Aile Danışmanlığı Eğitimi Sertifika Programı (AOF)

Yorumlar

4.5
(44)

Aile Danışmanlığı Eğitimi Sertifika Programı (AOF)

₺6.999,00

Aile Danışmanlığı Eğitimini tamamlandığında alacağınız üniversite onaylı ve e-Devlet üzerinden sorgulanabilen Sertifika ile kendi merkezinizi açabilirsiniz.

Transkriptli sertifikalar, iş başvurularında daha fazla ön plana çıkmanızı sağlar.

Eğitim Seçiniz

Öne Çıkanlar

 • Eğitime Anında Başla
 • Kamu ve Özel Sektörde Geçerli
 • Bilgisayar, Telefon ve Tabletten Erişim

Aile Danışmanlığı Eğitimi Sertifika Programı


" SERTİFİKANIZ VE TRANSKRİPTİNİZ

  REKTÖR İMZALI OLACAKTIR "

EĞİTİM PROGRAMI 630+ SAAT İLE EN GENİŞ İÇERİĞE SAHİPTİR. ÜNİVERSİTE GÜVENCESİ İLE KONTENJAN DOLMADAN KAYIT OLABİLİRSİNİZ. 

Aile toplumun en temel yapı taşını oluşturmaktadır. Aile danışmanları ise toplumun en temel yapı taşı olan ailenin daha mutlu ve huzurlu olabilmesi için sağlamak için faaliyet göstermektedir.

Aile danışmanları yapacağı çalışmalar doğrultusunda problemlerin ana kaynağına inerek asıl sebebi ortadan kaldırmayı veya iyileştirmeyi hedeflemektedir. 

Eğitim programı 1 Temmuz 2024 tarihinde başlayacak ve 9 Ekim 2024 tarihinde son bulacaktır. Program genellikle 20.00-23.00 saatleri arasında gerçekleşecektir. (Takvim çakışması sebebiyle saat ve günler değişiklik gösterebilir.)

Aile Danışmanı Sertifika Programına kayıt olan kişilere 2 adet eğitim hediye edilecektir.

AİLE DANIŞMANLIĞI EĞİTİMİNİN YANINDA seçenek olarak sunulan 5 tane eğitim bulunmaktadır, bunlar;

1. Öğrenci Koçluğu ve Eğitim Danışmanlığı
2. Yaşam Koçluğu
3. Oyun Terapisi Sertifika Programı
4. Tiyatro Terapi
5. Sanat Terapisi

Seçmek istediğiniz eğitimi kayıt olurken seçerek kayıt olmalısınız. Seçtiğiniz eğitimlerden birisi MUTLAKA "AİLE DANIŞMANLIĞI EĞİTİMİ" olmalıdır.

Sınav ve Ödevler Hk. Bilgilendirme İçin Buraya Tıklayınız.

Aile Danışmanlığı Nedir?

Aile danışmanlığı, aileyi oluşturan bireylerin ilişkilerini daha sağlıklı temeller üzerine inşa etmek amacıyla tercih edilen bir psikolojik danışmanlık hizmetidir. Bireysel terapilerden farklı olarak bu danışmanlık türünde bir kişinin değerlendirilmesinden ziyade ailenin tamamı ele alınmaktadır. Böylelikle çatışmalar ve anlaşmazlıklar konusunda daha başarılı sonuçlara ulaşmak mümkündür.

Aile Danışmanlığı Eğitimi Sertifika Programı Hakkında Merak Edilen Tüm Sorulara Ulaşmak İçin Buraya Tıklayınız.

Aile Danışmanlığının İşlevi Nedir?

Aile, sağlıklı ilişkiler üzerine inşa edilmiş ilişkilerden kuruludur. Bu nedenle de ailenin bütünlüğüne zarar verecek bütün olumsuzlukları ortadan kaldırmak gerekir. Özellikle de danışmanlık hizmeti alan aileler için daha başarılı bir ilişki sürecine sahip olmak mümkündür. Aşağıda bir aile danışmanlığı ile nelerle karşı karşıya kalabileceğinizi öğrenebilirsiniz.

 • Aile ilişkilerinin farklı nedenlere bağlı olarak bozulması sonrasında meydana gelen durumu ortadan kaldırarak aile bütünlüğünün korunması,
 • Aileyi oluşturan bireylerin birbirlerine saygı duymalarını sağlayarak ailenin daha güçlü bir bütüne dönüştürülmesi mümkündür,
 • Ailede iletişimin en önemli konulardan bir tanesi olduğunu bilerek iletişimi güçlendirecek yaklaşımlara odaklanmayı tercih etmek,
 • Çatışmaların temelini oluşturan sorunların keşfedilmesi ve bu sorunların iletişim yoluyla ortadan kaldırılması.

Aile Danışmanlığı Neden Önemlidir?

Aile danışmanlığı hizmeti almak isteyen pek çok kimse bu hizmetin önemini tam anlamıyla özümsememiştir. Ancak ailenin devamlılığının sağlanması ve huzursuzlukların ortadan kaldırılması adına ailenin bir danışman eşliğinde daha sağlıklı temeller üzerine oturtulması hedeflenmektedir.

Ailede görülen şiddet, geçimsizlik, iletişimsizlik ve çatışmaları ortadan kaldırırken aile danışmanlığı hizmetini tercih etmek her şeyden önemlidir. Bu çerçevede sıkıntıların ortadan kaldırılması adına gerekli bütün desteğin alınması söz konusu olmaktadır. İletişim problemlerini çözmek ve kalite odaklı bir yaklaşım benimsemelisiniz. Bu noktada yapmanız gereken sadece toplumsal düzenin en önemli unsuru olan aile için bir danışmandan destek almak olacaktır.

Aile danışmanı, aile ile ilgili eğitim almış başarılı kimselerdir. Bu nedenle de profesyonel anlamda çok yoğun destek verirler. Toplumun bütünlüğü açısından önemli olan aile için bu hizmet gerçek anlamda bir zorunluluktur.

Aile Danışmanı Ne İş Yapar?

Danışmanlık hizmetleri konusunda çözüm üreten profesyonellerin temel görevi aile hayatına müdahale yaparak sorunların üstesinden gelmektir. Zira aile danışmanı için sadece soruna müdahale değil sorunun çözülmesini sağlayacak çalışmalara imza atmaktır.

 • Terapilerde ele alınacak konuların belirlenmesi ve aile üyeleriyle görüşülmesi,
 • Aile üyeleri hakkında bilgilerin test, görüşme ve gözlemler vasıtasıyla elde edilmesi,
 • Boşanma, ayrılık, çocuk büyütme, ev sorunları ve finansal problemlere karşı danışanların bilgilendirilmesi,
 • Danışanların ilaç, psikiyatrik destek ve adli yardım almaları konusunda yönlendirilmeleri,
 • Aile bireylerinin sorunlarını yapıcı bir şekilde çözerek sorunun tekrarının önlenmesi,
 • Bireysel vakaların analiz edilmesi ile danışmanlık hizmetlerinin koordineli bir şekilde gerçekleştirilmesi,
 • Madde bağımlılarının tedavi ve iyileşme süreçlerine destek olunması,
 • Mahkemede boşanma ve velayet gibi konularda verilecek kararlara yardımcı olunması gibi bir çok sorumluluk bulunmaktadır.

Aile Danışmanı Nasıl Olunur?

Aile danışmanlığı hizmeti vermek istiyorsanız öncelikli olarak lisans programlarından mezun olmanız gerekmektedir. Rehberlik, psikoloji, sosyoloji, tıp ya da hemşirelik dallarından birinde mezun olmalısınız. Bu mezuniyet tek başına yeterli değildir elbette. Mezuniyet sonrasında İstanbul Gedik Üniversitesi tarafından gerçekleştirilen Aile Danışmanlığı Sertifika Programına  katılmak gerekir. Sertifika programına katılarak sertifika aldıktan sonra aile danışmanlarının başarılı hizmet sunması mümkün olur.

Aile Danışmanlığı İş İmkanları?

Çalışma alanları çok geniş olan aile danışmanları hem özel hem de kamu sektöründe iş bulabilmektedir. Bu nedenle de sertifika alarak söz konusu alana yönelen profesyonel sayısı azımsanmayacak ölçüde fazadır.

 • Bakanlıkların İl Müdürlükleri
 • Kadın ve Aile Sağlığı Merkezleri
 • Aile Danışmanlığı Merkezleri
 • Rehabilitasyon Merkezleri
 • Aile Mahkemeleri
 • Kurumsal firmaların bünyesinde bulundurduğu Aile Danışmanlık Birimlerinde
 • Özel Kliniklerde
 • Çocuk Esirgeme Kurumlarında
 • Psikolojik Destek Sağlayan Kurum ve Kuruluşlarda Aile Danışmanı olarak görev alabilecektir.

Aile Danışmanlığı Sertifikası Nasıl Alınır?

Aile danışmanlığı sertifikası, aile danışmanı olmak isteyenler için oldukça önemli seçeneklerden biri olarak dikkat çeker. Bu özelliğiyle sertifika almak sadece başarılı bir destek sağlamak adına ön hazırlık gerçekleştirmek adına değerlidir. Zira lisans bölümleri ile alakalı ilgili yerlerden mezun olan profesyonellerin doğrudan aile danışmanı olması çoğu zaman zordur. Bu noktada tercih edilecek aile danışmanı sertifikası sayesinde profesyonel hizmetler sunulabilmektedir. İstanbul Gedik Üniversitesi tarafından ilgili bölüm mezunlarına sunulan Aile Danışmanlığı Eğitimi Sertifikası ile sizde tüm süreçlerde aktif rol alabilirsiniz.

Aile Danışmanı Olma Süreci

Aile danışmanı olmak isteyen kimseler için en önemli faktörlerden bir tanesi sürecin titiz bir şekilde değerlendirilmek zorunda olmasıdır. Böylelikle daha kaliteli bir deneyim yaşamak mümkün olur. Özellikle de mezuniyet şartının sağlanması ve sertifika alınması sonrasında gündeme gelen aile danışmanlık merkezi açmak için titiz değerlendirmeler yapmak gerekecektir. Bu çerçevede dikkat edilmesi gereken en önemli konulardan bir tanesi de yönetmeliğe uygunluktur. Uygunluğun sağlanmaması halinde bir merkez açmak ve hizmet vermek pek mümkün olmayacaktır. Siz de bu konuda en önemli detayları dikkate alarak hareket etmeli ve alacağınız sertifikayı yeterliliği bulunan kurumdan temin etmelisiniz.

Eğitim programı 1 Temmuz 2024 tarihinde başlayacak ve 9 Ekim 2024 son bulacaktır.

 • Eğitimci kadromuz akademisyenler, psikolojik danışmanlar, psikologlar ve aile danışmanlarından oluşmaktadır.
 • Tüm işlemler online olarak gerçekleşecektir, sınav programı da online olacaktır.

Aile Danışmanlığı Sertifika Programına İstanbul Gedik Üniversite Güvencesiyle kontenjan dolmadan en uygun fiyat üzerinden katılım sağlamak için acele edin. 

MADDE 14 – (1)
Sosyal hizmet, psikoloji, sosyoloji, psikolojik danışmanlık ve rehberlik, tıp, hemşirelik ve çocuk gelişimi alanlarından birinde en az dört yıllık lisans programlarından mezun olanlar, Milli Eğitim Bakanlığı, Yükseköğretim Kurulu veya üniversitelerden, biri tarafından uygun görülen en az üç yüz saati teorik ve en az otuz saati süpervizyon eşliğinde olmak üzere yüz elli saati uygulamalı toplam dört yüz elli saatlik aile danışmanlığı alanında bir eğitim programını başarıyla tamamladıktan sonra sertifika alanlar, aile danışmanı unvanı alabilir. (Kurumumuz 630+ saat eğitim ile en geniş Aile Danışmanlığı Sertifikası veren kurumdur.)

Eğitmen Kadrosu;

-Prof. Dr. - Birol GÜLNAR
-Doç. Dr. - Mehmet KAYA
-Doç Dr. - Bora YENİHAN
-Doç Dr. - Gökçe CEREV
-Dr. Öğr. Üyesi - Özge ÖNER
-Dr. Öğr. Üyesi - Sertan TALAS
-Eğitmen - Ahmet Buğra ERDEM
-Uzman Psikolojik Danışman - M.Gülsüm TÜRKELİ
-Uzman Psikolojik Danışman - Feray BAŞGÖZE BOĞA
-Uzman Psikolojik Danışman - Ali İLİŞ
-Uzman Psikolojik Danışman - Raşide YILMAZ
-Uzman Psikolojik Danışman - Hasan KILINÇ
-Psikolojik Danışman - Aile Dnş. Emrah KÖSEOĞLU
-Psikolojik Danışman - Aile Dnş. Mehmet BİÇER
-Psikolojik Danışman - Aile Dnş. Burçin USLU
-Uzman Klinik Psikolog - Aile Dnş. Fulya BÜYÜKBAŞOĞLU
-Uzman Klinik Psikolog - Aile Dnş. Ecem KARATAŞ ÇALIŞ
-Uzman Klinik Psikolog Ayşe Mine TUNCAY
-Uzman Klinik Psikolog - Sena GÜNDÜZ
-Klinik Psikolog - Zeynep TEPE
-Psikolog - Rabia Şiba ÇINAR
-Psikolog - Meryem YALÇIN
-Sosyolog - Duygu EDİŞ GÜLHAN
-Aile Danışmanı - İsmail BAŞBUNAR
-Yazar / Uzman Eğitmen - Ayşenur YAZICI
-Uzman Eğitmen - Yelda BAYKIZ

(Ad-Soyad olarak bildirilen eğitmen listesinin tamamı katılmayacaktır. Oluşabilecek herhangi bir aksaklığa karşı dersi ertelememek için eğitmen değişikliği yapılabilmektedir.)

DERS PROGRAMI;

-Aile Danışmanlığı Kuramları
-Aile Danışmanlığı İlke ve Teknikleri
-Aile Danışmanlığı İçin Temel Psikoloji
-Aile ve Evlilik Süreçleri
-Kişilik Ve Kişilik Kuramları
-Ailede İhmal İstismar ve Travma
-Evlilik Öncesi Psikolojik Danışmanlık
-Cinsel Terapi
-Kum Terapi
-Filial Terapi
-Mindfulness
-Minnesota Çok Yönlü Kişilik Envanteri (MMPI)
-Aile ve Çift Terapisi
-Pozitif Psikoloji
-Yetişkinlerde Bilişsel Davranışçı Terapi
-Çocuk ve Ergenlerde Bilişsel Davranışçı Terapi
-Kısa Süreli Çözüm Odaklı Terapi
-Aile Danışmanlığında İlk Görüşme ve Anamnez Alma
-Objektif Testler
-Kayıp - Yas Terapisi Müdahale Teknikleri
-Özel Eğitimde Aile Danışmanlığı
-Aile Dizimi
-Kabul Ve Kararlılık Terapisi
-Resim Analizi
-Çocuk ve Yetişkinlerde Klinik Görüşme Teknikleri
-Enneagram
-Psikolojik Sağlamlık
-Projektif Testler
-Çiftlerde Duygu Odaklı Terapi
-Çocuk/Ergen ve Yetişkinlerde Anksiyete Bozuklukları
-Psikolojik İlk Yardım
-Narrative (Öyküsel) Terapi
-Aile Danışmanlığı Merkezi Açma Mevzuatı
-Wechsler (WAIS) Yetişkinler İçin Zeka Testi
-WISC-R Çocuklar İçin Zeka Testi
-Süpervizyon

İstanbul Gedik Üniversitesi "gerekmesi durumunda" Yaklaşık 3 aylık süreci olan Aile Danışmalığı Eğitimi Sertifika Programı için belirlenen saat, tarih ve gerekmesi durumunda içeriklerde değişiklik yapma hakkını saklı tutar. 

Eğitim programı İstanbul Gedik Üniversitesi / Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi ortaklığı ile gerçekleştirilecektir.

Sınav sonrası yapılacak eğitim değerlendirmesinden sonra başarılı olan adaylara 20 iş günü içerisinde alıcı ödemeli olarak kargo gönderimi yapılacaktır.

Aile Danışmanlığı Merkezi Nasıl Açılır?

Aile Danışmanlık Merkezi için Fiziki Şartlar;

Danışmanlık merkezi kurmak için fiziki koşullara bakıldığında en az 4 odalık bir ofis tercihinde bulunmak gerekmektedir. Zira aile danışmanlık merkezlerinde danışmanlar için 2 oda, müdür odası ve asistanlar için ayrılan yere ihtiyaç vardır. Ayrıca bekleme salonu olarak kullanılan kısımlar da gereklidir. Siz de bu konuda en başarılı seçenekler için harekete geçmeye ne dersiniz?

Aile Danışmanlık Merkezi Açmak;

Bir danışmanlık ofisi kurmak için gerekli koşullar nelerdir diye düşünüldüğünde akla gelecek en önemli konuların belgeler olduğundan bahsetmek gerekir. Çünkü belgelerin denetim esnasında incelenen ilk hususlar arasında olduğu bir gerçektir. Bu çerçevede deprem yönetmeliği, yangın yönetmeliği ve diğer bütün konularla alakalı evrakı incelemek şarttır. Özellikle de Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı birimleri tarafından yapılan incelemelerden eksiksiz geçmek adına evrak eksikliğini gidermek gerekir.

Ofis açmak ve süreci başarılı bir şekilde sizlerle buluşturmak adına yapmanız gereken sadece detayları titizlikle değerlendirmek olmalı. Herhangi bir eksikliğin danışmanlık ofisine dair sorunları arttıracağını unutmadan Aile Danışmanlık Merkezlerine Dair Yönetmelik uyarınca çalışmalar gerçekleştirmek gerekir. Bu çerçevede daha başarılı bir çözüme ulaşmak mümkündür. Çünkü aile danışmanlık merkezi kurmak isteyen pek çok kimse nereye odaklanacağını bilmiyor. Bu da koşullar ve diğer bazı hususlar noktasında soru işaretlerini doğurur. Tüm soru işaretlerini gidermenin şimdi tam zamanı!

EN DOĞRU BİLGİ İÇİN RESMİ GAZETEYİ İNCELEYEBİLİR VEYA BAKANLIK İLE İLETİŞİME GEÇEBİLİRSİNİZ.

Aile Danışmanlığı Hakkında Bazı Uygulama Alanları Şu Şekilde İfade Edilebilir;

 • Eş seçimi ve evlilik fobisi
 • Evlilik öncesi danışmanlık
 • Evlilikte ciflerin uyum ve alışma süreciEvlilikte görev ve sorumluklar çatışmalar
 • Eşlerin iletişim problemler
 • Cinsellikle ilgili problemler
 • Boşanma
 • Çocuklarda sık görülen rahatsızlıklar kapsamında aileye rehberlik
 • DepresyonTravmatik yaşantılar için destekleme terapisi vb. alanlar

GERÇEK KİŞİLER VE ÖZEL HUKUK TÜZEL KİŞİLERİ İLE KAMU KURUM VE KURULUŞLARINCA AÇILACAK AİLE DANIŞMA MERKEZLERİ HAKKINDA YÖNETMELİK İÇİN TIKLAYINIZ

Aile Danışmanlığı Eğitimi Sertifika Programı Hakkında Merak Edilen Tüm Sorulara Ulaşmak İçin Buraya Tıklayınız.

Kazanımlar

Aile Danışmanlığı İş İmkanları

Yönetmeliğe uygun olarak hazırlanan Aile Danışmanlığı Eğitimi Sertifika Programı tamamlandığında alacağınız üniversite onaylı ve e-Devlet üzerinden sorgulanabilen Aile Danışmanlığı Sertifikanız ile kendi merkezinizi açabilirsiniz.

Aile Danışmanlığı mesleği, kamu ve özel sektörde bir çok farklı pozisyonda çalışma imkanı sağlamaktadır. Bunlardan bazıları şu şekilde ifade edilebilir;
-Özel Aile Danışmanlığı Merkezlerinde,
-Kadın ve Aile Sağlığı Merkezlerinde,
-Psikolojik Destek Sağlayan Kurum ve Kuruluşlarında
-Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığında,
-Aile ve Sosyal Politikalar Bağanlığının Yürüttüğü Proje vb. durumlarda,
-Rehabilitasyon Merkezlerinde,
-Çocuk Esirgeme Kurumlarında,
-Belediye ve çeşitli kamu kurumları gibi birbirinden farklı alanlarda görev alabilmektedirler.

Eğitime Kimler Katılabilir

Sosyal hizmet, psikoloji, sosyoloji, psikolojik danışmanlık ve rehberlik, tıp, hemşirelik ve çocuk gelişimi alanlarından birinde en az dört yıllık lisans programlarından mezun olanlar ve ilgili bölümlerin öğrencileri ıslak imzalı taahütname ile programa katılabilirler.

Başvuru sırasında talep edilen belgeleri,

Lisans Diploması veya Öğrenci Belgesi , Nüfus Cüzdanı(Ehliyet-Pasaport vs.) , Vesikalık Fotoğraf (1 adet)

0543 613 12 00 WhatsApp hattına yönlendirmeniz gerekmektedir.

"Eğitime Katıl'' butonuyla kaydınızı tamamlayabilirsiniz. Sistem sizi kayıt işlemleri için yönlendirmektedir. Ödeme işleminizi Banka/Kredi Kartı ile veya Havale/EFT yöntemiyle tamamlayabilirsiniz. Kredi ve Banka Kartı ödeme yaptığınızda kaydınız hemen açılıp giriş bilgilerinin SMS olarak gelecektir. Havele/EFT Ödemelerini ise mesai saatleri içerisinde yapmanız durumunda sisteminiz aynı gün, mesai dışı yapmanız durumunda ise ilk mesai gününde açılıp giriş bilgileriniz SMS olarak size ulaşacaktır.

Başvuru Süreci

 • Katılımcılar Dünyanın her yerinden katılabilir.
 • Eğitim başlangıç ve bitiş tarihi aralığında tüm ders videoları açık olup, eğitimleri istediğiniz gün ve saatte 7/24 izleyebilirsiniz.
 • Ödeme işleminiz kredi kartı veya banka hesabından gerçekleştirebilirsiniz.
 • Ödeme işlemini banka hesabı ile gerçekleştirmeniz durumunda ad, soyad, eğitim adı ile birlilte dekontunuzu 0543 613 12 00 whatsapp hattımıza iletmeniz gerekmektedir.
 • Ödemesi Yapılmayan Başvuru Kabul Edilmeyecektir.
 • Kayıt olan öğrencilere açılan sistemler 2 ay sonra kapatılacaktır.

Banka Hesap Bilgilerimiz

Banka Adı  : AKBANK T.A.Ş.
Şube Adı    : İMES TİCARİ / 00876
Hesap Adı  : İSTANBUL GEDİK ÜNİVERSİTESİ İKTİSADİ İŞLETMESİ
Hesap No   : 0067465
Kod             : 0046
Swift           : AKBKTRIS
IBAN           : TR29 0004 6008 7688 8000 0674 65

(AÇIKLAMA KISMINA LÜTFEN AD SOYAD VE TELEFON NUMARASI BİLGİNİZİ YAZINIZ.)

İletişim

0850 303 27 80

Whatsapp

uzemigunsem@gedik.edu.tr

Eğitim Süreci

 • Tüm işlemler online gerçekleşecektir.
 • Kendi müsaitliğinize göre sisteme girip eğitim videolarınıza 7/24 erişim sağlayabileceksiniz.
 • Eğitim sonunda test usulü sınavınız olacaktır.
 • Sınavlar ortalama 20-40 soru arasında olmaktadır.
 • Geçme notu 50 puandır.
 • Kayıt olduğunuz eğitimi tamamlamak için 60 gün süreniz bulunmaktadır. 60 gün sonunda eğitim ve sınav sisteminiz kapatılacaktır. Herhangi bir süre uzatması yapılmayacaktır. 60 günde tamamlanmayan eğitimlerde sürenizi uzatmak için belirlenen ücreti ödemeniz gerekmektedir.
 • 3 defa ücretsiz sınav hakkınız bulunmaktadır, adaylarımızın %99'u ilk sınav haklarında başarılı olmaktadır. Eğer 3 sınav hakkınızda da başarılı olamaz iseniz ek 1 sınav hakkı tanımlanacaktır ve ücreti 500₺'dir.

Yorumlar

1 yoruma göre

Düşüncelerini paylaş

Bu eğitimi kullandıysanız, düşüncelerinizi diğer kişiler ile paylaşın

Yeni YorumSon İncelemeler

Müm*********

Müm*********

Aile Danışmanlık Eğitimi Veren Bazi Kurumlar;Hem Üniversite Onayli Belge Hem Meb Onayli Setifika Veriyorlar Umarim Sizde de Öyledir❣💢💯😉🤲🏻❣

O kurumlar dolandırıcıdır, boş verin onları :)) inanmayınız. Bir kurum ya MEB'e bağlıdır ya YÖK'e böyle bir şey mümkün değildir.

GEDİKSEM NE YAPIYOR?

Üniversite onaylı ve e-Devlet'te sorgulanabilir sertifikalı eğitimler ile size destek oluyoruz. Resmi ve geçerli sertifikalar ile kariyerinize yön verin!