HPLC - Yüksek Performanslı Sıvı Kromatografisi Sertifikası

Yorumlar

4.88
(176)

HPLC - Yüksek Performanslı Sıvı Kromatografisi Sertifikası

₺1.770,00

Bu eğitimi tamamladığınızda, HPLC’yi bir analiz yöntemine hazırlayabilir, rutin çalışmalarınızı bireysel olarak sorunsuz bir şekilde yürütebilirsiniz.

Transkriptli sertifikalar, iş başvurularında daha fazla ön plana çıkmanızı sağlar.

Öne Çıkanlar

 • Eğitime Anında Başla
 • Kamu ve Özel Sektörde Geçerli
 • Bilgisayar, Telefon ve Tabletten Erişim

HPLC - Yüksek Performanslı Sıvı Kromatografisi Sertifikası

HPLC – Yüksek Performanslı Sıvı Kromatografisi Sertifikası deneyimli eğitmenler ve tecrübe odaklı anlatımlarla gerçekleştirilen başarılı bir eğitim serüveni olarak kabul edilmektedir. Bu bağlamda eğitim sertifikası almak adına kayıt yaptıran adayların hemen hepsi için ciddi avantajlardan söz etmek mümkündür. Profesyonel bakış açısıyla hareket etmeyi arzu eden hemen herkes için ideal bir çözüm olarak tercih edilmektedir. Bu bağlamda alacağınız sertifika ile beklentilerinize en iyi şekilde cevap verecek bir yaklaşım benimseyebilirsiniz.

Laboratuvar ve analiz kariyerini başarılı bir şekilde sonuçlandırmak isteyen hemen herkes için ideal bir seçenek olan bu sertifika programı kapsamında beklentilerinize uygun bir çözümden yararlanabilirsiniz. Özellikle de kariyerini laboratuvar çalışmaları alanında sürdürmek isteyenler için kaliteli bir çözüme ulaşmak mümkün olacaktır. Bu nedenle de HPLC – Yüksek Performanslı Sıvı Kromatografisi Sertifikası için vakit kaybetmeden kaydınızı yaptırmanız gerekir.

Yüksek Performanslı Sıvı Kromatografisi (HPLC) Eğitimi 

Yüksek Performanslı Sıvı Kromatografisi, tıpta, kimyada ve endüstrinin pek çok alanında yaygın bir kullanım alanına sahip analiz yöntemlerinden biridir. Bu eğitimle HPLC cihazı ile ilgili genel bir kullanıcı düzeyinde temel bilgileri edinmiş olmanız amaçlanmıştır.

Öncelikle kromatografiye giriş yaparak,HPLC’nin çalışma prensibi, ekipman özellikleri, avantajları ve dezavantajları, donanım, yazılım ve uygulama alanlarına değineceğimiz bu derste tüm başlıkları detaylandırarak ilerleyeceğiz.

İleride yapacağınız laboratuvar çalışmalarınıza başlarken size kapsamlı bir içerik sunmayı hedefliyoruz. Bu eğitimi tamamladığınızda, HPLC’yi bir analiz yöntemine hazırlayabilir, rutin çalışmalarınızı bireysel olarak sorunsuz bir şekilde yürütebilir, sistemdeki temel bakım ve kontrolleri gerçekleştirebilir, olası problemlere anında müdahale edebilir yetkinliğe sahip olacaksınız.

Tüm konu başlıklarında bir analist olarak izleyeceğiniz adımları görsellerle sizlere sunmaya çalıştık. HPLC’nin kısımları, bu kısımların özellikleri ve çalışma mekanizmaları hakkında bilgi vermenin yanı sıra, bağlantı elemanları ve bileşenlerinin kontrolü ve bakımlarını öğrenecek, ayrıca en çok karşılaşacağınız ekranlarda, en sık kullanacağınız sekmelerle ilgili detaylı bilgi sahibi olacaksınız. Elde ettiğiniz sonuçları raporlayabilmeniz için uygulanması gereken işlem basamakları da ayrıca sunulmuştur.

HPLC Kullanım Alanları

Endüstride ArGe ve kalite çalışmalarında, tıp ve biyoloji araştırmalarında, akademik çalışmalarınızda, sertifikasyon, kontrol ve izleme çalışmaları yapan akredite laboratuvarlar gibi pek çok alanda yaygın olarak kullanılan HPLC, özellikle termal kararlılığı olmayan bileşenlerin tespitinde önemli bir yere sahiptir. HPLC’de edineceğiniz bu deneyim, sizi alanınızda bir adım daha öne çıkaracaktır.

HPLC – Yüksek Performanslı Sıvı Kromatografisi Sertifikası ile Elde Edilecek Yetkinlikler

Eğitim ve sertifika programı kapsamında katılımcıların daha başarılı bir süreç tamamlamaları hedeflenmektedir. Bu çerçevede amaç tamamen eğitimin başarılı bir şekilde tamamlanması olarak kabul edilmektedir. Peki, eğitim sürecinde katılımcılara neler sunulmaktadır? İşte eğitim sürecinde mutlaka dikkat edilmesi gerekenler!

 • Kromatografi ve Spektroskopi Tanımlamaları
 • Genel Bileşenlerin Öğrenilmesi
 • Detektör Kullanımı ile Genel Prensiplerin Öğrenilmesi
 • Sorun Giderme Yaklaşımları Benimsenmesi
 • HLPC Sistemi ile alakalı Numune Hazırlama, Analiz ve Temizlik Süreçleri

Tüm bu süreç titiz bir şekilde gerçekleştirilirken amaç tamamen eğitimin başarı odaklı bir şekilde tamamlanmasıdır. Siz de bu konuda en iyiyi hedefleyerek kalite odaklı bir yaklaşım benimsemeyi tercih edebilirsiniz.

Eğitim Sürecin Kimler Katılmalı?

Eğitim süreci, analiz ve laboratuvar çalışmaları kapsamında başarılı olmayı arzu eden hemen herkes için çok çok değerlidir. Bu kapsamda dikkat edilmesi gereken en önemli husus sürecin profesyonel bir şekilde yönetilmesidir. İlaç, gıda, kozmetik ve laboratuvar gibi pek çok alanda çalışanlar için bu süreç oldukça değerlidir. Üstelik analiz çalışmalarının titiz bir şekilde tamamlanması adına da önemli çözümler geliştirilmektedir. O halde siz de beklentilerinize cevap verecek bir yaklaşım için mutlaka sertifika programına kayıt yaptırmalısınız.

Eğitim İçeriği

 • Kromatografinin Temelleri 
 • HPLC Çalışma Prensibi 
 • HPLC Kullanım Alanları 
 • HPLC’nin Uygulamada Sağladığı Avantaj ve Dezavantajlar 
 • HPLC’nin Modülleri 
 • Cihaz Bakımı 
 • Örnek ve Mobil Faz Hazırlanmasında Temel Kurallar 
 • Yazılım Ekranında Çalışma Adımları 
 • Analiz Metodu Oluşturulması 
 • Dataların İşlenmesi ve Raporlama 
 • Örnek HPLC Uygulamaları 

 

Eğitim Süresi

 • 12 Uzaktan Eğitim Saati

Örnek Sertifika ; 

Örneği verilen belgede ''Örnek'' olarak bildirilen eğitim başlığı programlara göre değişiklik göstermektedir.
Eğitim Sonunda ; İstanbul Gedik Üniversitesi Sürekli Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi Onaylı ve Rektör İmzalı Sertifika Sahibi Olacaksınız. Belgeler Tarafınıza eğitiminizi tamamladıktan sonra 5 iş günü içerisinde e-Devlet üzerinden gönderilecektir.  Fiziki kargo istemeniz ek ödeme yapmanız gerekmektedir.

Fiziki kargo tercihi yapan, kargo gönderimi sağlanan ve buna rağmen teslim almayan ve sertifikası merkezimize dönen adayların yeniden kargo gönderimi yapılması için 500 ₺ ek ödeme yapması gerekmektedir. Size gönderilen kargoları lütfen teslim alınız. Teslim alınmaması ve yeniden kargolanması için ek ödeme yapılmaması durumunda adayın belgesi 1 ay (30 gün) içerisinde imha edilecektir.

Türkçe ve İngilizce Sertifika Örneği;

İstanbul Gedik Üniversitesi Üniversite Onaylı Sertifika

Kazanımlar

Eğitim sonunda elde edeceğiniz kişisel ve mesleki gelişim sertifikanız/sertifikalarınız ile iş hayatında kendinizi bir adım öne taşıyabilirsiniz. Bu tür eğitimler destekleyici faaliyetler sınıfında bulunmaktadır. Gelişiminize katkıda bulunarak almaya hak kazandığınız sertifikanız/sertifikalarınızı CV'nize ekleyerek kullanabilirsiniz.

Eğitime Kimler Katılabilir

İlgili bölüm çalışanları/mezunları ve ilgili bölümlerde eğitimini sürdüren öğrenciler sertifikalı eğitim programına başvuruda bulunabilir.

"Eğitime Katıl'' butonuyla kaydınızı tamamlayabilirsiniz. Sistem sizi kayıt işlemleri için yönlendirmektedir. Ödeme işleminizi Banka/Kredi Kartı ile veya Havale/EFT yöntemiyle tamamlayabilirsiniz. Kredi ve Banka Kartı ödeme yaptığınızda kaydınız hemen açılıp giriş bilgilerinin SMS olarak gelecektir. Havele/EFT Ödemelerini ise mesai saatleri içerisinde yapmanız durumunda sisteminiz aynı gün, mesai dışı yapmanız durumunda ise ilk mesai gününde açılıp giriş bilgileriniz SMS olarak size ulaşacaktır.

Başvuru Süreci

 • Katılımcılar Dünyanın her yerinden katılabilir.
 • Eğitim başlangıç ve bitiş tarihi aralığında tüm ders videoları açık olup, eğitimleri istediğiniz gün ve saatte 7/24 izleyebilirsiniz.
 • Ödeme işleminiz kredi kartı veya banka hesabından gerçekleştirebilirsiniz.
 • Ödeme işlemini banka hesabı ile gerçekleştirmeniz durumunda ad, soyad, eğitim adı ile birlilte dekontunuzu 0543 613 12 00 whatsapp hattımıza iletmeniz gerekmektedir.
 • Ödemesi Yapılmayan Başvuru Kabul Edilmeyecektir.
 • Kayıt olan öğrencilere açılan sistemler 2 ay sonra kapatılacaktır.

Banka Hesap Bilgilerimiz

Banka Adı  : AKBANK T.A.Ş.
Şube Adı    : İMES TİCARİ / 00876
Hesap Adı  : İSTANBUL GEDİK ÜNİVERSİTESİ İKTİSADİ İŞLETMESİ
Hesap No   : 0067465
Kod             : 0046
Swift           : AKBKTRIS
IBAN           : TR29 0004 6008 7688 8000 0674 65

(AÇIKLAMA KISMINA LÜTFEN AD SOYAD VE TELEFON NUMARASI BİLGİNİZİ YAZINIZ.)

İletişim

0850 303 27 80

Whatsapp

uzemigunsem@gedik.edu.tr

Eğitim Süreci

 • Tüm işlemler online gerçekleşecektir.
 • Kendi müsaitliğinize göre sisteme girip eğitim videolarınıza 7/24 erişim sağlayabileceksiniz.
 • Eğitim sonunda test usulü sınavınız olacaktır.
 • Sınavlar ortalama 20-40 soru arasında olmaktadır.
 • Geçme notu 50 puandır.
 • Kayıt olduğunuz eğitimi tamamlamak için 60 gün süreniz bulunmaktadır. 60 gün sonunda eğitim ve sınav sisteminiz kapatılacaktır. Herhangi bir süre uzatması yapılmayacaktır. 60 günde tamamlanmayan eğitimlerde sürenizi uzatmak için belirlenen ücreti ödemeniz gerekmektedir.
 • 3 defa ücretsiz sınav hakkınız bulunmaktadır, adaylarımızın %99'u ilk sınav haklarında başarılı olmaktadır. Eğer 3 sınav hakkınızda da başarılı olamaz iseniz ek 1 sınav hakkı tanımlanacaktır ve ücreti 500₺'dir.

Yorumlar

0 yoruma göre

Düşüncelerini paylaş

Bu eğitimi kullandıysanız, düşüncelerinizi diğer kişiler ile paylaşın

Yeni YorumSon İncelemeler

GEDİKSEM NE YAPIYOR?

Üniversite onaylı ve e-Devlet'te sorgulanabilir sertifikalı eğitimler ile size destek oluyoruz. Resmi ve geçerli sertifikalar ile kariyerinize yön verin!