Zeynep TEPE ile Kayıp-Yas Süreci/Terapisi Vaka Paylaşımı

Yorumlar

4.32
(452)

Zeynep TEPE ile Kayıp-Yas Süreci/Terapisi Vaka Paylaşımı

₺1.500,00

Kayıp-Yas Süreci/Terapisi alanındaki profesyonellere yönelik gerçekleştirilecek olan vaka paylaşımı, bu alanda uzmanlaşarak nitelik kazanmanızı sağlayacaktır.

Öne Çıkanlar

 • Eğitime Anında Başla
 • Kamu ve Özel Sektörde Geçerli
 • Bilgisayar, Telefon ve Tabletten Erişim

Kayıp-Yas Süreci/Terapisi Vaka Paylaşımı

Kayıp-yas süreci veya terapisi, bir kişinin sevdiği birini ya da bir şeyi kaybettikten sonra yaşadığı duygusal ve psikolojik süreçlerle ilgilenir. Bu terapi, bireyin yaşadığı yasın evrelerini (inkar, öfke, pazarlık, depresyon ve kabullenme) anlamasına ve sağlıklı bir şekilde atlatmasına yardımcı olur. Terapide, kaybın neden olduğu acı ve duyguları ifade etmek, kayıpla başa çıkmak için stratejiler geliştirmek ve bireyin hayatını kayıptan sonra yeniden yapılandırmasını desteklemek önemlidir. Terapist, kişiye duygusal destek sağlar ve kaybın getirdiği değişikliklerle başa çıkabilmesi için rehberlik eder. Yas süreci, bireyin kaybı anlamlandırmasına ve onunla barışık bir şekilde yaşamasına yardımcı olacak bir yolculuktur.

Vaka paylaşım süreci;
Vaka paylaşımı yapan uzmanın, daha önce karşılaştığı sorun karşısında bu soruna yönelik çözüm önerilerini kendisinden vaka örneği almak isteyen kişiyle paylaştığı bir süreçtir. Vaka paylaşımı gerçek örnekler üzerinden sorunların çözüm örneklerini öğrenme fırsatını sizlere sunan bir çalışmadır.

Bu bağlamda ilgili alanda çalışan veya çalışmak isteyen kişilere yönelik uzmanlar eşliğinde gerçekleştirilecek olan vaka paylaşımı, bu alanda uzmanlaşarak nitelik kazanmanızı destekleyecektir.

 

Diğer tüm vaka paylaşımlarına ve kampanyaya ulaşmak için BURAYA TIKLAYINIZ

 

Kayıp-Yas Süreci/Terapisi Vaka Paylaşımı

Demografik Özellikler ve Kısa Öykü

38 yaşında, İzmir doğumlu, kadın danışandır. Üniversite mezunudur. İnsan Kaynakları bölümü mezunu olup okulunu 1 sene uzatarak 5 senede tamamlamıştır. Danışan, 3 yaşında kızı ile birlikte İzmir’de yaşamaktadır. Annesi ile babası sağ ve beraberdir; Balıkesir’de yaşamaktadırlar. 3 yıl önce 3 seans süren psikoterapi desteği almıştır.

Geçmiş Başvuru Öyküsü

Eşinin vefatı sebebiyle psikoterapiye başlamış ancak maddi yetersizliklerden dolayı devam ettirememiştir. Bunun dışında herhangi bir psikolojik tedavi almadığını belirtmiştir. Danışanın herhangi bir fizyolojik rahatsızlığı bulunmamaktadır. Öyküsünde intihar girişimine rastlanmamıştır.

Bugünkü Başvuru Nedeni

Son üç yıldır yas süreciyle ilgili yaşadığı zorluklar
Çocuğuna bakmakta yaşadığı zorluklar ve çatışmalar

Çalışma Çerçevesi

Görüşmeler bilgisayar ortamında Zoom uygulamasından gerçekleştirilmiştir.

Danışan haftada bir, 50 dakika sürecek şekilde yapılandırılmıştır. Online, psikodinamik yönelimli terapi çerçevesinde gerçekleştirilmiştir. Toplam 40 seans tamamlanmıştır.

Kullanılan Teknikler

Boş sandalye çalışması, mektup yazma, yüzleştirme, , netleştirme, imgeleme, psikoeğitim, yeniden çerçeveleme.

Seans Değerlendirmesi

Danışanın sosyal becerileri geri kazandırılmıştır. Öz bakım artmıştır. İşlevselliği yükselmiştir. Danışanın, derin düşüncelere ve yas tutmaya ayırdığı zaman kısalmış ve daha çok günlük hayatını yaşamaya başlamıştır.

Örnek Sertifika ; 


' + 'Örneği verilen belgede ''Örnek'' olarak bildirilen eğitim başlığı programlara göre değişiklik göstermektedir.

Eğitim Sonunda katılımcılara ; Eğitim Sonunda Kütahya Dumlupınar Üniversitesi Sürekli Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi Onaylı Sertifika Sahibi Olacaksınız.  Belgeler Tarafınıza Yurtiçi Kargo ile alıcı ödemeli olarak eğitim süreniz bittikten EN GEÇ 20 iş günü sonra kargoya teslim edilecektir.

 

 

Kazanımlar


Eğitim sonunda elde edeceğiniz uygulayıcı belge ile ,anaokulları,halkeğitim merkezleri, özel kurumlar,atölyeler, ismek, ilkokullar vb. kurumlarda bu alanda sınıfaçabilir veya okullarda ek dersalabilirsiniz. Üniversitemiz tarafından verilen uygulayıcı belgelerMEB kurumlarında geçerlidir. Kamu ve özelsektörde sertifikaları kullanabilirsiniz.

Eğitime Kimler Katılabilir

Veliler
Psikologlar,
Doktorlar,
Resim Öğretmenleri,
Psikolojik Danışman,
Özel Eğitim uzmanı,
Sosyal Hizmet Uzmanı,
Sosyologlar,
Okul Öncesi Öğretmeni,
Ana Sınıfı Öğretmenleri
Çocuk Gelişimi Öğretmenleri,
Sınıf Öğretmenleri,
Aile Danışmanları
Bu bölümlerin lisans ve yüksek lisans öğrenciler

Bu alanla alakalı ilgi duyan herkes başvuru yapabilir.

"Eğitime Katıl'' butonuyla kaydınızı tamamlayabilirsiniz. Sistem sizi kayıt işlemleri için yönlendirmektedir. Ödeme işleminizi Banka/Kredi Kartı ile veya Havale/EFT yöntemiyle tamamlayabilirsiniz. Kredi ve Banka Kartı ödeme yaptığınızda kaydınız hemen açılıp giriş bilgilerinin SMS olarak gelecektir. Havele/EFT Ödemelerini ise mesai saatleri içerisinde yapmanız durumunda sisteminiz aynı gün, mesai dışı yapmanız durumunda ise ilk mesai gününde açılıp giriş bilgileriniz SMS olarak size ulaşacaktır.

Başvuru Süreci

 • Katılımcılar Dünyanın her yerinden katılabilir.
 • Eğitim başlangıç ve bitiş tarihi aralığında tüm ders videoları açık olup, eğitimleri istediğiniz gün ve saatte 7/24 izleyebilirsiniz.
 • Ödeme işleminiz kredi kartı veya banka hesabından gerçekleştirebilirsiniz.
 • Ödeme işlemini banka hesabı ile gerçekleştirmeniz durumunda ad, soyad, eğitim adı ile birlilte dekontunuzu 0543 613 12 00 whatsapp hattımıza iletmeniz gerekmektedir.
 • Ödemesi Yapılmayan Başvuru Kabul Edilmeyecektir.
 • Kayıt olan öğrencilere açılan sistemler 2 ay sonra kapatılacaktır.

Banka Hesap Bilgilerimiz

Banka Adı  : AKBANK T.A.Ş.
Şube Adı    : İMES TİCARİ / 00876
Hesap Adı  : İSTANBUL GEDİK ÜNİVERSİTESİ İKTİSADİ İŞLETMESİ
Hesap No   : 0067465
Kod             : 0046
Swift           : AKBKTRIS
IBAN           : TR29 0004 6008 7688 8000 0674 65

(AÇIKLAMA KISMINA LÜTFEN AD SOYAD VE TELEFON NUMARASI BİLGİNİZİ YAZINIZ.)

İletişim

0850 303 27 80

Whatsapp

uzemigunsem@gedik.edu.tr

Eğitim Süreci

 • Tüm işlemler online gerçekleşecektir.
 • Kendi müsaitliğinize göre sisteme girip eğitim videolarınıza 7/24 erişim sağlayabileceksiniz.
 • Eğitim sonunda test usulü sınavınız olacaktır.
 • Sınavlar ortalama 20-40 soru arasında olmaktadır.
 • Geçme notu 50 puandır.
 • Kayıt olduğunuz eğitimi tamamlamak için 60 gün süreniz bulunmaktadır. 60 gün sonunda eğitim ve sınav sisteminiz kapatılacaktır. Herhangi bir süre uzatması yapılmayacaktır. 60 günde tamamlanmayan eğitimlerde sürenizi uzatmak için belirlenen ücreti ödemeniz gerekmektedir.
 • 3 defa ücretsiz sınav hakkınız bulunmaktadır, adaylarımızın %99'u ilk sınav haklarında başarılı olmaktadır. Eğer 3 sınav hakkınızda da başarılı olamaz iseniz ek 1 sınav hakkı tanımlanacaktır ve ücreti 500₺'dir.

Yorumlar

0 yoruma göre

Düşüncelerini paylaş

Bu eğitimi kullandıysanız, düşüncelerinizi diğer kişiler ile paylaşın

Yeni YorumSon İncelemeler

GEDİKSEM NE YAPIYOR?

Üniversite onaylı ve e-Devlet'te sorgulanabilir sertifikalı eğitimler ile size destek oluyoruz. Resmi ve geçerli sertifikalar ile kariyerinize yön verin!