Psikolojik İlk Yardım Eğitimi Sertifika Programı (CANLI)

Yorumlar

4.38
(42)

Psikolojik İlk Yardım Eğitimi Sertifika Programı (CANLI)

₺1.350,00

Psikolojik ilk yardım, psikolojik sıkıntılar ve travma yaşayan insanlara, destek verme, yardım etme amacıyla tasarlanmış bir tür yardım ve destek yaklaşımıdır.

Transkriptli sertifikalar, iş başvurularında daha fazla ön plana çıkmanızı sağlar.

Öne Çıkanlar

 • Eğitime Anında Başla
 • Kamu ve Özel Sektörde Geçerli
 • Bilgisayar, Telefon ve Tabletten Erişim

Psikolojik İlk Yardım (PİY) Eğitimi


Eğitimin Tanıtımı

Psikolojik ilk yardım (PİY), insanların zorlu veya stresli durumlarla başa çıkmasına yardımcı olmak amacıyla özellikle bu eğitimi alan herkes tarafından verilen bir tür yardımdır. Bu yardım, insanların hayatta kalma ve iyileşme becerilerini geliştirmek, stresli durumlarla başa çıkma stratejileri öğrenmelerine yardımcı olmak ve onları daha iyi hissetmelerine yardımcı olmak için verilir. Psikolojik ilk yardım, doğal afetler, travma, kayıp, kaza gibi durumlarla başa çıkmak gereken insanlar için önemlidir. AKUT Tepki zamanında verilen ilk tepkilerde bireylere yardım etmek Psikolojik İlk Yardımın öncelikli hedefidir.

Eğitimin Amacı


Bu kursa katılanlar, zorlayıcı yaşam olaylarında psikolojik desteğin ilk adımı olan Psikolojik İlk yardımın temel adımlarını öğreneceklerdir. Maruz kalan bireylerin yaşadıkları fiziksel, duygusal ve sosyal krizlerden doğan risklerden korunmasını, duygu-durum ihtiyaçlarına erişim sağlanmasını ve anlaşılma sonrası rahatlama yaşamasını sağlamaktadır. Eğitimde, psikolojik ilk yardım uygulamasına dair temel bilgi ve becerilerin kazandırılması amaçlanmaktadır. Bu eğitimle beraber, Psikolojik ilk yardım alanında bilgi sahibi olmak, Kriz yaklaşımlarını uygulamak, Afet ve Travma sonrası psikososyal destek verebilecek biçimde (isteğe bağlı) sahada aktif rol oynamak, Strese karşı verilen tepkiler hakkında bilgi sahibi olmak, Psikolojik ilk yardım uygulama ve tekniklerini bilme ve uygulama imkânı bulacaklardır.

Eğitim İçeriği:

 • Psikolojik İlk Yardımın Temel İlkeleri ve Gerekliliği
 • Kriz Durumlarında İlk Müdahale Stratejileri
 • Stres Yönetimi ve Duygusal Destek Teknikleri
 • İletişim Becerileri ve Empati Oluşturma
 • Toplumsal Dayanışma ve Destek Ağları Oluşturma


Eğitim Süresi:

12 Uzaktan Eğitim Saati
 

19 Ağustos 2024 günü 20.00/23.00 saatleri arasında gerçekleşecektir. Canlı katılamadığınız dersin tekrarını  bir gün sonra sistem üzerinden izleme imkanı bulunmaktadır.

 

Örnek Sertifika ; 

Örneği verilen belgede ''Örnek'' olarak bildirilen eğitim başlığı programlara göre değişiklik göstermektedir.
Eğitim Sonunda ; İstanbul Gedik Üniversitesi Sürekli Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi Onaylı ve Rektör İmzalı Sertifika Sahibi Olacaksınız. Belgeler Tarafınıza eğitiminizi tamamladıktan sonra 5 iş günü içerisinde e-Devlet üzerinden gönderilecektir.  Fiziki kargo istemeniz ek ödeme yapmanız gerekmektedir.

Fiziki kargo tercihi yapan, kargo gönderimi sağlanan ve buna rağmen teslim almayan ve sertifikası merkezimize dönen adayların yeniden kargo gönderimi yapılması için 500 ₺ ek ödeme yapması gerekmektedir. Size gönderilen kargoları lütfen teslim alınız. Teslim alınmaması ve yeniden kargolanması için ek ödeme yapılmaması durumunda adayın belgesi 1 ay (30 gün) içerisinde imha edilecektir.

Türkçe ve İngilizce Sertifika Örneği;

İstanbul Gedik Üniversitesi Üniversite Onaylı Sertifika

Kazanımlar

Eğitim sonunda elde edeceğiniz kişisel ve mesleki gelişim sertifikanız/sertifikalarınız ile iş hayatında kendinizi bir adım öne taşıyabilirsiniz. Bu tür eğitimler destekleyici faaliyetler sınıfında bulunmaktadır. Gelişiminize katkıda bulunarak almaya hak kazandığınız sertifikanız/sertifikalarınızı CV'nize ekleyerek kullanabilirsiniz. 

Eğitime Kimler Katılabilir

İlgili bölüm çalışanları/mezunları ve ilgili bölümlerde eğitimini sürdüren öğrenciler sertifikalı eğitim programına başvuruda bulunabilir.

"Eğitime Katıl'' butonuyla kaydınızı tamamlayabilirsiniz. Sistem sizi kayıt işlemleri için yönlendirmektedir. Ödeme işleminizi Banka/Kredi Kartı ile veya Havale/EFT yöntemiyle tamamlayabilirsiniz. Kredi ve Banka Kartı ödeme yaptığınızda kaydınız hemen açılıp giriş bilgilerinin SMS olarak gelecektir. Havele/EFT Ödemelerini ise mesai saatleri içerisinde yapmanız durumunda sisteminiz aynı gün, mesai dışı yapmanız durumunda ise ilk mesai gününde açılıp giriş bilgileriniz SMS olarak size ulaşacaktır.

Başvuru Süreci

 • Katılımcılar Dünyanın her yerinden katılabilir.
 • Eğitim başlangıç ve bitiş tarihi aralığında tüm ders videoları açık olup, eğitimleri istediğiniz gün ve saatte 7/24 izleyebilirsiniz.
 • Ödeme işleminiz kredi kartı veya banka hesabından gerçekleştirebilirsiniz.
 • Ödeme işlemini banka hesabı ile gerçekleştirmeniz durumunda ad, soyad, eğitim adı ile birlilte dekontunuzu 0543 613 12 00 whatsapp hattımıza iletmeniz gerekmektedir.
 • Ödemesi Yapılmayan Başvuru Kabul Edilmeyecektir.
 • Kayıt olan öğrencilere açılan sistemler 2 ay sonra kapatılacaktır.

Banka Hesap Bilgilerimiz

Banka Adı  : AKBANK T.A.Ş.
Şube Adı    : İMES TİCARİ / 00876
Hesap Adı  : İSTANBUL GEDİK ÜNİVERSİTESİ İKTİSADİ İŞLETMESİ
Hesap No   : 0067465
Kod             : 0046
Swift           : AKBKTRIS
IBAN           : TR29 0004 6008 7688 8000 0674 65

(AÇIKLAMA KISMINA LÜTFEN AD SOYAD VE TELEFON NUMARASI BİLGİNİZİ YAZINIZ.)

İletişim

0850 303 27 80

Whatsapp

uzemigunsem@gedik.edu.tr

Eğitim Süreci

 • Tüm işlemler online gerçekleşecektir.
 • Kendi müsaitliğinize göre sisteme girip eğitim videolarınıza 7/24 erişim sağlayabileceksiniz.
 • Eğitim sonunda test usulü sınavınız olacaktır.
 • Sınavlar ortalama 20-40 soru arasında olmaktadır.
 • Geçme notu 50 puandır.
 • Kayıt olduğunuz eğitimi tamamlamak için 60 gün süreniz bulunmaktadır. 60 gün sonunda eğitim ve sınav sisteminiz kapatılacaktır. Herhangi bir süre uzatması yapılmayacaktır. 60 günde tamamlanmayan eğitimlerde sürenizi uzatmak için belirlenen ücreti ödemeniz gerekmektedir.
 • 3 defa ücretsiz sınav hakkınız bulunmaktadır, adaylarımızın %99'u ilk sınav haklarında başarılı olmaktadır. Eğer 3 sınav hakkınızda da başarılı olamaz iseniz ek 1 sınav hakkı tanımlanacaktır ve ücreti 500₺'dir.

Yorumlar

0 yoruma göre

Düşüncelerini paylaş

Bu eğitimi kullandıysanız, düşüncelerinizi diğer kişiler ile paylaşın

Yeni YorumSon İncelemeler

GEDİKSEM NE YAPIYOR?

Üniversite onaylı ve e-Devlet'te sorgulanabilir sertifikalı eğitimler ile size destek oluyoruz. Resmi ve geçerli sertifikalar ile kariyerinize yön verin!