GC-MS Eğitimi Sertifikası

Yorumlar

4.76
(107)

GC-MS Eğitimi Sertifikası

₺1.640,00

Gaz Kromatografisi, kimyada ve endüstrinin pek çok alanında yaygın bir kullanım alanına sahip analiz yöntemlerinden biridir.

Transkriptli sertifikalar, iş başvurularında daha fazla ön plana çıkmanızı sağlar.

Öne Çıkanlar

 • Eğitime Anında Başla
 • Kamu ve Özel Sektörde Geçerli
 • Bilgisayar, Telefon ve Tabletten Erişim

GC-MS Eğitimi Sertifikası

GC-MS Eğitimi, Gaz Kromatografisi olarak da bilinen alanda sertifika almanıza imkân tanıyan bir süreçtir. Analiz laboratuvarlarında çalışmayı arzu edenler için oldukça ideal bir seçenek olarak kabul edilmektedir. Kimya, biyoloji, eczacılık ve gıda mühendisliği gibi alanlarda çalışmalar gerçekleştirenler için oldukça idealdir. Laboratuvar ortamında pek çok test ve analizin gerçekleştirilmesini sağlar.

İlaç, kozmetik ürünler, gıda ve endüstriyel kimyasal ürünler hakkında laboratuvar analizleri yapmayı sağlar. Bu eğitim sayesinde analiz konusunda yetkinlik kazanmak mümkündür. Değeri yüksek analiz cihazlarının kullanılması konusunda öne çıkar. Bu eğitim aynı zamanda titiz analizler gerçekleştirilmesi adına da önemlidir. Bu nedenle de bir analiz süreci söz konusu olacaksa ve yetkinlik talep ediliyorsa GC Eğitim Sertifikası ideal bir seçenektir.

GC Eğitimi Sertifikası Neden Tercih Edilmektedir?

GC Eğitim Sertifikası; laboratuvar alanında çalışmalar gerçekleştirmek isteyen herkes için ideal bir seçenek olarak kabul edilmektedir. Bu doğrultuda kariyerini laboratuvar analizleri üzerine inşa etmek isteyen hemen herkesin eğitime katılarak başarılı bir kariyere adım atabileceğini söylemek gerekir. Eğitim sürecini başarıyla tamamladığınızda elde edeceğiniz sertifika sayesinde siz de kariyerinize en iyi şekilde yön verebilirsiniz.

Mesleki gelişimini başarılı bir şekilde sürdürmek isteyen ve bu konuda gerekli sertifikalara sahip olmayı arzu eden herkes için eğitimden fayda sağlamak gereklidir. CV’nize ekleyebileceğiniz saygın bir eğitim olmasının yanında becerilerinizi de geliştirme konusunda harikadır. O halde sizin için en uygun seçeneklerden bir tanesi olan GC Eğitim Sertifikası için başvurularınızı yapabilirsiniz.

GC Eğitimi Sertifikası için Süreç Nasıldır?

Eğitim sertifikası alarak başarılı bir süreç planlaması gerçekleştirmek çok çok önemli. Bunun için eğitim kaydınızı yaparak online eğitimlerden yararlanmaya başlayın. Online gerçekleşen eğitimle hem teorik hem de pratik olarak başarılı bir sürece odaklanabileceğinizi ifade etmek gerekir. Alacağınız eğitimin uzmanlar tarafından hazırlanmış olması sizin açınızdan çok büyük bir avantaj sağlar. Bunun yanı sıra GC Eğitim Sertifikası sayesinde yeni bir kariyere kapı aralamanız mümkündür. Size en uygun süreç için hemen eğitim konusunda planlama yapabilirsiniz. Üstelik profesyonel bir eğitim süreciyle ihtiyaçlarınıza uygun planlama gerçekleştirebilirsiniz.

GAZ KROMATOGRAFİSİ/KÜTLE SPEKTROMETRESİ (GC/MS) EĞİTİMİ

Gaz Kromatografisi, kimyada ve endüstrinin pek çok alanında yaygın bir kullanım alanına sahip analiz yöntemlerinden biridir. Kütle spektrometresi ile GC’de ayrımı sağlanan kompleks yapının hangi bileşenlerden meydana geldiğinin tespitinde bileşenlere kimlik doğrulaması yapmamızı sağlayan ileri bir analitik sistemdir. Bu eğitimle GC/MS ile ilgili genel bir kullanıcı düzeyinde temel bilgileri edinmiş olmanız amaçlanmıştır.

Öncelikle kromatografiye giriş yaparak, gaz kromatografisinin ve kütle spektrometresinin çalışma prensipleri ayrı ayrı ele alınacaktır. Bu kombine sistemin özellikleri, avantajları ve dezavantajları, donanım ve yazılımda öne çıkan modüller, GC/MS uygulama alanları ve ortaya çıkabilecek bazı problemler ve çözüm yollarına değineceğimiz bu derste tüm başlıkları detaylandırarak ilerleyeceğiz. Son olarak örnek uygulamalar ile rutin analizlerde dikkat edilmesi gereken noktalar üzerine konuşacağız. İleride yapacağınız laboratuvar çalışmalarınıza başlarken size kılavuz olması açısından, bu dersi mümkün olduğunca kapsamlı bir içerik sunarak sistemi tüm yönleriyle teorik olarak kavramanızı hedefliyoruz. Bu eğitimi tamamladığınızda, GC/MS’i bir analiz yöntemine hazırlayabilecek, sistemdeki temel bakım ve kontrolleri gerçekleştirebilecek, olası problemlere çözüm sunabilecek yetkinliğe sahip olacaksınız.

GC/MS KULLANIM ALANLARI

Adli araştırmalar, gıda güvenliği, ilaç endüstrisi, doğa ve çevre araştırmaları, tıp ve biyolojik araştırmalar ile sertifikasyon, kontrol ve izleme çalışmaları yapan akredite laboratuvarlar gibi pek çok uygulama alanında yaygın olarak kullanılan GC/MS sisteminde edineceğiniz bu deneyim, sizi alanınızda bir adım daha öne çıkaracaktır.

Eğitim İçeriği

 • Kromatografinin Temelleri
 • Gaz Kromatografisi Çalışma Prensibi
 • Kütle Spektrometresinin Çalışma Prensibi
 • GC/MS Avantajları ve Dezavantajları
 • GC/MS’in Kısımları
 • İyonizasyon Kaynakları
 • Analizör Çeşitleri
 • Dedektörler
 • GC Tandem MS Çalışma Prensibi
 • Dataların İşlenmesi ve Kütüphane Taraması
 • GC/MS’te Karşılaşılabilecek Problemler ve Çözüm Önerilerine Örnekler
 • Örnek GC/MS Uygulamaları

 

Eğitim Süresi

 • 7 Uzaktan Eğitim Saati

Örnek Sertifika ; 

Örneği verilen belgede ''Örnek'' olarak bildirilen eğitim başlığı programlara göre değişiklik göstermektedir.
Eğitim Sonunda ; İstanbul Gedik Üniversitesi Sürekli Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi Onaylı ve Rektör İmzalı Sertifika Sahibi Olacaksınız. Belgeler Tarafınıza eğitiminizi tamamladıktan sonra 5 iş günü içerisinde e-Devlet üzerinden gönderilecektir.  Fiziki kargo istemeniz ek ödeme yapmanız gerekmektedir.

Fiziki kargo tercihi yapan, kargo gönderimi sağlanan ve buna rağmen teslim almayan ve sertifikası merkezimize dönen adayların yeniden kargo gönderimi yapılması için 500 ₺ ek ödeme yapması gerekmektedir. Size gönderilen kargoları lütfen teslim alınız. Teslim alınmaması ve yeniden kargolanması için ek ödeme yapılmaması durumunda adayın belgesi 1 ay (30 gün) içerisinde imha edilecektir.

Türkçe ve İngilizce Sertifika Örneği;

İstanbul Gedik Üniversitesi Üniversite Onaylı Sertifika

Kazanımlar

Eğitim sonunda elde edeceğiniz kişisel ve mesleki gelişim sertifikanız/sertifikalarınız ile iş hayatında kendinizi bir adım öne taşıyabilirsiniz. Bu tür eğitimler destekleyici faaliyetler sınıfında bulunmaktadır. Gelişiminize katkıda bulunarak almaya hak kazandığınız sertifikanız/sertifikalarınızı CV'nize ekleyerek kullanabilirsiniz.

Eğitime Kimler Katılabilir

İlgili bölüm çalışanları/mezunları ve ilgili bölümlerde eğitimini sürdüren öğrenciler sertifikalı eğitim programına başvuruda bulunabilir.

"Eğitime Katıl'' butonuyla kaydınızı tamamlayabilirsiniz. Sistem sizi kayıt işlemleri için yönlendirmektedir. Ödeme işleminizi Banka/Kredi Kartı ile veya Havale/EFT yöntemiyle tamamlayabilirsiniz. Kredi ve Banka Kartı ödeme yaptığınızda kaydınız hemen açılıp giriş bilgilerinin SMS olarak gelecektir. Havele/EFT Ödemelerini ise mesai saatleri içerisinde yapmanız durumunda sisteminiz aynı gün, mesai dışı yapmanız durumunda ise ilk mesai gününde açılıp giriş bilgileriniz SMS olarak size ulaşacaktır.

Başvuru Süreci

 • Katılımcılar Dünyanın her yerinden katılabilir.
 • Eğitim başlangıç ve bitiş tarihi aralığında tüm ders videoları açık olup, eğitimleri istediğiniz gün ve saatte 7/24 izleyebilirsiniz.
 • Ödeme işleminiz kredi kartı veya banka hesabından gerçekleştirebilirsiniz.
 • Ödeme işlemini banka hesabı ile gerçekleştirmeniz durumunda ad, soyad, eğitim adı ile birlilte dekontunuzu 0543 613 12 00 whatsapp hattımıza iletmeniz gerekmektedir.
 • Ödemesi Yapılmayan Başvuru Kabul Edilmeyecektir.
 • Kayıt olan öğrencilere açılan sistemler 2 ay sonra kapatılacaktır.

Banka Hesap Bilgilerimiz

Banka Adı  : AKBANK T.A.Ş.
Şube Adı    : İMES TİCARİ / 00876
Hesap Adı  : İSTANBUL GEDİK ÜNİVERSİTESİ İKTİSADİ İŞLETMESİ
Hesap No   : 0067465
Kod             : 0046
Swift           : AKBKTRIS
IBAN           : TR29 0004 6008 7688 8000 0674 65

(AÇIKLAMA KISMINA LÜTFEN AD SOYAD VE TELEFON NUMARASI BİLGİNİZİ YAZINIZ.)

İletişim

0850 303 27 80

Whatsapp

uzemigunsem@gedik.edu.tr

Eğitim Süreci

 • Tüm işlemler online gerçekleşecektir.
 • Kendi müsaitliğinize göre sisteme girip eğitim videolarınıza 7/24 erişim sağlayabileceksiniz.
 • Eğitim sonunda test usulü sınavınız olacaktır.
 • Sınavlar ortalama 20-40 soru arasında olmaktadır.
 • Geçme notu 50 puandır.
 • Kayıt olduğunuz eğitimi tamamlamak için 60 gün süreniz bulunmaktadır. 60 gün sonunda eğitim ve sınav sisteminiz kapatılacaktır. Herhangi bir süre uzatması yapılmayacaktır. 60 günde tamamlanmayan eğitimlerde sürenizi uzatmak için belirlenen ücreti ödemeniz gerekmektedir.
 • 3 defa ücretsiz sınav hakkınız bulunmaktadır, adaylarımızın %99'u ilk sınav haklarında başarılı olmaktadır. Eğer 3 sınav hakkınızda da başarılı olamaz iseniz ek 1 sınav hakkı tanımlanacaktır ve ücreti 500₺'dir.

Yorumlar

0 yoruma göre

Düşüncelerini paylaş

Bu eğitimi kullandıysanız, düşüncelerinizi diğer kişiler ile paylaşın

Yeni YorumSon İncelemeler

GEDİKSEM NE YAPIYOR?

Üniversite onaylı ve e-Devlet'te sorgulanabilir sertifikalı eğitimler ile size destek oluyoruz. Resmi ve geçerli sertifikalar ile kariyerinize yön verin!