiniz. Sistem sizi kayıt işlemleri için yönlendirmektedir. Ödeme işleminizi Banka/Kredi Kartı ile veya Havale/EFT yöntemiyle tamamlayabilirsiniz. Kredi ve Banka Kartı ödeme yaptığınızda kaydınız hemen açılıp giriş bilgilerinin SMS olarak gelecektir. Havele/EFT Ödemelerini ise mesai saatleri içerisinde yapmanız durumunda sisteminiz aynı gün, mesai dışı yapmanız durumunda ise ilk mesai gününde açılıp giriş bilgileriniz SMS olarak size ulaşacaktır.

Başvuru Süreci

 • Katılımcılar Dünyanın her yerinden katılabilir.
 • Eğitim başlangıç ve bitiş tarihi aralığında tüm ders videoları açık olup, eğitimleri istediğiniz gün ve saatte 7/24 izleyebilirsiniz.
 • Ödeme işleminiz kredi kartı veya banka hesabından gerçekleştirebilirsiniz.
 • Ödeme işlemini banka hesabı ile gerçekleştirmeniz durumunda ad, soyad, eğitim adı ile birlilte dekontunuzu 0543 613 12 00 whatsapp hattımıza iletmeniz gerekmektedir.
 • Ödemesi Yapılmayan Başvuru Kabul Edilmeyecektir.
 • Kayıt olan öğrencilere açılan sistemler 2 ay sonra kapatılacaktır.

Banka Hesap Bilgilerimiz

Banka Adı  : AKBANK T.A.Ş.
Şube Adı    : İMES TİCARİ / 00876
Hesap Adı  : İSTANBUL GEDİK ÜNİVERSİTESİ İKTİSADİ İŞLETMESİ
Hesap No   : 0067465
Kod             : 0046
Swift           : AKBKTRIS
IBAN           : TR29 0004 6008 7688 8000 0674 65

(AÇIKLAMA KISMINA LÜTFEN AD SOYAD VE TELEFON NUMARASI BİLGİNİZİ YAZINIZ.)

İletişim

0850 303 27 80
Whatsapp
uzemigunsem@gedik.edu.tr


Yorumlar

0 yoruma göre

Düşüncelerini paylaş

Bu eğitimi kullandıysanız, düşüncelerinizi diğer kişiler ile paylaşın

Yeni YorumSon İncelemeler

GEDİKSEM NE YAPIYOR?

Üniversite onaylı ve e-Devlet'te sorgulanabilir sertifikalı eğitimler ile size destek oluyoruz. Resmi ve geçerli sertifikalar ile kariyerinize yön verin!