Ücretsiz - Çocuk İstismarı Eğitimi

Yorumlar

4.95
(130)

Ücretsiz - Çocuk İstismarı Eğitimi

₺1,00

Çocuk istismarı, çocukların fiziksel, duygusal, cinsel ya da ihmal yoluyla zarar görmesi ve kötü muameleye maruz kalması durumudur.

Seçenekler

Öne Çıkanlar

  • Eğitime Anında Başla
  • Kamu ve Özel Sektörde Geçerli
  • Bilgisayar, Telefon ve Tabletten Erişim

Ücretsiz Çocuk İstismarı Eğitimi

Çocuk istismarı, çocukların fiziksel, duygusal, cinsel ya da ihmal yoluyla zarar görmesi ve kötü muameleye maruz kalması durumudur. Bu, çocuğun sağlığını, gelişimini ve onurunu ciddi şekilde tehlikeye atan bir insan hakları ihlalidir.

Çocuk istismarı, çocuğun aile içinde, okulda veya toplumun diğer alanlarında, tanıdık kişiler veya yabancılar tarafından gerçekleştirilebilir. İstismarın etkileri, fiziksel yaralanmalardan derin psikolojik travmalara kadar uzanabilir ve çocuğun yetişkinlik dönemine dek sürebilir. Bu nedenle, çocuk istismarını önlemek, erken tespit etmek ve müdahale etmek toplumun tüm bireyleri ve kurumları için hayati öneme sahiptir.

Çocukları korumak adına eğitim programları, farkındalık kampanyaları ve çocuklara yönelik güvenli ortamların oluşturulması gerekmektedir. Ayrıca, istismara uğrayan çocuklara psikolojik, medikal ve hukuki destek sağlanmalı ve suçluların adalet önünde hesap vermesi sağlanmalıdır. Çocuk istismarının önlenmesi, her çocuğun güvenli bir çevrede büyüme ve gelişme hakkına sahip olduğu temel bir insan hakkı meselesidir.

Ücretsiz Eğitim Nedir?

İstanbul Gedik Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi olarak ücretsiz eğitimlerimizi sizlerle buluşturuyoruz. Siz de farklı alanlarda ücretsiz eğitimlerimize katılarak kişisel gelişiminize katkıda bulunabilirsiniz.

Ücretsiz Eğitime Kimler Katılabilir?

Kişisel gelişimine katkıda bulunmak isteyen herkes ücretsiz eğitimlere başvurabilir. Herhangi bir sınırlama bulunmamaktadır.

Ücretsiz Eğitime Nasıl Katılabilirim?

Mevcut seçeneklerden dilediğiniz seçeneği seçmenizin ardından Eğitime Katıl butonuna tıklayaral açılan ekranda kaydınızı tamamlayabilirsiniz. Sistem sizi kayıt işlemleri için yönlendirmektedir. (Kayıt olma aşamasında öğrenci sisteminizin açılması için minimum 1₺ gereklidir.)

Ücretsiz Eğitime Katıldım, Belge Alabilirmiyim?

Mevcut seçeneklerden dilediğiniz sertifika seçeneği seçerek eğitime katılmanız durumunda en geç 7 iş günü içerisinde, Üniversite Onaylı ve Rektör İmzalı sertifikalar e-Devlet'e Kişisel bilgilerinize özel (Ad-Soyad-TC Kimlik Numarası) olarak aktarılacaktır. Fiziki sertifika talebinde bulunmanız halinde sertifikanız adresine gönderilecektir. (Ücretsiz Kargo)

Belgemi Aldım, Nasıl Görüntüleyebileceğim?

e-Devlet ekranında https://www.turkiye.gov.tr/istanbul-gedik-universitesi-sertifika-sorgulama adresi üzerinden sahip olduğunuz belgeyi görüntüleyebilirsiniz. (Sahip olduğunuz belge/belgeler en geç 7 iş günü içerisinde e-Devlet aktarımı sağlanacaktır.). Fiziki sertifika talep etmeniz durumunuzda ise en geç 15 iş günü içerisinde adresinize kargo gönderimi yapıcaktır.

Yorumlar

3 yoruma göre

Düşüncelerini paylaş

Bu eğitimi kullandıysanız, düşüncelerinizi diğer kişiler ile paylaşın

Yeni YorumSon İncelemeler

ŞEV*********

ŞEV*********

güzel bi eğitim

NUR****************

NUR****************

Yararlı bir egitimdi teşekkür ederim

MEH*************

MEH*************

ÇOK ETKİLİ ANLATIM

GEDİKSEM NE YAPIYOR?

Üniversite onaylı ve e-Devlet'te sorgulanabilir sertifikalı eğitimler ile size destek oluyoruz. Resmi ve geçerli sertifikalar ile kariyerinize yön verin!